Auto do gazu

25 Lut 2018, 23:33

Witam wszystkich.
Przymierzam sie do kupna auta z takim silnikiem, aby znosił instalacje gazową. Oczywiście chcę kupić auto w benzynie i przerobić na instalację.
Jakie auta i z jakimi silnikami polecacie, żeby było w miarę mocne i z minimum 130/140 km?
Mój budżet to około 15-16 tys.
Dzięki za każdą odpowiedź. :)
rakuma
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 05 09 2016
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Volkswagen golf IV
Silnik: 1.9 TO 90 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2001

04 Mar 2018, 20:42

Potrzebujemy więcej wytycznych odnośnie auta, czy szukasz młodszego auta gorzej wyposażonego czy ma być to może starsze auto w 6 cylindrach z dobrym wyposażeniem, czy masz może markę sprecyzowaną? Zdecydowanie łatwiej będzie jak wybierzesz auta które Ci się podobają a my podpowiemy jak się sprawują na LPG.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

31 Mar 2018, 17:43

Moim zdaniem to kwestia gustu raczej jakie auto. Ja bym szukał z silnikami tradycyjnie 1,6 16v lub 2.0, oczywiście w tym budżecie. Marka, model kwestia gustu. Możesz kupić auto nawet już z zamontowaną instalacją, wtedy doradziłbym dobrze ją sprawdzić, w jakim jest stanie. Moim zdaniem nie ma czego się bać. Sam mam lpg od brc w dwóch autach i jeździ.
Pyreks
Początkujący
 
Posty: 132
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Fiat Punto
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

04 Kwi 2018, 20:02

Moim zdaniem lepiej utargować coś przy zakupie auta i wtedy zamontować nową instalację która ma gwarancję itp. niż kupić z nie wiadomo z jaką instalacją i później przepłacać za naprawy.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

06 Kwi 2018, 20:20

To zależy z jaką zamontowaną instalacją auto kupujesz. Jeśli przykładowo kupujesz auto z roczną instalacją, jeszcze na gwarancji to moim zdaniem nie ma czego się bać.. Zresztą przy zakupie wszystko widać i słychać jak to chodzi... Więc ja bym tego nie skreślał...
Pyreks
Początkujący
 
Posty: 132
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Fiat Punto
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

09 Kwi 2018, 19:24

Pyreks napisał(a):Zresztą przy zakupie wszystko widać i słychać jak to chodzi... Więc ja bym tego nie skreślał...

Chyba nie znasz polskich handlarzy, szybko wrzucić na sztukę jak najtaniej aby łatwiej było sprzedać. Po za tym auta kupuje się oczami ciężko laikowi ocenić czy instalacja działa prawidłowo nie wiedząc nic na jej temat, dlatego mam inne zdanie na ten temat.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002