Auto ekonomiczne 10tys +-2tys

15 Kwi 2013, 12:55

Cześć, planuję w najbliższym czasie zmienić swoj Clio na nowy samochód. Miesięcznie robię bardzo dużo kilometrów dlatego potrzebne mi coś ekonomicznego. Coś sam już przeglądałem samodzielnie ale wiadomo, ile ludzi tle opini. Trudno jest podioąć decyzję jeśli samochód ma służyć kolejne kilka lat. Samochody które oglądałem to głównie Kia Picanto, Daihatsu Sirion, Citroen C1. Zależy mi jedynie na klimie ze wzgędu na długe trasy. Czy możecie mi pomóc i dodać os siebie swoje 5 groszy? Każda opinia jest dla mnie bardzo cenna.
Gismo
Nowicjusz
 
Posty: 16

15 Kwi 2013, 14:55

ode mnie takie trzy propozycje
[link do Sprzedajemy wygasł]
[link do Sprzedajemy wygasł]
[link do Sprzedajemy wygasł]
wszystkie z klimą i mieszczą się w budżecie
rise
Początkujący
 
Posty: 50
Auto: Toyota Yaris

16 Kwi 2013, 08:45

Dwa z nich sa 3 drzwiowe ale to mój błąd bo zapomniałem wspomnieć, że w najbliższej przyszłości planuje dzieciaka wiec 5 drzwiówka byłaby o niebo lepsza gdyż teraz moje Clio mam 3drzwiowe i nie raz jest ciężko jak się jedzie gdzieś dalej w więcej osób np. Chorzów-Gdańsk :D Takie Stilo z tym silnikiem 1,9 JTD ile może paliś? Bo nie wierze z te dane na niektórych stronach które strasznie zaniżają spalanie. Chcę znać raczej realne możliwości samochodu.
Gismo
Nowicjusz
 
Posty: 16

16 Kwi 2013, 10:42

W trasie około 5l on,w mieście 6-7l on. Ja od siebie dodam [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Kwi 2013, 16:42

6-7l to juz za dużo. A co sądzicie o gazie? Może coś w silniku 1,4 z gazem? np. Fabia czy golf?

a coś takiego?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

coś w tym stylu jak myślicie? Raczej mało awaryjne samochody wydaje mi się
Gismo
Nowicjusz
 
Posty: 16

20 Kwi 2013, 19:29

Tyle że one po mieście wezmą 9-10l lpg.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Kwi 2013, 11:05

licząc, że lpg jest średnio połowe tańsze od benzyny to wychodzi 4,5-5l benzyny w mieście czyli chyba dobrze. Chyba że źleto licze, to bedzie dopiero mój drugi samochód i z gzem nie miałem jeszcze styczności.

[link do mobile.de wygasł]

jeszcze coś takiego znalazłem. Podoba mi się to, że te roczniki są jeszcze produkcji japońskiej
Gismo
Nowicjusz
 
Posty: 16

21 Kwi 2013, 15:42

Tylko że w przypadku Civica trzeba uważać na blache bo lubi rdzewieć i na gaz bo nie każdy silnik go dobrze znosi.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Kwi 2013, 19:59

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003