Auto do 5tyś

13 Mar 2019, 23:04

Witam,
chciałbym kupić dla siebie pierwsze auto, mam dość pożyczania. Kwota na początek nie wielka, myślałem wcześniej o większym budżecie ale to może z czasem. Na razie coś nie drogie by wystarczyło a wiadomo że zawsze trzeba coś naprawić zrobić.
Doradźcie mi proszę za czym do tej kwoty się rozglądać? Przeglądałem różne tematy ale szczerze mam już mętlik. Od długie czasu szukam np. golf 4, laguna 2 czy jakieś audi. Do tego też patrzyłem za astrą, fabią ale średnio lub vectra.
Szczerze co się trafi fajnego i się zastanawiam to jak już zadzwonię to oferta nie aktualna.
Co do laguny wiem że różne są opinie a tym bardziej za te pieniądze, ale raz na prawdę ładną znalazłem 1.8 B-G 2001r, rozmawiałem z człowiekiem który ją miał od 2003r i nie wyglądało żeby był to szrot ale zawahałem się poszła. A bez wahania pojechałem zobaczyć droższą i kurna katastrofa.
Być może są inne marki na które warto zwrócić uwagę, chciałbym aby to nie był sedan i najlepiej 5-cio drzwiowe no i na ryby żeby też było ok, co już widzę taki temat jest :) Chyba najlepiej gdyby to była benzyna z gazem lub sama benzyna. Nie wiem czy na diesla warto patrzeć?
Jestem ze Świętokrzyskiego ok. Kielc. Doradzicie coś?

Z góry dzięki.
rmf84
Nowicjusz
 
Posty: 9

13 Mar 2019, 23:37

Laguna II nigdy w życiu no chyba że poliftowa ale to budżet dwa razy większy,Golfa IV też będzie ciężko znaleść w ciekawym stanie.

Może coś z tych?
[link do oferty na Olx wygasł] - świeży gaz.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]? - 6lat w jednych rękach.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - tylko nie mogę się dopatrzyć tych wad.. :roll:
[link do oferty na Olx wygasł] - silnik co prawda lubi olej ale jeśli 4lata w jednych rękach to służył raczej bezawaryjnie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Mar 2019, 00:03

Na tego Golfa też patrzyłem, może mi się uda go jutro obejrzeć. Clio nie będzie zbyt ciasny? Szczerze nigdy w tym samochodzie nie siedziałem. Meganke ma kuzynka i ciocia ale dogadać jakoś się nie idzie co i jak.

A Laguna I 1.8 w gazie 98r do poprawek lakierniczych za 1800 do negocjacji? Mam blisko do obejrzenia jeśli jeszcze jest. Tak pytam już z ciekawości.

Będę się starał tego Golfa obejrzeć. Może jeszcze się coś trafi. Astra chyba też ok.

A co z tymi Lagunami 2 jest takiego w tej kwocie?
rmf84
Nowicjusz
 
Posty: 9

14 Mar 2019, 00:12

rmf84 napisał(a):Clio nie będzie zbyt ciasny? Szczerze nigdy w tym samochodzie nie siedziałem.


To już musisz się sam przymierzyć czy Ci pasuje czy nie.

rmf84 napisał(a):A Laguna I 1.8 w gazie 98r do poprawek lakierniczych za 1800 do negocjacji? Mam blisko do obejrzenia jeśli jeszcze jest.


Jakiś link albo coś?

rmf84 napisał(a):A co z tymi Lagunami 2 jest takiego w tej kwocie?


Tzw królowa lawet,zdarzają się dobre sztuki ale w tym budżecie 90% będą własnie skarbonkami.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Mar 2019, 00:20

No tak mówią że królowa, ale paru znajomych ma co ich znajomi mają i nie narzekają, ale fakt nie wiem w jakim kwocie były kupione.

Link tylko taki
Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]
rmf84
Nowicjusz
 
Posty: 9

14 Mar 2019, 00:39

Jak już widzę opis "auto sprawne mechanicznie do poprawek lakierniczych" to dla mnie znaczy jedno gruz i jeszcze cena do negocjacji.. Ja bym odpuścił.

Tak teraz mi się przypomniało,kolega z pracy ma do wzięcia Carisme co prawda te nieszczęsne GDI ale on nie miał z nią nigdy problemów i akurat tutaj wiem co mówię bo znam auto i mam z nim dobry kontakt bo nieraz pomagał mi przy autach i wiem że dbał (w zeszłym roku robił blacharkę i kupił nawet nowe zimówki) a sprzedaje bo trafił okazyjnie Lancera VIII więc jak widać nie zraził się do marki.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Mar 2019, 10:34

Może i gruz ta laguna ale jak znajdę czas to z ciekawości ją zobaczę bo mam blisko.

Ta Carisma wygląda ciekawie ale bagażnik ma trochę mały, zwężony. Zobaczę najpierw to co mam blisko, może się coś znajdzie. A Honda Civic IV jest ciekawą opcją?
W sumie jak może ktoś jeszcze coś doradzić tak od Kielc do 100km chyba że nie warto tyle jechać po samochód za takie pieniądze?
rmf84
Nowicjusz
 
Posty: 9

14 Mar 2019, 10:45

Civic VI jak już ale totalna bieda z ofertami w Twoim rejonie jedynie taką znalazłem [link do oferty na Olx wygasł] tylko pytanie jak długo lata na gazie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Mar 2019, 10:54

No nie ma w czym wybierać, rano widziałem też temat do 5tyś i tam Honda była polecona i tak patrzyłem ale nic praktycznie nie ma.
To będzie coś warte
Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]
?

Ta z Piotrkowa to dopiero po 17 dzwonić.
rmf84
Nowicjusz
 
Posty: 9

14 Mar 2019, 11:50

Sporo wyświetleń i nikt nie kupił? A ma niby sprawną klimę,opłaty na prawie rok i jest sporo doinwestowane.
Po zdjęciach widać że była już ratowana przed rudą.

A może taki Focus? Długi przegląd i opłaty,dwa komplety opon.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Mar 2019, 12:17

Jeździłem takim focusem, szczerze przy 120 trzeba było głośno mówić a z tyłu to głowę chciało urwać. Problemy z centralnym, nie otwieranie się drzwi z kluczyka czy bagażnika itp. Nerwów trochę przez niego było więc nie wiem jak z tym. Na paliwie szarpał, na gazie ok. Wymiany filtrów i czegoś tam jeszcze nic nie pomagało.
Ogólnie auto nie jest złe ale jak się źle trafi to prze rypane, co zresztą z innymi może być tak samo. Tylko ten poziom hałasu, chyba że z tym tak było.

A Mazdą 323bj warto się interesować? Wiem że rdza ale jakby zadbana była? Ciekawe że 6 są takie tanie, nie powiem podobają mi się tak jak 3, ale wiadomo nie te pieniądze.

Rozważam już różne opcje, nawet coś taniej i do nie wielkiej roboty ale to już takie głośne myślenie tylko. Im więcej się myśli tym gorzej tylko.
rmf84
Nowicjusz
 
Posty: 9

14 Mar 2019, 12:35

Może taka? A za resztę kasy zrobić wady.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Mar 2019, 13:03

Lurkując ten wątek stwierdzam, że zaczynasz wydziwiać (mając budżet na średni rower), więc najlepiej będzie jak zaczniesz oglądać wozy :ok: bo filozofuje się fajnie, ale to, co można realnie kupić za 5k bez dużego wkładu, to już inna kwestia.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

14 Mar 2019, 13:33

Nie wydziwiam, wiem że to mało na auto i wybór praktycznie żaden tym bardziej w Świętokrzyskim jest średnio. Długo przeglądam ogłoszenia ale co trafi się fajnego to zaraz nie aktualne. Nie mam możliwości śledzić cały czas ogłoszeń w tym problem. Wymieniłem parę modeli które mnie się podobają, dostałem propozycje i będę się starał obejrzeć te auta. Chciałbym żeby auto nie było głośne jak Focus którym jeździłem bo to masakra jest, nie wiem czy tak każdy. Żeby było jakoś miejsca ze sprzętem wędkarskim się pomieścić i nie było bardzo drogie w częściach.
rmf84
Nowicjusz
 
Posty: 9

14 Mar 2019, 13:45

rmf84 napisał(a):Chciałbym żeby auto nie było głośne jak Focus
jak dla mnie trochę głupi wymóg vs budżet, a zwłaszcza propozycje aut japońskich, które do dzisiaj są gorzej wyciszone od konkurencji.

Może różnica odczuwalna jest przy autach wyższej klasy, ale za kilka tys będą już bardzo zużyte. Skup się na poszukiwaniu auta w najlepszym stanie, bo to jest najważniejsze. Wyciszenie to już trochę fanaberia, bo i tak z biegiem lat oraz zużywania się elementów samochodu (chociażby uszczelek) może się zmienić.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004