Auto do około 20 tys. - tanie i trwałe

14 Lis 2022, 01:03

Cześć,

Samochód będzie następcą seicento. Ogólnie jedyne czego chce to po pierwsze żeby był maksymalnie tani w serwisowaniu i jak najmniejszy(segment A). Po drugie brak zbędnej elektroniki i innego syfu żeby nawet jak pół auta nie działa to można go odpalić i jechać.

Nie wiem czy wybrać benzynę czy diesla bo większość czasu jeżdżę trasy ale do tej pory 1.1 benzyna była ok a z tego co widzę to benzyny mają mniejsze przebiegi.

Budżet do 20 tys. ale ogólnie im mniej wydam tym lepiej.

Co sądzicie o tych:
Toyota Aygo 1.0 2008r [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Citroen C1 5 drzwi 1.4 hdi [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ford Ka [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Citroen C1 1.0 [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ford Ka 1.25 tdci [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Toyota Aygo [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Suzuki Splash [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
grabaP
Obserwowany
 
Posty: 1

14 Lis 2022, 09:28

Jak jeździsz dużo w trasy (długie te trasy?) to ja bym pomyślał chociaż nad Yarisem 1.4 D4D w dieslu prosty silnik mało pali i chyba warto by było się nim zainteresować.

Co do samochodów które podałeś to Aygo z silnikiem 1.0 w benzynie nie powinna sprawiać większych problemów i powinieneś jeździć w miarę bezawaryjnie. W Citroenie to ja dobrze pamiętam ten sam silnik. Każdy z podanych samochodów to spory przeskok jeżeli chodzi o przesiadkę z Seicento :wink: Odpuściłbym z wymienionych wyżej Forda Ka.

Ogólnie rzecz biorąc wolałbym chyba troszkę większe auto typu Skoda Fabia, VW Golf, Toyota Auris, Hyundai i30, w którym jednak ten komfort jazdy będzie trochę wyższy.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

14 Lis 2022, 09:56

Rokiko napisał(a):W Citroenie to ja dobrze pamiętam ten sam silnik


To jest ten sam samochód z inaczej wygiętą blachą. Zresztą peugeot 107 podobnie także spokojnie można brać c1/107 i nie trzeba dopłacać za znaczek toyoty

Turbo tanio w utrzymaniu wychodzi fiat panda a jeśli zdecydujesz się na diesla (którym będzie się jeździć przyjemniej ale ewentualne naprawy są droższe) to masz w niej fajne 1.3
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km