Auto do 35 tys. A4 , Accord czy coś innego ?

03 Lis 2013, 21:47

Na wstępie witam wszystkich użytkowników forum :) .
Otóż po Nowym Roku planuje zmianę mojej Astry na coś nowszego , nowocześniejszego . Nie narzekam w ogóle na obecne auto , nigdy mnie nie zawiodło , jedyna wada to trochę mułowaty silnik . Jeżdżę Astrą już 7 lat , pewnie mógłbym jeździć nią kolejne tyle , ale wszystko się kiedyś nudzi , tym bardziej , że lubię samochody i chcę spróbować czegoś nowego .
Celowałbym w auto klasy średniej , nie potrzebne mi auto nie wiadomo jak przestronne , ale chcę coś większego niż kompakt .
Na zakup auta nie chciałbym wydać więcej niż 35 tys. . Jak narazie mam dwa typy: Audi A4 B7 1.9 TDi i Honda Accord 2.0 vtec .
Trochę to na pewno zaskakujące , że porównuję wysokoobrotową benzynę , do diesla , ale powód jest bardzo prosty - wiem , że ciężko w PL znaleźć zadbane A4 B7 z benzyniakiem . W ogóle ciężko znaleźć zadbane , w dieslach jest większy wybór . Z tego co już zdążyłem się dowiedzieć to i 1.9 TDi i 2.0 z Accorda, to silniki bardzo wytrzymałe , i mają dobrą opinie wśród użytkowników .
To teraz powiem czego oczekuję od auta . Jeśli chodzi o silnik i moc , to ma wystarczyć do sprawnego wyprzedzania , nie mam zamiaru ścigać się spod świateł , także bardziej zależy mi na elastyczności niż na sprincie do 100 . W Astrze mam 75 koni , i to jest za mało na trasie , albo jak się chce kogoś sprawnie wyprzedzić przy większej prędkości .
Priorytetem jest dla mnie pozycja za kierownicą i to żeby auto się pewnie prowadziło , słyszałem , że w Audi jest z tym ok , dość twarde zawieszenie , i auto sprawia wrażenie jedności z kierowcą (nie tak jak w BMW , ale zawsze coś) . Nie wiem jak jest w tej kwestii z Hondą , ale jako , że to bardziej sportowa marka , spodziewam się , że jest w porządku . Kolejną sprawą ważną dla mnie , jest jakość materiałów w środku . I tutaj chyba Audi ma zdecydowaną przewagę , aluminiowe wstawki , podświetlenie ładne , czy w bogatszym wyposażeniu nawigacja , albo fajne fotele z regulacją długości siedziska . Jeśli miałbym wybierać "po wnętrzu" , to w ogóle nie byłoby problemu , bo faworyt jest zdecydowany , ale fajny środek to nie wszystko .
Audi na pewno nie znalazłbym z przebiegiem mniejszym niż 200.000 , przy takim przebiegu w dieslu może paść kilka sporo kosztujących spraw . Kolejna wada Audi , to pewnie byłoby dużo ciężej znaleźć zadbany egzemplarz niż Honde , małym minusem jest też klekot 8 zaworowego diesla .
I teraz mam kilka pytać do Was , mam nadzieję , że pomożecie . Chciałbym się dowiedzieć , jakie będzie realne spalanie Hondy 50% trasa , 50% miasto , jak to jest z tym wnętrzem w Hondzie , nigdy nie siedziałem w tym aucie , na zdjęciach nie wygląda to za ciekawie , ale może rzeczywistość jest inna . Chciałbym mieć też coś więcej z wyposażenia niż 4x elektryczne szyby i climatronic , bo to by było niewiele więcej niż mam w Astrze .
I ostatnie pytanie , które z tych aut będzie lepsze z puntu widzenia kierowcy , chodzi mi o pozycje za kierownicą , precyzje prowadzenia i zachowanie auta na zakrętach . To może troche brzmi jakbym szukał jakiegoś sportowego auta , ale nie o to mi chodzi , chcę wiedzieć jak te auta wypadają pod tym względem w swojej klasie i w tym przedziale cenowym . W każdym razie myślę , że mnie rozumiecie ;D . Jeśli chodzi o przestronność wnętrza , to oba auta na pewno spełnią wymagania , bo w Astrze tragedii nie było .
Które z tych aut będzie lepszym wyborem , jeśli chodzi o moje wymagania ? Wiem , że najlepiej jakbym sam się przejechał obydwoma , ale nie za bardzo jest czas .....
Co innego jeszcze moglibyście zaproponować ? Nie wiem czy już to pisałem - robię około 12.000 km rocznie .
AntonioC
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 14 04 1993
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Opel
Silnik: Astra II 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

11 Lis 2013, 20:01

hej osobiscie tez przymierzam sie do Audi a4b7 ale 2.0T benzyna i s-line, do wydanie rowniez 35 tys z opcja do 40 tys

obecnie jezdze audi a4b5 1.8 benzyna rocznik 2000 pelny lift, autem jezdzi mi sie super, ogolnie bardzo pozytywnie, i teraz takie moje osobiste male porownanie, mialem dzis okazje siedziec w hondzie civic ten UFO tzw, jechalem kilka minut jako pasazer, przypatrzylem sie dobrze jakosci materialow, nie jest najgorzej, myslalem ze bedzie bardziej tandetnie, ale jak przesiade sie do swojego A4 z 2000r to nadal mam u siebie lepsze materialy, a egzemplarz mam bardzo zadbany, praktycznie bez oznak zuzycia, dlatego stawiam nadal na audi i zmieniam na nowszy model
granitex
Nowicjusz
 
Posty: 41
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.8 125KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

11 Lis 2013, 20:14

Z punktu widzenia kierowcy i pewne prowadzenie
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
KonradMB
Aktywny
 
Posty: 251
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Subaru
Silnik: H6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

11 Lis 2013, 20:21

A nie myślałeś np. o Focusie?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

11 Lis 2013, 20:34

Może coś z bmw?
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
atreyek
Początkujący
 
Posty: 81
Prawo jazdy: 27 11 2012
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.9 TDI 110km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

11 Lis 2013, 20:56

Powinieneś wziąć pod uwagę A4 z silnikiem 1.8T vs wspomniany Accord. Traktorek 1.9TDI tylko jeżeli zależy na małym spalaniu w stosunku do wystarczających osiągów.
2.0 Accorda potrafi wypić 11litrów Pb na spokojnie w mieście. Samochód jest dobry i trwały.
Sprawa prosta przejedz sie obydwoma i będziesz wiedział.
Oba auta są fajne ja bym kupił to które się trafi w lepszym stanie i nie patrzył czy to A4 czy Accord.
Kaski jest akurat zeby cos trafic fajnego. Wybierz tylko odpowiedni silnik z A4 bo sporo tam dali.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

14 Lis 2013, 17:38

Legacy Ja nie brałem pod uwagę , z zewnątrz mi się podoba , musiałbym troche poczytać na Jego temat . Na + na pewno 4x4 i to , że nie byłbym jednym z tysiąca jak w Audi .Co do BMW , serie 5 odpada , za duża , nie potrzebuję takiego auta :) . O E90 myślałem , ale nie wiem czy do takiej kasy znajde zadbane , przyzwoicie wyposażone . Silniki 2.0i mają dobre opinie , demonem prędkości pewnie nie są , ale przy moim stylu jazdy spokojnie te 150 koni , czy nawet 143 by starczyło . Koszty serwisu w R4 benzynowym pewnie byłyby znośne .
W A4 B7 troche odpycha mnie troche to , że jest to konstrukcja baardzo zbliżona do A4 B6 , czyli było nie było auto produkowane już prawie 14 lat ..... Ale oczywiście przez ten fakt nie odrzucam tego auta .
Jeśli chodzi o Focusa , to tak , myślałem o Nim , jak zastanawiałem się nad opcjami z klasy kompakt , słyszałem , że bardzo dobrze się prowadzi , ale jednak chcę auto klasy średniej :) .
No nic , chyba nie ma innego wyjścia , tylko znaleźć troche czasu i się przejechać każdym autem .
AntonioC
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 14 04 1993
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Opel
Silnik: Astra II 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

15 Lis 2013, 10:31

Ja od siebie polecam także brać pod uwagę Toyote Avensis,kupisz z bogata wersją wyposażeniową w silniku diesla oraz niskim przebiegiem do kwoty 35 tyś zł,a samochód pięknie się prezentuje,duży komfort podczas jazdy.
SklepMartec
Początkujący
 
Posty: 52
Auto: Audi a3
Silnik: 1.9 140KM
Paliwo: Diesel