Auto "miejskie", nowe - jakie kupić?

Re: Auto "miejskie", nowe jakie kupić?

02 Kwi 2015, 08:30

A to i30, to masz rację lepsza oferta niż Focus.. :shock:
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

02 Kwi 2015, 08:32

No tak celuje w klasę B ale DS3 to już jednak wyższa półka cenowa bo widzę ze zaczynają się od 63k.
i20 jest w moim wstępnym rankingu, a dlaczego myślisz że byłby to lepszy wybór niż np. yaris?
W sumie to w tej chwili porównuję takie auta:
1. Yaris wersja Premium silnik 99KM - przy rabatach powinien zejść do ceny 50k lub poniżej
2. Mazda 2 (nowa wersja) Sky Motion z silnikiem 75KM cena podobnie jak Yaris
3. i20 (nowa wersja) w wersji Classi Plus silnik 84KM cena powinna zejść poniżej 50k
Z tych trzech zrobiłem sobie jazde próbna Yarisem w tej wersji właśnie i powiem ze jazda jest naprawdę fajna (skrzynia 6 stopniowa), a jakieś nierówności poprzeczne na drodze dobrze tłumi (lepiej jak w moim clio)
Wojtek
przywoj
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 06 11 1987
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Renault Megane Limited
Silnik: 1.6 16V 110KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

02 Kwi 2015, 08:42

przywoj napisał(a): DS3 to już jednak wyższa półka cenowa bo widzę ze zaczynają się od 63k.

[link wygasł] Można znaleźć spoto taniej... (53,9k zł)

Wszystkie te auta fajne ale jeśli jest możliwość ( np ten i30 z linku wyżej) znaleźć coś z segmentu C w tych pieniądzach to warto to rozważyć.
login87
Początkujący

Zdjęcia: 6
Prawo jazdy od: 0- 0-2006
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Civic IX Tourer
Silnik: 1.8 142 km
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2016

02 Kwi 2015, 08:44

Dokładnie, ja dalej podtrzymuje że nie ma co przepłacać za mieszczucha jak się ma kompakta. A dlaczego i20 a nie yaris? Bo niezawodność dzisiejszych Toyot pozostawia wiele do życzenia, za to Hyndai ma sprawdzone jednostki, jest to nowy model. Poza tym jest powiększony więc komfort na pewno wyższy niż w yarisie.
Koniu
Awatar użytkownika

02 Kwi 2015, 08:54

login87 napisał(a):Wszystkie te auta fajne ale jeśli jest możliwość ( np ten i30 z linku wyżej) znaleźć coś z segmentu C w tych pieniądzach to warto to rozważyć.
To jest oczywiste i zawsze to będę miał na uwadze ale jednocześnie muszę tez patrzeć aby nie iść w zbyt paliwożerne silniki bo ja codziennie sporo jeżdżę (gazu, wynalazków typu silniki TSi nie rozważam w ogóle, nie pytajcie mnie dlaczego - tak mam ;))
A co do okazji cenowych to zwykle tak to jest ze jak jest w segmencie C okazja to jest tez i w B i wtedy robi się dalej róznica ok 7- 10k miedzy tymi segmentami
Koniu napisał(a):A dlaczego i20 a nie yaris? Bo niezawodność dzisiejszych Toyot pozostawia wiele do życzenia, za to Hyndai ma sprawdzone jednostki, jest to nowy model. Poza tym jest powiększony więc komfort na pewno wyższy niż w yarisie.
To mnie zaskoczyłeś z ta jakością Toyot. Generalnie i20 mi się podoba bardziej niż Yaris, co do komfortu jazdy yarisem to jest ok i lepszy niż w Clio (jak wyżej napisałem zrobiłem jazde próbną). i20 jeszcze się nie przejechałem ale siedziałem w nim i powiem tak ze też się siedzi wygodnie i wszystko jest pod ręką co ma być, na tylnej kanapie jest tyle samo miejsca za ustawionym fotelem kierowcy jak i w yarisie. Szukam właśnie opinii ludzi którzy uzytkuja np. takiego i20, a cos o mazdzie 2 możecie powiedzieć?
Wojtek
przywoj
Nowicjusz

02 Kwi 2015, 09:00

Takie i30/Focus nie spali dużo więcej, tymbardziej na trasie. Nie będzie się męczyć tak jak mniejsze auta. :)
A że TSI nie rozważasz to na +, te silniki fabrycznie już są kiepskie.
To znaczy to nie tak że Toyota jest awaryjna bo tak nie jest, awaryjne są VAG-i TSI.. :ok: Ale nie jest już to co kiedyś, auta mają swoje usterki, wady i zalety. Szkoda dopłacać do czegoś co jest takiej samej/ciut gorszej trwałości od dobrego Hyundaia. Jedynie Toyka będzie lepiej trzymać cenę, Hyundai traci na stereotypach :)
Mazda, nie wiem jakie są tam silniki ale jak te nowe to nie wiadomo co z tego będzie- wtrysk bezpośredni. Chodzi mi o Sky Activ.
Koniu
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

25 lat SKODY Favorit 25 lat SKODY Favorit
    SKODA Favorit, jeden z najważniejszych samochodów w historii marki, w tym roku obchodzi swoje ćwierćwiecze. Model ten zadebiutował podczas 29. Międzynarodowych Targów Przemysłowych w Brnie w 1987 roku. Pierwszy ...
    Kierowco, kontroluj ciśnienie w oponach! Kierowco, kontroluj ciśnienie w oponach!
    Jedna trzecia kierowców nie wie ile wynosi prawidłowe ciśnienie w oponach ich samochodów (można je sprawdzić na specjalnej naklejce która powinna być w schowku lub na słupku od strony kierowcy), a nawet ...

• Re: Auto "miejskie", nowe jakie kupić?

02 Kwi 2015, 09:07

Koniu napisał(a):Mazda, nie wiem jakie są tam silniki ale jak te nowe to nie wiadomo co z tego będzie- wtrysk bezpośredni. Chodzi mi o Sky Activ
    Tak te nowe silniki są SKYACTIV-G 75KM 5MT 1.5 jak już to z takim silnikiem myślałem. No zadałeś mi klina z tym porównaniem Toyoty i Hyundaia jeśli chodzi o trwałość (jakość) - oczywiście zdaje sobie sprawę że każde auto może się zepsuć, ale chodzi o to żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo takich przypadków ;) Nie chcę ulegać stereotypom ale chce w miare świadomie wybrać auto którym spokojnie bez zbędnych nerwów (jak ostatnio) pojeżdżę te 200 000 km.
    Wojtek
    przywoj
    Nowicjusz

02 Kwi 2015, 09:08

To ja bym brał Hyundaia.. Podstawą jest jednak silnik. :ok: Ewentualnie Toyke
    Koniu
    Awatar użytkownika

02 Kwi 2015, 09:08

Koniu napisał(a): awaryjne są VAG-i TSI..

Niby coś tam poprawiają w nich ale dalej do dobrych silników im daleko :naughty:
    Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
    fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
    Krzychu
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
    Silnik: 900 39 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Rok produkcji: 1998

02 Kwi 2015, 09:41

Koniu napisał(a):To ja bym brał Hyundaia.. Podstawą jest jednak silnik. Ewentualnie Toyke

Dziękuję za udzielone porady. To pewnie się tak zakończy na finiszu że któreś z nich kupie. Jak pojeżdżę i20 to opiszę wrażenia. Heh wczoraj jeszcze ogladnąłem Peugeot 208 i powiem, ze mi się spodobało ale cóż znowu daje znac o sobie czujność związana z powszechnymi opiniami do tyczącymi "aut na F".
    Wojtek
    przywoj
    Nowicjusz

03 Kwi 2015, 09:23

Ja jestem zdecydowanie za i20. Nawet w testach zbiera dobre opinie niezależnie od autora. Po przejażdżce pewnie sam to potwierdzisz ;)
    Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
    lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
    Miejscowość: Biłgoraj
    Prawo jazdy od: 05 05 2008
    Auto: Lexus IS 200
    Silnik: 2,0 R6 155KM
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 2000

03 Kwi 2015, 09:29

z pewnością będzie wtedy jakieś nowe spojrzenie, jeżeli ktoś z czytających zna z własnego doświadczenia wady i zalety i20 to chętnie się dowiem. Toyoty mają znajomi i nie mogą złego słowa powiedzieć wiec tu jakieś rozeznanie mam (ale wiadomo, że nie ma aut idealnych).
    Wojtek
    przywoj
    Nowicjusz

03 Kwi 2015, 09:33

o i20 nie da się nic powiedzieć tak na prawdę, bo wszedł do sprzedaży dosłownie miesiąc temu. Tak na prawdę, jazda próbna i oględziny w salonie wszystko Ci wyjaśnią. Na pewno wykończenie i wyciszenie miło Cię zaskoczy, bo to czołówka w tej klasie (poza Audi S1 czy DS3)
    Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
    lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
    Miejscowość: Biłgoraj
    Prawo jazdy od: 05 05 2008
    Auto: Lexus IS 200
    Silnik: 2,0 R6 155KM
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 2000

03 Kwi 2015, 09:43

Spojrzałem jeszcze na auta i wyszedł przecież nowy model Corsy. Zobacz na to.
    [link wygasł]
    Rio też jest okej
    [link wygasł]
    Fiesta też może być, to jest sprawdzony silnik. Tylko tu szukaj starszego rocznika bo z tego roku są po prostu drogie a model nie wszedł teraz do sprzedaży.
    [link wygasł]

Czasem trzeba jeszcze bardziej namieszać w głowie :mrgreen:
    Koniu
    Awatar użytkownika

03 Kwi 2015, 10:04

dzida napisał(a):o i20 nie da się nic powiedzieć tak na prawdę, bo wszedł do sprzedaży dosłownie miesiąc temu.

Tak ale chyba jednak ma cos z poprzednika, wykończenie w środku i20 jest bez zarzutu, zdziwiły mnie nawet miękkie wykładziny z tworzywa kokpitu, stylistyka zewnątrz i wewnątrz jest chyba mi najbliższa z tego segmentu aut.
    Koniu napisał(a):Fiesta też może być, to jest sprawdzony silnik

hihi i to autko pooglądałem ale dla mnie chyba za duzo przycisków na konsoli. syn używa wersje MK6 (taka kanciasta bardziej) i jest zadowolony
    Koniu napisał(a):Spojrzałem jeszcze na auta i wyszedł przecież nowy model Corsy.

Zgadza się, byłem w salonie, siedziałem, stylistyka mi odpowiada ale mało wiem na temat opla.
    Koniu napisał(a):Rio też jest okej
    Mnie się bardziej chyba podoba wersja sedan
    Koniu napisał(a):Czasem trzeba jeszcze bardziej namieszać w głowie
    [/quote]
    hehe sam sobie już wcześniej namieszałem dlatego tu się zarejestrowałem i założyłem temat.
    Wojtek
    przywoj
    Nowicjusz

• Warto przeczytać