Auto do ok 7k

Auto do ok 7k

24 Cze 2011, 16:55

Witam.

W najbliższych miesiącach zamierzam kupić auto. Chciałbym się zmieścić do 7tyś. Autem chciałbym pojeździć 2-3lata. Jeśli 100km dałoby się zrobić za ok 20-25zł to jeździłbym nim do szkoły ok 30km w jedna stronę. Wtedy roczny przebieg wyniósł ok 15-20tys km.

Wymagania:

- Raczej hatchback, liftback. w ostateczności sedan może być, ale kombi już nie.
- Dobrze powinien znosić gaz, prawdopodobnie zagazuje lub już z gazem będe chciał kupić
- Mało awaryjne
- Dobra blacha - nie chce żeby rdza zjadała auto. Wiem, że przy takim roczniku może się pojawić, ale żeby to był bardziej ten egz. niż cały model np 95-98 ma taką słaba blachę. Przykład Opla tyle słyszałem, że maja bardzo słabą blachę.
- Chciałbym żeby łatwo można było kupić z silnikiem ok 90koni (tutaj idealnie pasuje civic VI 1.4)
- rok- nie starsze niż 96r

Marki które mi pasują: Audi (raczej za drogie), Honda, Mazda, Opel (jednak ta blacha), Seat, Skoda, Toyota, VW.... Zastanawiam się też na Renault, Ford, Citroen

Nie pasuje mi: Fiat, Daewoo, Alfa,

Moje typy:

- Honda Civic VI 1.4, ale raczej zajeżdżone- trudno będzie coś kupić, podobno mało awaryjne i znosi gaz.
- Mazda 323 - za bardzo mi się nie podoba, jednak słyszałem, że mało awaryjna i znosi gaz.
- Opel Vectra - często widzę rdzę na nich.
- Opel Astra II - Podobna mi się, ale raczej nie kupie w tej kwocie. Też nie wiem jak z rdza i awaryjnością.

Co możecie powiedzieć o moich typach? Macie jakieś inne propozycje?

Z góry dziękuje za każda propozycje.
swietekkk
Nowicjusz

Miejscowość: krk

Re: Auto do ok 7k

24 Cze 2011, 21:40

Ja bym wybrał civica 1.4 90 Km małe spalanie , nie każda honda jest zajechana. Jak poszukasz to znajdziesz.
Wyróżniaj się samochodem z tłumu, a nie gnij w tłumie tych samych aut.
Jenczu
Początkujący

Miejscowość: Głogów

25 Cze 2011, 13:33

Skłaniam się ku Civic, bo najbardziej mi się podoba.

A co możecie powiedzieć o Renault Megane I? Dość dużo jest już za 5k, a za 7k powinienem łatwiej znaleźć coś ciekawego.

Doszedłem do wniosku, że będę musiał kupić auto z zamontowana instalacja gazową, bo na instalacje trzeba liczyć ok 2k, czyli za 5k nic kupie nic ciekawego.
swietekkk
Nowicjusz

25 Cze 2011, 19:51

Ja również za ta kwotę cię auto :] i myślę nad megane coupe :] 1 generacji
arni912
Nowicjusz

Zdjęcia: 108
Miejscowość: Leszno
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Renault Laguna
Silnik: 1.8 90 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

25 Cze 2011, 22:03

Panowie cóż tu mówić. Zależy od stanu samochodu. Ja też szukam obecnie samochodu mam 2 typy Golf 3 i Civic 5. Jakiego znajdę w lepszym stanie tego biorę. Bo naprawdę aut jest bardzo dużo ,ale czasami to totalne ruiny. Dlatego najlepiej wybrać 2 auto ,tak znajdziesz szybciej swój wymarzony samochód. Renault Megane powiem tak klasycznie- jak znajdziesz zadbany to pojeździsz. Części łatwo dostępne i tanie. Samochody na "F" trzeba lubić - ładne z zewnątrz ale czasami to co pod maską zawodzi... Ale samochód wart swojej ceny.
Jenczu
Początkujący

26 Cze 2011, 20:40

Golfa 3 widzę codziennie pod domem i nie chce go. Ten egz. już sie sypie, ale nawet gdyby się nie sypał to i tak bym go nie chciał. Jakoś mam dość Golfa 3.

Civic 5 - nie wiem czemu, ale nie chciałbym. Wole 6gen. ;p

Oglądam tak tą Meganke i coraz bardziej mi się podoba. Jednak to Renault i tego się obawiam. Ceny też są dziwne, bo można spotkać 96r. za 8tyś i można za 3-4tyś. Podobnie jest z 98r.

Myślałem nad Ibizą, ale silniki maja słabe i nie specjalnie mi sie podoba.

Czekam na kolejne propozycję i wypowiedzi na temat wspomnianych aut. :)
swietekkk
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy
    Zdarzenia drogowe będące wynikiem jazdy po spożyciu alkoholu od wielu lat stanowią przekleństwo polskich dróg. Podjęte przez policję działania przynoszą efekty, ale wciąż jest wiele do zrobienia.
    Nissan GT-R 2013 Nissan GT-R 2013
    Dzięki wyższym osiągom, jeszcze lepszej stabilności jazdy przy wysokich prędkościach oraz lepszej kontroli prowadzenia, model GT-R z 2013 roku wyznacza nowe standardy dla samochodów wyczynowych. Najnowszy GT-R, zainspirowany ...

• Re: Auto do ok 7k

26 Cze 2011, 22:32

Honda 6 gen , nie podoba mi się ;] Ceny są adekwatne do samochodu. Jak jest jakieś padło to ktoś chce 4 tys ale jak ktoś sprzedaje zadbany wózek to chce 7, 8tyś-mówię o Meganie. Może VW Polo 1.4 albo Łopel Corsa 1.4.
    Jenczu
    Początkujący

27 Cze 2011, 20:46

Myślałem też nad Toyota, ale nic mi za bardzo nie pasuje (w tej kwocie)

Pozostaje Civic gen. VI (V - odpada) i Renault Megane I. Autko musi być z lpg.

Teraz się zastanawiam czy Hondę kupię do max 7tyś zł w dobrym stanie, który pozwoli mi się cieszyć autem i nie inwestując w niego.
    Renault za 7tys zł raczej znajdę zadbany i nadający się do jazdy. Jednak wole Honde, bo to Japończyk.

Myślicie, że da rade znaleźć Civic VI do 7tyś zł z gazem w dobrym stanie?
    swietekkk
    Nowicjusz

28 Cze 2011, 09:45

Znaleźć się da, pewnie ze tak. Dobrze myslisz, ja też wole Japonńczyka :) tylko szukam za 6 tyś 5gen. 6 gen te 1.4 tylko nie patrz na pojemność ,bo ona lubi swoje spalić . Hondy nie lubią gazu, dlatego na allegro jest ich około 10sztuk,może wiecej.Ale da się znaleźć

[link wygasł] z gazem

[link wygasł] ta bez gazu,ale dość ładna :)
    Jenczu
    Początkujący

28 Cze 2011, 17:30

Gdybym miał wybierać miedzy Honda Civic a renault Megane,to zdecydowanie Civic. Fajny kompakt,mało awaryjny i duży wybór wersji silnikowych. Meganki prezentują się pod tym względem o wiele słabiej.
    Bopss
    Nowicjusz

Miejscowość: Suwałki

30 Cze 2011, 10:44

[link wygasł]

Co myslicie o tym civicu? Zauważyłem, że przedni zderzak po prawej stronie nie jest w idealnym stanie ;p Wydaje mi się, że jest też coś z klapą bagażnika, chyba nie domyka się idealnie.
    swietekkk
    Nowicjusz

01 Lip 2011, 09:39

Te wyżej została sprzedana, ale znalazłem inną.

[link wygasł]

Przebieg ma dość mały co jest podejrzane. Wygląda na zadbaną.
    swietekkk
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style