Przesiadka z audi a5 na coś wygodnego do 75k

11 Paź 2017, 13:08

Witam.
Aktualnie jeżdżę audi a5 3.0l tdi podkrecony do 300 koni, samochód sam w sobie świetny, dobrze się prowadzi I wygodny.. Ale tylko I wyłącznie na równych drogach których ciężko szukać.. Dodatkowo jest dość mały I coupe.

Co byście mi polecili do ceny ok 75k coś w miarę dobrze przyspieszajacego, większego i wygodnego. Myślę nad bmw f10 czy x5 wiem, wiem duża rozbieżność

Pozdrawiam
ognistysmall
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 26 06 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Honda Accord VII
Silnik: 2.2 tdci
Paliwo: Diesel

11 Paź 2017, 13:43

Diesel,benzyna?
Duży i komfortowy z silnikiem benzynowym na pewno będzie [link do oferty na Allegro wygasł] tutaj masz benzyna/hybryda dzięki czemu spalanie tego potwora jest zadowalające.

Link przykładowy.

Fajną opcją będzie też volvo może s80 bo s60 będzie chyba małe?
Mateq
Początkujący
 
Posty: 212
Prawo jazdy: 12 03 1993
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Lexus is 250
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

11 Paź 2017, 15:25

Wolałbym chyba diesel, robię trochę km rocznie, s60 rzeczywiście dość małe i twarde jak ch...a. Miałem okazję jechać, Lexus ciekawy, wcześniej myślałem o is250. Właśnie szukam ciekawych propozycji Mercedes e class, bmw 5, audi a6, Lexus GS. Czy nawet większe audi q5
Teoretycznie najbardziej podoba mi się bmw 5 tylko różne opinie słyszałem, o Lexus nie mam zielonego pojęcia ;)
ognistysmall
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 26 06 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Honda Accord VII
Silnik: 2.2 tdci
Paliwo: Diesel

11 Paź 2017, 16:56

Tak ale lexus is to jest mały samochód dodatkowo silnik diesla nie należy do udanych.
Dodatkowo w is 250 nie ma możliwości założenia instalacji gazowej.
Może inaczej ile oczekujesz od samochodu mocy coś powyżej 200,250 bo teraz jezdzisz dość mocnym autem no i pojawia się pytanie czy oczekujesz komfortu czy po prostu szybkiego auta z kofortem ale tutaj ciężka sprawa ja bym jednak na Twoim miejscu szedł własnie benzyna+ instalacja gazowa.
Jeśli zastanawiałeś się nad IS to może accord 2.4 moc podonba do is;a, trochę przestronniejszy no i na plus możliwość założenia gazu ale komfort i wyciszenie to na pewno nie półka lexusa.

Jeśli chodzi o diesle jeśli mówimy o komforcie jednakże również na moc przykładowo coś około 150 konni to fajną opcją byłby citroen c5 z pneumatyką na prawdę jeśli chodzi o komfort to jedno z wygodniejszych aut w tym segmencie.

BMW,Audi to już półka lexusa no i skoro byłeś zadowlony z a5 to może skup się teraz na A6 choć ja osobiście nie jestem fanem tej marki jednakże wybór masz ogromny tylko pytanie bo lexus w hybrydzie na pewno trochę spali jednakże diesel przykładowo w tych pieniądzach np. seria 5 będzie już miała nalatane więc pojawiają się spore wydatki no i samo to że to bmw więc tanio nie będzie.
Mateq
Początkujący
 
Posty: 212
Prawo jazdy: 12 03 1993
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Lexus is 250
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

11 Paź 2017, 17:17

Mateq, Gość jeździ 300 konnym ałdi, a Ty mu proponujesz 150 konną ciężka cytrynę?
Bez przesady
Tom88T
Początkujący
 
Posty: 238
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: 508
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

11 Paź 2017, 17:20

Prawdę mówiąc też nie jestem fanem audi ;) wezmę pod uwagę tego Lexusa, co do accord'a to mój drugi samochód tylko że 2.2 diesel. 2.4 ma bodajże 190 koni. Jeździłem jeszcze bmw e60 170konna i rzeczywiście jest straszny przeskok mocy z tych samochodów na to, ciężko wrócić. Człowiek się przyzwyczaja, BTW wiesz może co nieco o marce Infiniti?

Pozdrawiam
ognistysmall
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 26 06 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Honda Accord VII
Silnik: 2.2 tdci
Paliwo: Diesel

11 Paź 2017, 17:27

Infiniti to nic innego jak marka premium nissana fajne silniki benzynowe nadające się pod instalacje gazową warto się również zainteresować.
Może dokładniej o jaki model Ci chodzi i o jakim silniku?
Nissan silniki diesla wykorzystywał od renault, tylko nie jestem pewien czy w infiniti również je wprowadzali bo silnik 2.2 podajże brali od mercedesa.

Mateq, Gość jeździ 300 konnym ałdi, a Ty mu proponujesz 150 konną ciężka cytrynę? Bez przesady

Po pierwsze nie ''ałdi'' tylko audi autor może się obrazić że tak piszesz po drugie to że jedzi takim autem to nie znaczy że dalej chce mieć auto z taką mocą tym bardziej że mówimy dużo w tym temacie o spalaniu auta?
Po drugie mało zostało napisane na temat wymagań i próbuje się dowiedzieć czegoś i również nie wiem czy zauważyłeś ale w poprzednim poście zadałem pytanie ile oczekuje mocy od auta 200,250?
A po trzecie zasugerowałem się tym że autor napisał coś o IS 25O a on demonem prędkości nie jest :)
Mateq
Początkujący
 
Posty: 212
Prawo jazdy: 12 03 1993
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Lexus is 250
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

11 Paź 2017, 20:12

Co do spalania to jestem przyzwyczajony że 8-12l w mieście. Infinity fx35 bodajze taki SUV, a drugi to sedan q50 podoba mi się wnętrze, szukam czegoś bardziej rodzinnego już, samochód który będzie dla całej rodziny, a nie dla singla. W miarę niezawodny i lubię jak jest to coś bardziej że tak powiem tropikalnego ;)
ognistysmall
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 26 06 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Honda Accord VII
Silnik: 2.2 tdci
Paliwo: Diesel

11 Paź 2017, 20:59

No to infiniti u nas na pewno wyróżnia się zapewne 3.5L daje sporo wrażeń i piękna kulturę pracy te silniki są na rynku nie od wczoraj więc nie powinno z nim być problemów podajże one były też min w nissanie 350z który chyba z tym motorem jest u nas jednym z najbardziej popularnym autem.
Dowiedz się więcej o instalacji gazowej jak one współgrają jeśli nie będzie przeciw skazań to zainteresowałbym się tymi autami.
Znajdz jakieś blisko siebie oglądnij, siądz przejdz się i na pewno wiele Ci to powie.
Mateq
Początkujący
 
Posty: 212
Prawo jazdy: 12 03 1993
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Lexus is 250
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

11 Paź 2017, 21:05

Miałem okazję bujnąć się kilkoma SUV (wprawdzie niższej klasy niż x5, ale jednak) po marnych drogach, i szczerze mówiąc, jeśli szukasz komfortowego auta, to nie tędy droga :wink: wprawdzie komfort to pojęcie dość względne, ale w pierwszym poście piszesz
ognistysmall napisał(a):Aktualnie jeżdżę audi a5 3.0l tdi podkrecony do 300 koni, samochód sam w sobie świetny, dobrze się prowadzi I wygodny.. Ale tylko I wyłącznie na równych drogach których ciężko szukać.
, więc Tobie chodzi o komfortowe resorowanie... Powiem więc, że nie tędy droga. x5 na 19 calowych walcach będzie na poziomie Twojego obecnego auta, no może odczujesz minimalną poprawę, ale nie na miarę wydanej kasy. Wbrew pozorom auta w tym segmencie są zestrojone... twardo.

Jeśli SUV, to w sumie musiałbyś celować w pneumatykę.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14095
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Paź 2017, 21:27

Pojawia się pytanie czy w autach z taką mocą chcesz coś miękkiego serio?
Grunt to obejrzeć, przejechać się i w tedy dużo się wyjaśni bo dla jednego twarde zawieszenie występuje już wyżej wymienionych autach a u drugich w civicu typer r :)
Ogólnie auta japońskie zazwyczaj są sztywniejsze dla jednych plus dla drugich minus :) Lexus GS pod względem komfortu byłby na pewno lepszy no ale przejedz się i podejmij decyzję sam.
Mateq
Początkujący
 
Posty: 212
Prawo jazdy: 12 03 1993
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Lexus is 250
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

11 Paź 2017, 21:32

Gościu pisze, że jego A5 jest tylko wygodne na prostych drogach. Dla mnie to jasny sygnał, że potrzebuje auta na pneumatyce i to pełnej (ewentualnie jedynie z tyłu).
SUVy mogą sprawiać wrażenie komfortowych, np. taki X5 ale tylko ze względu na swoją masę i rozmiar kół.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Paź 2017, 21:38

Jakby tak przerównać najprostszym językiem to
Q5 to nic innego jak podniesiona A5/a4
X5 to nic innego jak podniesiona Seria 5
Przestronność to samo. W sumie w audi to nawet wnętrzem nie bardzo się różni. Q5 mam okazję czasami śmigać i nigdy bym tego nie kupił. X5 do przemyślenia a jeszcze ciekawsze x6 z tym że Suvy mocno tracą względem prowadzenia do sedanów (chodzi o zakręty). Mówisz że E60 170 latałeś i czujesz przepaść, no nie ma co się spodziewać masz o połowę mniej mocy i w dodatku masz V. Jakbyś zasiadł do 3.0 to można wtedy porównywać no i w sumie to jest jedyny racjonalny wybór diesla w BMW. Sam zauważyłeś że nie ma za bardzo sensu siadać w auta o mniejszej mocy gdy się przyzwyczaiło do większej ilości kuca, chyba że i tak nie wykorzystujesz tej mocy to można pomyśleć o czymś mniejszym np 200,250
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16255
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

11 Paź 2017, 21:39

Tylko że rozważany jest nie tylko suv a pneumatykę to już musi iść grubo typu MB ML, klasa E,S ,Audi q7,Land rover,jeep no i robi się bardzo drogo :)
Choć Cherokee SRT fajna sprawa :D
Mateq
Początkujący
 
Posty: 212
Prawo jazdy: 12 03 1993
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Lexus is 250
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

11 Paź 2017, 21:49

Nikt nie dąży do tego żeby iść w pneumatyke a żeby dobrać coś co będzie wygodniejszego od A5. Wygoda to nie tylko miększe zawieszenie i lepsze fotele, trzeba brać wszystkie aspekty pod uwagę. Z drugiej strony pneumatyka jest droższa w naprawach ale za to wytrzymałość jest kilka razy lepsza od standardu. Musimy brać pod uwagę wszystko od jakości plastików przez silnik aż do pojemności bagażnika
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16255
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4