Auto do 50 tysięcy

23 Cze 2014, 11:51

Cześć panowie :)
Potrzebuję waszej pomocy. Troszkę zmienił się mój tryb życia i potrzebuje samochodu troszkę bardziej oszczędnego od mojego mondeo. Co to oznacza? To oznacza, że szukam auta które nie będzie paliło ponad 13 litrów w mieście i ponad 10 w trasie. Rozglądam się za jakimś dieslem lub jakąś w miarę oszczędną benzyną (bo chyba istnieją takie które jadą przyzwoicie i nie wssysają całego baku :) Autem będę ruszać się po połowie w mieście i trasie, a rocznie robię 15-20 tysięcy km. Moje wymagania i moje ograniczenia:
-do 50 tysięcy i napewno nie droższy
-chciałbym żeby auto nie miało podejrzanie niskiego przebiegu rzędu 40000, ale żeby nie miał też 200000 ponieważ pojeżdżę długo tym autem a potem gdy będzie miał 300000 będzie problem z odsprzedażą( przerabiałem to juz)
-od 2008 roku
-nieźle wyposażony
-wygodne fotele( to przede wszystkim, bo gdy już jadę w trasę to najczęściej 1000+ km)
-i oszczędny (do 10.5 l w mieście)
-kombiak albo duży sedan
moje typy:
-insignia 2.0 130
-volvo s80 jeśli by się trafiło
-pug 508 (jechałem tym autem i bardzo mi się spodobało) wersja 2.0 140 albo 163
Jeśli moglibyście to opiszcie mi każde z tych aut ich plusy i minusy i dajcie swoje propozycje
Z góry dzięki za pomoc :)
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

23 Cze 2014, 14:13

W Peugeocie są świetne silniki diesla. W szczególności ten 2.0 HDI. Mało awaryjne do tego niskie spalanie.
Trify
Początkujący
 
Posty: 62
Auto: Peugeot 5008 / Mercedes W203
Silnik: 2.0 HDI / 1.8 KOMPR

23 Cze 2014, 14:28

Honda Accord, Volvo z 2.4D ale tu najlepiej manual.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

23 Cze 2014, 15:39

Chevrolet Cruze?
Ford Mondeo?
Citroen C5?
Kia Ceed?
Saab 9-3?
BK1928
Zaawansowany
 
Posty: 604
Prawo jazdy: 06 06 2014
Auto: Mercedes-Benz Klasy E W212
Silnik: E200 CDI 136km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

23 Cze 2014, 17:30

moje typy:

- peugeot 508 SW - francuzi sa lata swietlne do przodu w porownaniu do niemcow z wv jesli chodzi o diesle. dodatkowo 508 ma jakosc wykonczenia wnetrza na poziomie nowych passatow. po za tym ten samochod wyglada swietnie.

- honda accord - wieksze zapotrzebowanie na paliwo i drozsze czesci w porownaniu do 508.

- lexus IS 220d - presiz, jakosc, swietne prowadzenie i wykonanie wnetrza oraz najlepsze wyciszenie kabiny w segmencie, jedyny mankament to to ze silnik to D4D toyoty ktory moze okazac sie kosztowny w naprawach jesli trafimy na niewlasciwy egzemplarz.
najlepszy bylby model IS 250 benzynowy jesli spalanie rzedu 8-9 l jest do zaakceptowania. mysle ze warto. polecam IS 250 z zestawem mark levinson :)

- Subaru Legacy nowy model 2.0 d 150km

- volvo v70
daytona
Nowicjusz
 
Posty: 23
Auto: nie mam

23 Cze 2014, 19:09

daytona napisał(a):lexus IS 220d - presiz, jakosc, swietne prowadzenie i wykonanie wnetrza
zapomniałeś dodać "najgorszy silnik" :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14080
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Superb w nowym stylu
    Nowy Superb wprowadza ŠKODĘ na kolejny poziom w wielkim stylu. Nieziemski design rozpoczyna nową erę ŠKODY, czyniąc każdą podróż wyjątkowym wydarzeniem, a klasa premium właśnie stała się dostępna. Nowa ...

23 Cze 2014, 19:21

Z Hondą jest tak, ze jak coś padnie czy elektronika zrobi kaprys to we francuzie padnie cos 3 razy.
2.2 diesel w Lexusie omijać. Zacne auta, ale tylko w benzynie.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

23 Cze 2014, 19:53

Przede wszystkim WIELKIE DZIĘKI :) Postaram się do każdego z postów odnieść. O accordzie myślę również intensywnie i właściwie zapomniałem go wpisać do propozycji. Bardzo lubię do autko i podoba mi się, tylko który brać silnik. Volvo myślałem o 163- konnym bo chyba jest taki, tylko że żadko się go spotyka. Ewentualnie 140 albo 185. Cruze i Ceed odpadają bo nie chcę schodzić klasę niżej niż mondeo. C5 chyba lubi się zepsuć. Saab nie zachwyca ale może być. Apropo, myślałem o zmianię na mondziaka w dieslu bo bardzo lubię to auto. Tylko który diesel najlepszy? Lexus chyba jednak nie. Legacy oglądałem i ogl wygląda miło, tylko ta tapicerka...Już od myślenia mnie tyłek boli :) V70 to samo co s80 też pod uwagę biorę.
Jak wyglądają te auto względem siebie, jakbyście mogli je uporządkować od najlepszego:
-volvaki (s80 i v70) 2.0 lub 2.4
-accord
-mondziak w dieslu
- legacy
-pug 508
I co z tą insignią? Warto się interesować, bo czytałem opinię na autocentrum i szczerze mówiąc nie zachwycają :) Dzięki :)
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

23 Cze 2014, 19:59

A i jeszcze co do skrzyni to mimo że teraz mam automat to jest mi całkowicie obojętne czy będzie też w nowym autku czy manual :D
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

23 Cze 2014, 20:20

Volvo z 2.0D, Fordziak i francuskie (z wyjatkiem reno) to silniki HDI zrobione wspólnie poprzez koncern PSA. Dobre jednostki ich trwałość i awaryjność zależy od osprzętu i to obok elektroniki moze czasem za szwankować.
Natomiast w Volvo silnik 2.4 to ich konstrukcja R5 bardzo udana i trwała. Robi spore przebiegi na luzaku 300tys.
Z wyjątkiem automatów, które sa awaryjne. Niestety auta z 2.4D pod maską sa zazwyczaj z automatami które wytrzymują średnio do 150tys przebiegu. Po prostu nie wytrzymują duzego momentu obrotowego diesli.
Jak sie sypnie automat to moze zaboleć z 4 tys zł naprawa.
Należy w automatach wymieniać olej i sprawdzic czy jest zamontowana chłodnica oleju to ważne bo to dodaje zycia skrzyni.
Ogólnie automaty sa bardzo wygodne (ja sobie mega cenię) tylko trzeba mieć to na uwadze, ze z niektórymi silnikami szybciej się kończą...
Honda ma jednego z najlepszych diesli na rynku pod względem bez awaryjności.
Niestety po 2008r dodali DPF. teraz to juz wszędzie norma.
Co do Insigni to tez da się znalezc różne opinie. Diesle ma włoskie od Fiata. które sa OK.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

23 Cze 2014, 20:45

Wielkie dzięki noisy :wink: Będę chyba patrzeć w związku z twoimi radami na accorda 2.2 150 i volvaczka 2.4 w manualu (może kiedyś coś się trafi) , ewentualnie puga. Wiesz może jak to jest ze zdejmowaniem dpf-a , czy to przejdzie w ogóle i ile to kosztuje? Co sądzisz o tym accordziku [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ?
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

24 Cze 2014, 08:36

Ale sprowadzane odpuść bo po pierwsze 18% akcyzy od wartości auta, 500zł recyklingu przy rejestracji więc sie nie opyla. Druga sprawa to mechanizm sprowadzania aut powyżej 2.0, zeby zarobic są to auta powypadkowe.
Z DPFem to nie ruszać dopóki nie zacznie robic problemów bo trzeba wgrywać nowy program do komputera. Mój znajomy mechanik mówił, ze miał do czynienia z autami po wywaleniu dpf i stwarzały wiecej problemów.
Jeszcze zeby nie było tak różowo co do Accorda to po 08r silnik 2.2 przeszedł lift zmienili sprawdzone i trwałe wtryski Bosha na Denso. Da się znaleźć info, ze wcześniejsza wersja była pewniejsza. Jej bolączka to kolektor który pękał, ale sa zamienniki zrobine z innego stopu, które nie pękają i kosztują w normie.
Niestety każde auto ma plusy dodatnie i ujemne :) powyżej 250tys przebiegu trzeba w dieslu zacząć odkładać pieniążki na remont osprzętu.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

24 Cze 2014, 14:10

Mondeo Mk4 jest bardzo dobre ale w manualu. Automat jest bardzo dobry (praca) ale jak się popsuje to popłyniesz.. :/ Uwaga na auta po flocie :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

24 Cze 2014, 20:01

Z dpf-em jest jeszcze druga opcja, czyli zamocowanie emulatora, przynajmniej tak słyszałem, że ta jest lepsza.Ok, będę szukał czegoś krajowego. Ewentualnie w mondziaku 140 koni najlepiej w dieslu czy któryś inny?
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

24 Cze 2014, 21:24

1.8 też jest dobry ale ten w 90% z floty. Na plus brak DPF
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra