Auto ma przejechane ponad 200tyś, warte uwagi?

09 Sie 2011, 12:37

Witam.
Doradźcie, czy samochód Astra II z 1999 roku za 10 900zł, benzyniak o pojemności 1600cm3, który ma przejechane 213 000km jest jeszcze warte uwagi, czy też może powinienem dać sobie święty spokój z nim i szukać z mniejszym przebiegiem.
Dzięki, pozdrawiam.
tomekdkm
Nowicjusz
 
Posty: 8

09 Sie 2011, 12:41

Mniejszym - oryginalnym czy skręconym?
Jeśli to jest udokumentowany przebieg to bym się nie zastanowił ani chwili. Nie dawno widziałem Astrę II kombi z przelotem 520 tyś.

P.S jeśli przebieg 213 tyś jest autentyczny to na Twoim miejscu kupiłbym go i skręcił licznik na jakieś 120 tyś - żeby Cię w oczy nie raziło :lol:
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

09 Sie 2011, 21:51

tomekdkm napisał(a):Witam.
Doradźcie, czy samochód Astra II z 1999 roku za 10 900zł, benzyniak o pojemności 1600cm3, który ma przejechane 213 000km .


Chłopcze, a co w tym dziwnego że stary żęch ma tyle przejechane? na ile liczyłes, na mniej? no to szukaj w salonach kilkulatków a nie kilkunastolatków :!:
W moim fordzie jest 194 tys km i silnik śmiga jak nówka.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

09 Sie 2011, 22:36

213 a coz to jest za przebieg dla porownania mam kangoo z 1999 roku dieselka i na liczniku ma juz 375tys ponad a jezdzi az milo zadziwia mnie do dzisiaj ze jeszcze jezdzi :)

regularny serwis i wymiany na czas a pojezdzisz na silniku bardzo długo
bioly21
Zaawansowany
 
Posty: 551
Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII

09 Sie 2011, 22:47

tomekdkm napisał(a):Witam.
Doradźcie, czy samochód Astra II z 1999 roku za 10 900zł, benzyniak o pojemności 1600cm3, który ma przejechane 213 000km jest jeszcze warte uwagi, czy też może powinienem dać sobie święty spokój z nim i szukać z mniejszym przebiegiem.
Dzięki, pozdrawiam.

Policzmy 12 lat tylko po 20kkm rocznie to daje nam juz 240kkm wiec co w tym dziwnego...?
Spodziewasz sie , że stała w garażu i przez 12 lat na Ciebie czekała żebyś ja kupił?
Jak nie miała gazu to może bym uwierzył w taki przebieg i jakim mówisz;)
Zobacz w te ogłoszenia na allegro na auta 3-5 lat także wszystkie maja po 200kkm....nie daje to ludziom do myślenia -> dziwne...
Pozdro
Pozdrawiam.
przemo.d
Początkujący
 
Posty: 56
Miejscowość: Polska

10 Sie 2011, 01:03

Ludzie czy wy z kosmosu jesteście? Ja się tylko grzecznie zapytałem, czy z takim przebiegiem jeszcze sobie przez jakiś czas a dokładniej do dwóch lat pojeżdżę? Ja doskonale wiem, że nie mam co liczyć na jakieś cuda - lata robią swoje.
A te 213 tyś to ten przebieg jest udokumentowany, samochód kupiony w Polsce, drugi właściciel, a pierwszy właściciel to sąsiadowi sprzedał około 6 lat temu. A tak aby było ciekawiej, to obaj właściciele są mi znani od urodzenia ponieważ są i moimi sąsiadami.
Jedynie co mnie zastanawia to właśnie ten przebieg bo reszta jest bez zarzutu.

A podobno, kto pyta nie błądzi! Pomijając wasze wypowiedzi!!!
tomekdkm
Nowicjusz
 
Posty: 8
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Prius Plug-in Hybrid kontra Chevrolet Volt
    Amerykańskie media motoryzacyjne pilnie śledziły pod koniec roku walkę o pierwsze miejsce w segmencie hybryd plug-in. Od 2010 roku najpopularniejszą hybrydą ładowaną z gniazdka w USA był Chevrolet Volt, ale to się zmieniło ...

10 Sie 2011, 07:57

Jeśli jest tak jak mówisz to ja jestem w stanie uwierzyć w ten przebieg a odpowiadając na Twoje pytanie to jeśli auto jest w dobrej kondycji i będziesz regularnie o niego dbał (wiadomo wszelkie wymiany itp.) to spokojnie dobijesz nawet do tych 500tys.km jak już stasiowski wspomniał że widział taką Astre.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Sie 2011, 08:17

Jak znasz sąsiadów to i pewnie wiesz co jest z tym samochodem i jak był serwisowany czy było robione wszystko na czas itd. Ja na twoim miejscu bym brał jak przebieg autentyczny i jeszcze od znajomych. Tylko zobacz czy jej już ruda nie bierze pod klapką od wlewu. No i spróbuj zbić trochę z ceny :D
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

10 Sie 2011, 09:11

Nie powinna gnić bo Astra II od początku produkcji miała ocynk a jeśli gnije to wiadomo że musiała mieć jakąś przygode.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Sie 2011, 10:39

tomekdkm napisał(a):Witam.
...który ma przejechane 213 000km jest jeszcze warte uwagi, czy też może powinienem dać sobie święty spokój z nim i szukać z mniejszym przebiegiem.

To juz nie te czasy gdzie 100kkm i koniec silnika ;) Te 213kkm to zaden wynik i jezeli bylo dbane o silnik to zrobisz drugie tyle i wiecej. W swojej xantii mam na liczniku ok 257kkm i jezdze na fullsyntetyku bez dolewek miedzy wymianami.

pozdr
viwaldi
viwaldi
 

10 Sie 2011, 14:47

a ja znalazlem civica z 96 z przebiegiem 54 000 przebiegu :D auto 15 lat a silnik ledwo co dotarty huehhehehe :D moja skoda z 99 ma 261k przebiegu wiec raczej astra moze byc autentyczna, wiec bierz :D
objechani na 1/4 by ja+felka
Scorpio2.9i24V 207KM
A3 1.8 125KM
Vectra a/b1.8 90/125KM
Felka1.3+90KM
diabl0001
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 175
Miejscowość: mrozy i okolice
Auto: Celica VI 1.8

11 Sie 2011, 08:11

barol91 napisał(a):Nie powinna gnić bo Astra II od początku produkcji miała ocynk a jeśli gnije to wiadomo że musiała mieć jakąś przygode.

Jak ze szwagrem szukałem astry II to kilka egzemplarzy obskoczyliśmy z miernikiem grubości powłoki lakierniczej i autko super wszędzie oryginalny lakier wszystko ładnie spasowane ale rdza pod klapką się już pojawiała. Z tym ocynkiem to czasami różnie bywa a sprawdzić nie zaszkodzi :)
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001