Auto do 35 tysięcy

09 Mar 2020, 17:53

Cześć, mam do wydania około 35 tysięcy, dodatkowo +/-10 tysięcy zostawiam na ewentualne naprawy + ubezpieczenie.
Szukam auta głównie dla dwóch osób na dojazdy do pracy (70km w jedną stronę autostrad). (~3000 km miesięcznie). Trasa 80/20 Miasto. Za półtora roku na odwrót Miasto 70/Trasa 30.
Auto ma służyć na około 5 lat, liczę się z tym że wszystko się psuje, ale nie chciałbym wsadzać dobre kilka tysięcy rocznie.

Chciałbym żeby auto było w miarę bezpieczne, wygodne i w miarę wyciszone oraz nie paliło 10l na 100km (1500 zł co miesiąc na paliwo to za dużo).

Oglądałem E87 w dieslu(dwóch znajomych ma i wbrew opiniom trzymają się okej) , patrzyłem na Hondę Civic 1.8 benzyna, może być też coś większego.

Mam mętlik w głowie, na zakup mam 3 tygodnie max, ktoś pomoże?
Ether
Obserwowany
 
Posty: 1

12 Mar 2020, 13:27

Ether napisał(a):Szukam auta głównie dla dwóch osób na dojazdy do pracy (70km w jedną stronę autostrad). (~3000 km miesięcznie). Trasa 80/20 Miasto. Za półtora roku na odwrót Miasto 70/Trasa 30.
Czy za półtora roku przebieg miesięczny Ci się nie zmieni jak będziesz w większości jeździł po mieście? Będziesz cały czas robi około 3 tys. km miesięcznie?

Biorąc pod uwagę te pierwsze półtora roku to na pewno sprawdziłby się jakiś fajny diesel i to by było pewnie najekonomiczniejsze ale jeżeli dalej przez kolejne 3,5 roku masz zamiar jeździć mniej i w większości po mieście to tu już trzeba by było się mocno zastanowić na wyborem.

Ether napisał(a):Oglądałem E87 w dieslu(dwóch znajomych ma i wbrew opiniom trzymają się okej) , patrzyłem na Hondę Civic 1.8 benzyna, może być też coś większego.
Dobre samochody jednak w dieslu E87 ciężko trafić z sensownym przebiegiem. Civic z tym silnikiem również jest fajnym samochodem i przy normalnej jeździe potrafi być oszczędny.
Ja od siebie jeszcze proponuję zerknąć na trochę bardziej komfortową Toyotę Avensis T27 z silnikiem 1.8 lub 2.0 Valvematic lub Mazdę 6 2.0 MZR która pewnie też by się tu sprawdził jak byś ją znalazł z sensownym przebiegiem. Oba te samochody z podanymi silnikami mają możliwość założenia LPG jak byś stwierdził że koszty paliwa są za wysokie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9785
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota bZ4X - SUV z bateryjnym, elektrycznym napędem
    Samochód bZ4X powstał na nowej platformie eTNGA, przeznaczonej specjalnie dla aut elektrycznych zasilanych bateriami. Jest to pierwszy model z nowej serii samochodów elektrycznych bZ (Beyond Zero). Nowy bZ4X ...