Auto do 75k

30 Maj 2020, 22:16

Cześć, przymierzam się do zakupu samochodu i wypatrzyłem BMW 318i z 2015 roku. Samochód ma służyć głównie do jazdy po mieście i czasami będę nim wyjeżdżał poza miasto. Nie oczekuję od samochodu jak największej mocy, chodzi mi tylko żeby było w miarę "żwawe" i tutaj mam wątpliwości co do tego samochodu z ogłoszenie, do którego podałem linka. Ten silnik ma 136 km i tylko 3 cylindry. Słyszałem sporo opinii o tym żeby unikać samochodów z 3 cylindrami więc chciałbym się spytać czy lepiej jest odpuścić to auto i rzeczywiście szukać czegoś mocniejszego, czy warto zwrócić na niego uwagę?
Jeszcze mam małe wątpliwości co do przebiegu. Te 125 000 km przebiegu jak na samochód z silnikiem benzynowym to dużo? Nie lepiej kupić coś z mniejszym przebiegiem w tej cenie, czy jednak są to moje nieuzasadnione obawy? Będę wdzięczny za pomoc.
Link:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ostatnio edytowany przez mike, 03 Cze 2020, 12:25, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Zmiana tytułu wątku
Tomek345
Nowicjusz
 
Posty: 7

31 Maj 2020, 07:33

A te 125k przebiegu to jakoś dużo w 5 letnim aucie? Wiem, że dwudziestoletnie passaty mają w tym kraju 178 ale bez jaj, nikt nie kupował nowego samochodu żeby stał w garażu i zyskiwał na wartości. Na pewno w przypadku tego silnika były jakieś problemy z wałem korbowym, niby poprawiali ale nie wiem kiedy i nie wiem czy skutecznie. Musisz poszukać szczegółów i czy przy okazji nie było innych wałków.
A tak ogólnie - kupować auto marki premium z podstawowym silnikiem, hmm płacić za serwis jak za premium a mieć pod maską 130 koni, dla mnie słaba opcja
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

31 Maj 2020, 07:46

Invi napisał(a):125k przebiegu to jakoś dużo w 5 letnim aucie? Wiem, że dwudziestoletnie passaty mają w tym kraju 178 ale bez jaj, nikt nie kupował nowego samochodu żeby stał w garażu i zyskiwał na wartości

Invi nie potrzebnie wprowadzasz strach przed małymi przebiegami :ok:

Bmw kupuje się po to żeby czerpać przyjemność z jazdy i na gwarancji czyli najlepiej nowe. Tu mamy auto po gwarancji w opcji max badziewnej. Jest to kwintesencja psujactwa tych aut. Podejrzewam że to auto ma już 3eci silnik.

Ogólnie autorze tematu jak potrzebujesz zwyklego auta bez specjalnych doznań drajwerskich to odpuść sobie większość premium z eu.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

03 Cze 2020, 11:53

Cześć, piszę tego posta z zapytaniem czy samochód z tego ogłoszenia jest w porządku? Chodzi mi o to czy zauważyliście może jakąś wadę samochodu, której ja nie zauważyłem. Auto ma głównie służyć do jazdy po okolicy (pobliskie miejscowości od mojego miasta) choć też będzie wykorzystywane od czasu do czasu do dalszej jazdy. Fajnie jakbyście mi też doradzili czy cena tej oferty jest adekwatna do tego co ten samochód oferuje, czy lepiej rozglądać się za czymś innym w podobnym segmencie cenowym (tak do 75 tys). Interesują mnie małe sedany typu właśnie A3, może corolla lub jakaś mazda 3. Jeśli chodzi o moc silnika to te 150 km w zupełności powinno wystarczyć ale może być więcej lub trochę mniej. Ważne żeby auto nie spalało za dużo ale też żeby dało się czasami spokojnie coś nim wyprzedzić i żeby było dość "żwawe". Preferuję automaty i silniki benzynowe więc takie samochody mnie najbardziej interesują.
Link do ogłoszenia: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ostatnio edytowany przez mike, 03 Cze 2020, 12:24, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Możesz bez problemu kontynuować poprzedni temat
Tomek345
Nowicjusz
 
Posty: 7

03 Cze 2020, 12:28

My też niewiele zobaczymy, bo autor zdjęć pomylił ogłoszenie sprzedaży samochodu z okładką magazynu modowego. Auto z polskiego salonu, więc po prostu sprawdź go w ASO :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004