Auto do 30 tys. Zl.

08 Lip 2021, 00:39

Witam wszystkich mam problem z wybraniem samochodu,mianowicie szukam auta w nadwoziu sedan/limuzyna
Zadnych touringow cabrio itp. Oczekuje od samochodu aby na dluzszych trasach byl dosyc wygodny, zalezy mi rowniez na mocy powyzej 180/190KM,chcialbym tez skorzana tapicerke jakies male pierdoly z elektroniki typu podgrzewane fotele itp. głównie myslalem nad Bmw e60/e90 ewentualnie ciekawe wydawalo mi sie tez audi a6 c6.automatu nie chce szukam tylko z manualna skrzynia biegow co do Bmw to interesowal mnie raczej tylko i wylacznie silnik 330D m57. Teraz rodzi sie pytanie czy za taka kwote jest sens szukac takiego samochodu i z tym silnikiem? Domyslam sie ze cos bede musial predzej czy pozniej troche pieniedzy dolozyc ale zalezy mi tez na tym aby auto na okraglo nie stalo w warsztacie jesli chodzi o koszta po zakupie to jestem w stanie dolozyc 10-15k w ewentualne naprawy tylko pytanie czy po tych naprawach samochod bedzie jezdzic czy kolejne usterki beda sie pojawiac? ,oraz prosilbym o pomoc jesli nie Bmw to moze jakies audi?Ale z jakim silnikiem a moze jakas inna marka? Bardzo prosze o pomoc w wybraniu samochodu ewentualnie o przedstawieniu wszystkich za i przeciw co do Bmw. Dziekuje z gory i Pozdrawiam!
Beblok20
Nowicjusz
 
Posty: 5

08 Lip 2021, 06:30

Jak dołożysz trochę to polecam Lexusa IS II 250. Prawdopodobnie nie trzeba będzie dokładać 10-15k na serwis ;)
hoderi145
Aktywny
 
Posty: 275
Auto: Dacia Duster II FL
Silnik: 1.0 tce 100km + lpg
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

08 Lip 2021, 06:46

Jak coś ciekawego wpadnie to zawsze warto poczytać opinie i trochę danych. Ja sprawdzam na Autocentrum.pl i na motodiesel.pl, motobenzyna.pl. tak się wyleczyłem z BMW X5. Z Volvo i mercedesa wyleczyłem się po doświadczeniach na własnej skórze. Miło byłem zaskoczony autem francuskim. Może nie było bezawaryjne jak Japończyk, ale wygodne, przemyślane i tanie w naprawach. Teraz jeżdżę Toyota Avensis 2014 2.0 Benz. z CVT 90tkm przebiegu i jest ok, ale to za nowy samochód.
znachor79
Nowicjusz
 
Posty: 37

08 Lip 2021, 07:04

Beblok20 napisał(a):głównie myslalem nad Bmw e60/e90

Ale to nigdy nie słyszałeś nic na temat e60/90 ?
Beblok20 napisał(a):Bmw to interesowal mnie raczej tylko i wylacznie silnik 330D m57.

Słupek silnika ok. Reszta dramat.
Beblok20 napisał(a):jestem w stanie dolozyc 10-15k w ewentualne naprawy tylko pytanie czy po tych naprawach samochod bedzie jezdzic

Nie będzie jeździć chyba że Twoje roczne jazdy ograniczysz do minimum.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

08 Lip 2021, 09:16

Fakt, że BMW nie ma dobrej passy. Co prawda można nabyć dobre E60/E90, ale można się tez nieźle wpier... w bagno. Chyba najbezpieczniejszy wybór, to Mercedes, ale nie namawiam. Ja w ogóle nie biorę niemieckich pod uwagę.
znachor79
Nowicjusz
 
Posty: 37

08 Lip 2021, 10:21

znachor79 napisał(a):Co prawda można nabyć dobre E60/E90

Nie ma takiego czegoś jak dobre bmw bo jest tylko kwestia trafienia akurat w lukę kiedy się nie zwali.

szybki napisał(a):Nie będzie jeździć chyba że Twoje roczne jazdy ograniczysz do minimum.

Źle się wyraziłem on będzie jeździć ale czeka właściciela przeprawa z mechaniką i akceptacja wiecznych usterek (oprócz grubych tematów).
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

08 Lip 2021, 11:28

Dobrze rozumiem,że bmw to jedns wielka niewiadoma a macie może jakies opinie z wlasnych doświadczeń ew. Znajomych lub z warsztatów z fordem mk4 w sedanie?tez wydaje sie byc interesujacy z tego co patrzylem w tym samochodzie interesowałby mnie z silnikow benzynowych przed liftem 2,5 i z diesli 2.0/2.2 TDCI rowniez w manualu
Beblok20
Nowicjusz
 
Posty: 5

08 Lip 2021, 12:06

Mondeo Mk4 2.5T spoko. Tylko większość egzemplarzy będzie mocno już wyeksploatowana. Trzeba by znaleźć dobry egzemplarz a nie ma za bardzo w czym wybierać.

Polecam jeszcze Lagunę 3 2.0 Turbo.

Oby dwa silniki dobrze jadą na gazie.
hoderi145
Aktywny
 
Posty: 275
Auto: Dacia Duster II FL
Silnik: 1.0 tce 100km + lpg
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

08 Lip 2021, 23:27

Właśnie zauważyłem że ogólnie ciężko spotkać jakieś ciekawe 2,5t w mk4, jeszcze jedno pytanko czy z audi a6 c6 3.2 fsi sytuacja prezentuje sie podobnie jak z bmw? Czy moze jednak bedac przygotowanym na starcie na koszty wymiany calego rozrzadu olejow filtrow itp. Bedzie mialo prawo to jezdzic? Zaatanawia mnie tez 3.0 tdi w tym modeku moze ktos sie cos wypowiedziec o tych 2 typach jeszcze?
Beblok20
Nowicjusz
 
Posty: 5

09 Lip 2021, 06:47

3.2FSI https://motobenzyna.pl/silniki/4714-sil ... 260km.html
3.0tdi https://www.motodiesel.pl/silniki/5788- ... ea896.html
Uważam że najlepszym wyjściem byłoby znalezienie poliftowego A6 c6 ale pewnie do 30k będzie trudno. https://www.motodiesel.pl/silniki/5789- ... 96evo.html Samochód bliski ideału ale koszt użytkowania nie będzie niski. Po znalezieniu interesującego egzemplarza ja bym wynajął jakiegoś motokontrolera do sprawdzenia. Koszt około 600 zł ale samochód wysokiego ryzyka więc warto.
znachor79
Nowicjusz
 
Posty: 37

09 Lip 2021, 06:54

Beblok20 napisał(a):a6 c6 3.2 fsi sytuacja prezentuje sie podobnie jak z bmw?

Tak.
3,0tdi fajniejszy co nie oznacza stąpania po cienkim lodzie.

Ostatnio pomagałem kupić 2 szt 3,0tdi temat jest prosty szukać jak najbardziej zadbanej sztuki i być gotowym na koszty.


Znachor79 jak Twoja wiedza opiera się na tych stronkach co nam zaprezentowałeś to odpuść. Poszukaj sobie działu o którym coś wiesz i wyjdzie to z plusem dla wszystkich :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

09 Lip 2021, 10:26

Dzięki wielkie za pomoc Panowie!
Beblok20
Nowicjusz
 
Posty: 5

09 Lip 2021, 14:53

szybki napisał(a):jak Twoja wiedza opiera się na tych stronkach co nam zaprezentowałeś to odpuść. Poszukaj sobie działu o którym coś wiesz i wyjdzie to z plusem dla wszystkich

A co z tą stroną jest nie tak? Tam są fakty.
Gość114260
 

09 Lip 2021, 15:42

quel napisał(a):A co z tą stroną jest nie tak? Tam są fakty.

Tam są ogólniki gdzie może redaktorek trafił a może nie. Do tego sztampowe przedruki z jakiś folderków.
Np:
Tu masz opis jednego z większych badziewiaków Tojoty co najśmieszniejsze w plusach trwałość jednostki i elastyczność :shock:
https://motobenzyna.pl/silniki/3575-sil ... zz-ge.html
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe