30 - 35 tyś. Wygodne, w miarę duże, dynamiczne auto

30 - 35 tyś. Wygodne, w miarę duże, dynamiczne auto

08 Paź 2017, 21:28

Cześć!

rozglądam się za samochodem który zastąpi moją 20 letnią Vectrę :) Szukam czegoś podobnego, tylko lepszego :D

Moje wymagania:
Nadwozie: sedan lub hatchback z przyzwoitym bagażnikiem, aby dało się w 4 osoby spakować na wakacje.
Moc: przynajmniej ~125 kucyków, więcej nie pogardzę, ale z rozsądnym spalaniem, mieszczącym się w moich granicach
Silnik: benzynowy do gazu, lub oszczędny
Spalanie: MAX do 12 litrów gazu lub 7 litrów benzyny(jeżeli gaz odpada w danym silniku)
Skrzynia: myślę nad automatem, bo moja codzienna droga do pracy to przeważnie 15-30 km/h na trasie w korku,.. Więc manual trochę jednak męczy w takiej trasie.
Wyposażenie: na pewno przynajmniej fajne nagłośnienie, ogólnie lubię "bajery", super by było mieć bluetooth(tu nawet bardzo fajnie, bo w aucie słucham muzyki tylko i wyłącznie z telefonu, aktualnie po kablu i mi trochę to przeszkadza), el. szyby, lusterka, podgrzewana szyba przednia, czujnik deszczu, zmierzchu, dostęp bez kluczykowy, i inne :D
Awaryjność: tu zależy mi oczywiście na jak najpewniejszym samochodzie, jak najmniej awaryjnym, wolę trochę większe koszty(lecz bez przesady oczywiście) eksploatacji kosztem mniejszej awaryjności.
Ogólnie: chcę dobrze wyciszone, komfortowe auto, dostarczające frajdę z jazdy, bo lubię po prostu jeździć i cieszyć się samą jazdą. Najczęściej jeżdżę w mieście, ale kilka razy w miesiącu także wyjeżdżam w trasę gdzieś na weekend, raz 100, raz 300 km, więc zależy mi też na komforcie w trasie, czyli dobrym wyciszeniu i fajnym dźwięku muzyki. A i dosyć dużą wagę przykuwam do wyglądu i wykończenia auta. :)

Modele jakie mi się rzuciły w oczy to: Audi A4, Mitsubishi Lancer, CITROEN C5, Skoda Superb

Wiem że wymagania są ogromne i szukam ideału w nie odpowiedniej cenie, ale po prostu szukam czegoś co spełni je jak w największym stopniu i zdaję sobie sprawę że nie znajdę czegoś co będzie w tym budżecie idealne, ale chcę wiedzieć na jaki kompromis w jakim modelu musiałbym iść :)
Sasi
Nowicjusz

Auto: W planach

Re: 30 - 35 tyś. Wygodne, w miarę duże, dynamiczne auto

11 Paź 2017, 01:14

Odświeżam, nikt się nie wypowie, nie są jakiś rad? ;)
Sasi
Nowicjusz

11 Paź 2017, 12:48

Może dlatego, że...
Jazda po mieście w korkach + automat + duże auto. Nie znajdziesz auta ze spalaniem 7litrów nawet w dieslu :)
maxatos
Początkujący

Prawo jazdy od: 05 08 2006
Auto: Seat Arona
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

11 Paź 2017, 14:21

Nie musi być wielkie, tylko żeby było dosyc wygodne z nie bardzo małym bagażnikiem :D Może być też z gazem do max 12l/100 ;)
Sasi
Nowicjusz

12 Paź 2017, 10:07

Jak patrzeć na wymagania to polecam Volvo S60/S80. Będziesz Pan zadowolony
Rom33
Stały forumowicz

Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy od: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2008

12 Paź 2017, 10:25

Sasi napisał(a):Może być też z gazem do max 12l/100

10-11 litrów gazu po mieście z korkami to kompakty z 1.6 palą ;)
galakty
Forumowicz VIP

Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi AI remote parking pilot - garage pilot Audi AI remote parking pilot - garage pilot
    Funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot znacznie ułatwiają parkowanie. Systemy samoczynnie wprowadzają pojazd na równoległe ...
    Arrinera Hussarya - fakty i mity Arrinera Hussarya - fakty i mity
    Pierwszy polski supersamochód, Arrinera Hussarya, dumnie nosi nazwę nawiązującą do bohaterskich momentów naszej historii. Jednocześnie budzi wiele kontrowersji i wzbudza rozpalone dyskusje na internetowych forach. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Summer Cars Party 2009
      1/4 mili Bemowo
      Namiot LARE
      Kokpit w moim Matizie