Auto do 7500 zł

25 Sty 2010, 20:06

Witam wszystkich, czas na kolejny post typu "jakie auto..." :wink: , nie będzie to moje pierwsze auto, ale pierwsze jakie sobie kupuję w Europie, więc potrzebuje pomocy. Jestem studentem i mieszkam sam, ha, nawet dziewczyny nie wiem, więc auto będzie przeze mnie i tylko przeze mnie :razz: . Głównymi zadaniami auta to będą wypady na uczelnie i do sklepu na jakieś większe zakupy. W aucie zależy mi na tanich częściach zamiennych i małej awaryjności. Wygląd nie ma prawie w ogóle znaczenia. Oto lista aut o jakich myślę:
- Fiat Seicento
- Fiat Punto I
- Nissan Micra
- Suzuki Swift
- Opel Corsa

A co do poszczególnych aut to sprawy mają się tak, pomimo tego, że nie dbam o wygląd Seicento po prostu mnie odrzuca, nie wiem czemu, ale wg jest okropnie brzydkie, ale kuzyn jest mechanikiem, miał Seicento przez jakiś czas i bardzo go chwalił i mi go poleca. Punto też nie jest faworytem, ale Fiat, więc nie-aż-taki-drogi w utrzymaniu i w ogóle, no i wydaje mi się dużo solidniejszy od Seicento. Nissan Micra mi się bardzo, ale to bardzo podoba, ale słyszałem, że strasznie drogie części no i o awaryjności różne opinie słyszałem. Suzuki prezentuje się nieźle, jak większość japonczyków, ale niestety nie znam nikogo, kto by się na nich znał. No i Corsa, cóż, ani to brzydkie ani ładne, po prostu jest, ale kuzynka ma i nie narzeka. Dzięki z góry za pomoc :razz:
Ostatnio edytowany przez tusiu69, 25 Sty 2010, 20:23, edytowano w sumie 1 raz
tusiu69
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Daewoo Lanos
Silnik: 1.6 106 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

25 Sty 2010, 20:19

Ja bym wziął Seja,dla młodego drivera wsam raz,poszukaj jakiegoś do 6000-6500zł a reszte przeznacz na dopicowanie ewentualne wymiany itp.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Sty 2010, 20:52

[link do oferty na Allegro wygasł]

myśle że ci odpuści 400zł
vw golf 1.8
mckacper16
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: łańcut

25 Sty 2010, 21:15

tusiu69 napisał(a):Nissan Micra mi się bardzo, ale to bardzo podoba, ale słyszałem, że strasznie drogie części


To może zamiast słuchać bzdur rozejrzyj się po choćby allegro i zobacz jak siękształtują naprawdę ceny części do K11. Podpowiem, że nie odbiegają od cen części do Opla czy Fiata. Szukaj silniczka 1,3 i koniecznie ze wspomaganiem.

mckacper16 napisał(a):myśle że ci odpuści 400zł


A 1500 na rejestrację Ty mu podarujesz?
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

25 Sty 2010, 21:34

Fiat Seicento jest naprawde dobrym samochodem. Mam go od 1998 i mój ojciec zrobił im 230 000 km i dalej jeżdzi. Nie było w nim większym napraw oprócz klocków, zawieszenia, zarówek itp.
Lukasz150
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 63
Miejscowość: Dąbrowa Białostocka

25 Sty 2010, 21:50

mckacper16 napisał(a):http://moto.allegro.pl/item892280991_golf_iii_1_8_z_niemiec_climatronik_alu16_5drzwi.html

myśle że ci odpuści 400zł

Całkiem całkiem, ale jak Kolega Kubuch wspomniał trzeba by było jeszcze 1500zł na rejstracje, a poza tym trochę daleko ode mnie, bo mieszkam koło Bielska-Białej :razz:
Kubuch napisał(a):To może zamiast słuchać bzdur rozejrzyj się po choćby allegro i zobacz jak siękształtują naprawdę ceny części do K11. Podpowiem, że nie odbiegają od cen części do Opla czy Fiata. Szukaj silniczka 1,3 i koniecznie ze wspomaganiem.

Właśnie dlatego napisałem na tym forum, bo się nie znam :razz: A tak w ogóle to moje pierwsze auto to był Nissan Maxima '94, no auto było nie do zabicia :grin: To mnie teraz pocieszyłeś mówiąc, że części nie są wcale aż takie drogie, a jak z awaryjnością i w ogóle?
Lukasz150 napisał(a):Fiat Seicento jest naprawde dobrym samochodem. Mam go od 1998 i mój ojciec zrobił im 230 000 km i dalej jeżdzi. Nie było w nim większym napraw oprócz klocków, zawieszenia, zarówek itp.

Eh, no niby racja, ale jak pisałem Seicento okropnie mi się nie podoba, wiem, że to dość rozsądny wybór, ale w wieku 21 lat trudno o bycie rozsądnym :grin:
tusiu69
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Daewoo Lanos
Silnik: 1.6 106 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

25 Sty 2010, 22:09

Nie no oczywiście.
Lukasz150
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 63
Miejscowość: Dąbrowa Białostocka

25 Sty 2010, 22:28

tusiu69 napisał(a):a jak z awaryjnością i w ogóle?


Jak z Maximą ;) Tylko, że troszkę gniją ale jakie auto w tym wieku nie gnije...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

25 Sty 2010, 22:41

Kubuch napisał(a): jakie auto w tym wieku nie gnije...
Audi 80 :mrgreen:
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin

25 Sty 2010, 22:42

Starość nie radość. Nawet samochody ją odczuwają :grin:
Lukasz150
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 63
Miejscowość: Dąbrowa Białostocka

26 Sty 2010, 08:11

Jak ci się seicento nie podoba to bierz micre z 1.3. Micra jest ładniejsza i ma większy silnik.
daniel_
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 96
Miejscowość: Świętokrzyskie

26 Sty 2010, 08:28

No właśnie tak bym chciał najlepiej, ale jeszcze jest jedna sprawa, jak już wspominałem kuzyn jest mechanikiem, ale nie jakimś tam mechanikiem od 20 lat, tylko ma 22 lata i pracuje jako mechanik od kilku lat, więc zastanawia mnie czy Micra nie jest bardziej skomplikowana do naprawy niż Seicento, bo jak coś będzie w aucie nie tak to od razu do niego pójdę. A chciałbym, żeby kuzyn był w stanie naprawić większość usterek.
tusiu69
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Daewoo Lanos
Silnik: 1.6 106 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

26 Sty 2010, 08:36

Nie, nie będzie.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

26 Sty 2010, 08:55

To musisz szukać starszego samochody każdy nowszy samochód od 1998 ma juz komputer i troche elektorniki zależy jeszcze o marki.
Lukasz150
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 63
Miejscowość: Dąbrowa Białostocka

26 Sty 2010, 11:06

Micra nie jest zbyt awaryjnym autkiem więc mechanika często odwiedzać nie bedziesz musiał.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012