Auto kompaktowe do 24 tys. Pb (+lpg) segm. C (ewentualnie B)

auto kompaktowe do 24 tys. Pb (+lpg) segm. C (ewentualnie B)

26 Mar 2015, 10:27

Witam,
jestem na etapie poszukiwań auta dla siostry. Kwotą, którą chcemy przeznaczyć to 24 tys.
Najchętniej, aby auto było z województwa Podlaskiego ale jeśli miałoby być w odległości 300km od Białegostoku to też nie będzie to problemem.
Auto użytkowane będzie głownie w mieście i sporadycznie na wyjazdy poza miasto czy wakacje. Chciałbym aby było to 5-drzwiowy hatchback, z pełną elektryką (szyby + lusterka), klimatronikiem, najchętniej podgrzewanymi fotelami, skórzaną kierownicą ze sterowaniem radiem czyli wyposażenie trochę lepsze niż standard. Silnik benzynowy o pojemności 1,4 - 1,6. Może też posiadać instajację lpg.
Pierwotnie szukałem Seata Leona II z silnikiem 1,6 (2006) ale po lekturze forum doszedłem do wniosku, że silnik jest zbyt paliwożerny i mało dynamiczny. Poza tym plastyki w tym aucie są niskiej jakości.
Kolejną opcją byłą mazda 3 (2006-2007) - bardzo polecana na forum jako niezawodne auta i dobrze wykonane. Oferta tych modeli jest dość bogata i są fajnie wyposażone tylko nie rozumiem jednego. Jest to najczęściej polecany samochód o podanych kryteriach ale chyba nikt nie pisze na temat problemu korozji w tych autach. Na forum mazdy jest wiele tematów o tym. Szczerze mówiąc miałem już się umawiać na oględziny kilku modeli ale przestraszyłem się. Podobno średnio co 2 lata trzeba robić poprawki lakiernicze albo konserwację a chyba nie o to chodzi. Trochę się zniechęciłem tą Mazdą a szkoda bo jest to dość atrakcyjna propozycja.
Myśleliśmy też o fordzie Focusie II - tutaj sytuacja z blacharką jest chyba dużo lepsza tylko podobno lepiej unikać silnika 1,6 115KM.
Jedną z opcji jest też Seat Ibiza IV generacji (2008-2009) z silnikiem 1,4 85KM. Też są dość fajnie wyposażone modele i może materiały są lepszej jakości niż w Leonie II (nie siedziałem jeszcze w środku). Co prawda auto mniejsze niż poprzednio wspomniane ale też zapokoiłoby potrzeby.
Pewnie najrozsądniejszym wyborem byłby Opel Astra III ale... z zewnątrz jeszcze to wygląda ale w środku to już zbyt klasycznie jak na auto dla młodej dziewczyny. To auto po prostu jest zbyt nudne i oklepane.
Co jeszcze moglibyście doradzić? Chodzi o to, aby auto było niezawodne, wygodne i wyglądające w miarę nowocześnie.
Dodam, że aktualnie siostra jeździ Renault Clio 1,2 z 1999 roku.
Ostatnio edytowany przez Krzych0, 26 Mar 2015, 11:13, edytowano w sumie 1 raz
Krzych0
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 20 07 2001
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: BMW 318i E46; Ford S-MAX
Silnik: 2,0; 2,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

Re: auto kompaktowe do 24 tys. Pb (+lpg)

26 Mar 2015, 10:55

Krzych0 napisał(a):Jedną z opcji jest też Seat Ibiza IV generacji (2008-2009) z silnikiem 1,4 85KM. Też są dość fajnie wyposażone modele i może materiały są lepszej jakości niż w Leonie II (nie siedziałem jeszcze w środku). Co prawda auto mniejsze niż poprzednio wspomniane ale też zapokoiłoby potrzeby.

Fajna opcja, o ile te "wyjazdy poza miasto" nie będą w praktyce dalekimi trasami, bo na takich to auto się nie sprawdzi. Ładne z zewnątrz, fajnie jeżdżące, dopracowany wolnossący silnik lubiący LPG, materiały lepsze niż w Leonie (ale szału nie ma, to w końcu segment B), dodatkowo jedna z najprecyzyjniejszych skrzyń biegów, z jaką miałem do czynienia. Jeden z ostatnich godnych uwagi VAG-ów.
Jeśli uważasz, że Twoja praca jest bez sensu pomyśl o ludziach, którzy montują kierunkowskazy w BMW
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

Re: auto kompaktowe do 24 tys. Pb (+lpg) segm. C (ewentualnie B)

26 Mar 2015, 16:48

Wrzucę przykładowe auta, którymi się interesowałem:
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
Krzych0
Nowicjusz

Re: auto kompaktowe do 24 tys. Pb (+lpg) segm. C (ewentualnie B)

30 Mar 2015, 09:22

Zainteresowanie tematem znikome ale może ktoś coś jeszcze podpowie. Siostrze spodobała się KIA Ceed. Co myślicie o takim aucie z roczników 2007-2008 z silnikiem benzynowym?
Krzych0
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kierowcy groźniejsi od piorunów w czasie buży Kierowcy groźniejsi od piorunów w czasie buży
    W czasie burzy wielu kierowców najbardziej obawia się wyładowań elektrycznych, choć tak naprawdę dużo większe zagrożenie stanowią nieprzewidywalne zachowania innych uczestników ruchu oraz kiepska widoczność, ...
    BMW X4 Concept nowy Sports Activity Coupe BMW X4 Concept nowy Sports Activity Coupe
    Każde BMW X wyznacza nowe standardy w swojej klasie. Pierwszy model BMW X – BMW X5 – zadebiutował w 1999 roku, tworząc segment aut typu Sports Activity Vehicle (SAV), w którym od lat królują modele ...

•  
    • Warto przeczytać
    • MTL - Autosalon
      ALT
      Zawór tankowania wodoru w samochodzie
      Kia Niro