Auto do 4k (PB lub PB+LPG), Kraków

29 Lip 2017, 19:25

Szanowni Forumowicze,

Niestety jestem zmuszony zrobić w pewien sposób kopię popularnych tematów, które można zobaczyć na forum. Dla swojego usprawiedliwienia powiem, że niestety nie jestem ekspertem i potrzebuję Waszej pomocy, ze względu na brak doświadczenia w kupnie samochodu. Przechodząc do sedna:
Będzie to mój osobiście pierwszy samochód (prawko od 2009 roku), i z tego względu zależy mi zdecydowanie na samochodzie z małym litrażem (wydaje mi się, że 1.4 to max). Zdaje sobie sprawę, że nie będzie to demon szybkości i zbierania się 'ze świateł' jednak zależy mi w głównej mierze na jak najmniejszych kosztach samego samochodu jak i kosztów związanych z eksploatacją (w tym OC). Na pewno benzyna. Ogólnie w kwestii silnika i samego samochodu chciałbym, żeby udało mu się przeżyć kilka sezonów. Plan ogólnie jest taki, żeby kupić samą benzynę i dołożyć do niej później LPG, albo, jeśli nadarzy się okazja, zakupić od razu PB+LPG. Nie wymagam żadnych bajerów, typu klima etc, zależy mi na możliwie jak najniższych kosztach. Samochód będzie służył również jako samochód służbowy, na szczęście nie musi wyglądać :) Ogólnie raczej jazda po mieście. Nie chciałbym silnika mniejszego niż 0.9l ze względu na rozliczenia służbowe (i związaną z tym ustawę), więc z tego co się orientuje część floty fiata odpada.
Myślę, że ze względu na miejsce zamieszkania, coś na miejscu powinno się znaleźć :) Zakładam, że szukać raczej po osobach prywatnych niż komisach/dealerach.
Kilka samochodów po własnych poszukiwaniach:
1. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] 0,7k
2. [link do oferty na Olx wygasł] 1,3k
3. [link do oferty na Olx wygasł] 1,3k
4. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] 1,4k
5. [link do oferty na Olx wygasł] 1,5k
6. [link do oferty na Olx wygasł] 1,5k
7. [link do oferty na Olx wygasł] 1,8k
8. [link do oferty na Olx wygasł] 2,1k
9. [link do oferty na Olx wygasł] 2,1k
10. [link do oferty na Olx wygasł] 2,1k
11. [link do oferty na Olx wygasł] 2,5k
12. [link do oferty na Olx wygasł] 3,5k
13. [link do oferty na Olx wygasł] 3,5k

Tutaj gdzie w ramach ofert przekraczam granicę 4k, moje pytanie dodatkowo, czy jest sens dorzucać te trochę grosza i kupić coś droższego (założenia się nie zmieniają, że zależy mi na taniej eksploatacji i założeniu gazu, jeśli go nie ma)
14. [link do oferty na Olx wygasł] 4,2k
15. [link do oferty na Olx wygasł] 4,3k
16. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] 4,3k
17. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] 4,5k
18. [link do oferty na Olx wygasł] 4,9k
19. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] 5k
20. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] 5k

Niestety nie wiem i nie potrafię ocenić stanu wizualnego. Rozrzut cenowy jest i zdaje sobie sprawę z tego, że jest możliwość ewentualnego dorzucenia kilku stów na początek w celu 'pakietu startowego'. Jednak nie ukrywam, że jeśli udałoby się mi się zamknąć w 3-4k, to byłbym bardzo szczęśliwy :roll:
Z góry serdecznie dziękuje za poświęcony czas i pomoc :)
Ironmind
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Krk
Prawo jazdy: 01 01 2009
Auto: Brak
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

29 Lip 2017, 19:51

Ironmind napisał(a):Plan ogólnie jest taki, żeby kupić samą benzynę i dołożyć do niej później LPG
lepiej już kupić z gazem (jeśli nic nie wskazuje na jego długą obecność), bo montując ją we własnym zakresie podwoisz wartość auta. No i nie wszystkie się nadadzą do jej montażu ze względu na kiepski stan silnika.

Oceniam linki:
1. Dałbym sobie spokój
2. Silnik słabowity, zdjęcia robione tak, aby nie było nic widać. Obstawiam stary gaz
3. J.w - podejrzewam, że to już kolejna butla.
4. Lewy próg jakby do zrobienia na już
5. Ok, ale zapytaj co z tą nieszczęsną butlą (chyba już kolejna)
6. Nienajlepszy silnik
7.Też taki średni motor, ale do miasta powinien być. Nie widać nic niepokojącego
8. Ok, ale ten deal z alufelgami mógłby sobie darować... Uwaga na zamarzającą w zimie odmę
9. Patrz pkt 6
10. Wygląda ok, ale przyczepię się, mimo niektórych osób, do liczby wyświetleń wobec populusa z gazem.
11. Punto II w takiej cenie będzie bez podłogi
12. Szkoda, że to wersja 68 KM (stary silnik Skody), ale wygląda ok.
13. Patrz pkt 7
14. Ok, ale ten silnik nie jedzie nawet w tej budzie
Reszty nie chce mi się zbytnio oglądać :wink:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

29 Lip 2017, 21:15

Dzięki za rzucenie okiem chociaż na część :) Przedzwonie sobie jutro i spróbuje dopytać o tą butlę. Jeśli jest druga, to stwarza to jakiś problem?

Piszesz:
mike napisał(a):lepiej już kupić z gazem (jeśli nic nie wskazuje na jego długą obecność), bo montując ją we własnym zakresie podwoisz wartość auta. No i nie wszystkie się nadadzą do jej montażu ze względu na kiepski stan silnika


Czyli sugerujesz, żeby zamiast się bawić w ewentualną późniejszą instalację, to od razu polować na coś z gazem? Wtedy też można by podnieść cenę z mojej strony. Mówisz też, że nie każdy silnik zniesie gaz, masz na myśli tutaj jego wiek i eksploatację do tego momentu, czy ogólnie rodzaj?

Z samochodów z gazem:
1. [link do oferty na Olx wygasł] - 5,5k
2. [link do oferty na Olx wygasł] - 4,9k
3. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - 5,9k
4. [link do oferty na Olx wygasł] - 5,5k
5. [link do oferty na Olx wygasł] - 4,7k
6. [link do oferty na Olx wygasł] - 3,2k
7. [link do oferty na Olx wygasł] - 2,4k
8. [link do oferty na Olx wygasł] - 3,9k
Ironmind
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Krk
Prawo jazdy: 01 01 2009
Auto: Brak
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

29 Lip 2017, 23:55

Ironmind napisał(a):Jeśli jest druga, to stwarza to jakiś problem?
no trochę jest to problem, bo auto długo pracuje na gazie, a zazwyczaj gaz montuje się po to, aby oszczędzać - większość niestety oszczędza również na obsłudze auta. No i dół silnika takiego auta już swoje przeszedł, także niedługo zapewne można spodziewać się remontu głowicy.
Ironmind napisał(a):Czyli sugerujesz, żeby zamiast się bawić w ewentualną późniejszą instalację, to od razu polować na coś z gazem?
tak i wg mnie takie maximum dla instalacji w aucie to 5 lat, tzn takie auta warto kupować.
Ironmind napisał(a):Mówisz też, że nie każdy silnik zniesie gaz, masz na myśli tutaj jego wiek i eksploatację do tego momentu, czy ogólnie rodzaj?
chodzi mi o stan silnika. W tym budżecie nie kupisz raczej nic z wynalazków, które nie nadają się do zasilania gazem (choć jakieś Mitsubishi GDI czy Forda już dostaniesz)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Lip 2017, 11:04

Dobra, czyli jak już czegoś szukać to z gazem max założonym w 2012 roku (5 lat wstecz). Jak tutaj z samochodami? Jak to jest z tym gazem w przód, bo widzę ogłoszenia, że nawet do 2027 ważna butla - 10lat :o
Czy wyhaczę już jakieś punto z gazem w okolicach 5k, które pożyje jeszcze przez jakiś dłuższy czas?
Dla przykładu:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ten drugi młodszy o rok, ale większy przebieg. Ten niebieski wygląda ładniej (chyba dlatego też, że jest umyty :D ), ale jest droższy o 1k.
Z tego co widzę w tym zakresie cenowym, to najwięcej jest clio II - średnio nawet za około 3k. Chyba raczej dobry samochodzik. Jest sens się pchać w Ibizy, albo Stilo?
Dla przykładu ibizy, które przyciągnęły moje oko:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Oraz pegueot:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ironmind
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Krk
Prawo jazdy: 01 01 2009
Auto: Brak
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Lip 2017, 21:00

Ironmind napisał(a):Jak to jest z tym gazem w przód, bo widzę ogłoszenia, że nawet do 2027 ważna butla - 10lat
czyli albo włożona nowa butla, albo świeża instalacja (też źle, bo ktoś zainwestował w instalację, która nawet nie zdążyła mu się zwrócić, a już sprzedaje? Najczęściej oznacza to kiepską kondycję auta).
Z powyższych linków najrozsądniejsza będzie chyba ta 206-stka, choć też podmalowana tu i ówdzie
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Lip 2017, 21:06

Tak jak Mike pisze, instalacja gazu często robiona jest po to, żeby oszczędzić każdy grosik. Jazda za połowę kosztów. Panie, a to filtry się wymienia przy LPG? Co to? Regulacja mieszanki? Po co? Sam miałem pancernego VAGa 1.6 8V, którego głowica dostała własnie przez LPG... Po DWÓCH latach jazdy. Dobry serwis i oleje jakoś przedłużyły życie staruszkowi o 5 lat.

Jak dla mnie to żaden z tych linków się nie nadaje. Pug 206 to najmniejsze zło, ale osobiście bym nie dał tylu pieniędzy za ten egzemplarz.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

30 Lip 2017, 22:01

galakty napisał(a):Jak dla mnie to żaden z tych linków się nie nadaje. Pug 206 to najmniejsze zło, ale osobiście bym nie dał tylu pieniędzy za ten egzemplarz.


A co w nim wg Ciebie jest nie tak, że uważasz, że cena jest za wysoka?

Ogólnie to już mam mętlik w głowie.. Rozumiem, że muszę szukać czegoś a la złoty strzał?
Ironmind
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Krk
Prawo jazdy: 01 01 2009
Auto: Brak
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Lip 2017, 23:24

Ironmind napisał(a):Rozumiem, że muszę szukać czegoś a la złoty strzał?
dokładnie tak
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

31 Lip 2017, 11:11

Kilka linków:
[link do oferty na Olx wygasł] - opłaty i przegląd do przyszłego roku.
[link do oferty na Olx wygasł] - pierwsza ręka (czarne tablice),opłaty i przegląd do przyszłego roku.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - tylko zalatuje handlarzem.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - wrzucałem ostatnio na forum,trochę tanio ale masz pod nosem.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

31 Lip 2017, 20:13

Dzięki wielkie @Barol za linki. Sienne najprawdopodobniej zobaczę jutro, do gościa od Hondy się nie mogłem dodzwonić. Felicia trochę daleko i duży silnik, podobnie jak pozostałe, oc mnie zeżre.. :angry: a nie zależy mi na tyle na dynamizmie, żeby pakować się w większe koszty.
W weekend podjadę sobie też ze znajomym na giełdę i tam się rozglądnę, żeby chociaż poczuć świat motoryzacji i pooglądać więcej samochodów na raz :happy:
Ironmind
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Krk
Prawo jazdy: 01 01 2009
Auto: Brak
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe