Auto reprezentacyjne ale ekonomiczne za około 150 000 netto

16 Paź 2022, 22:19

Witam.
Dokładnie pięć lat temu na tym forum znalazłem pomoc z wyborem auta. Kupiłem samochód zgodnie z sugestią i jestem bardzo zadowolony.
Teraz staje przed nowym wyzwaniem.
Poszukuję pojazdu z jednej strony bardziej reprezentacyjnego ale również z dużym zasięgiem i ekonomicznego w utrzymaniu i na dłuższych trasach w tym przy prędkościach 140-150km/h.
Budżet - około 150 000 netto koniecznie z dobrym leasingiem.
Robię nadal około 30000 rocznie ale możliwe że będzie więcej. Kolor, marka, model mają umożliwiać realizację powyższych założeń.
Proszę o pomoc.
kapitan7
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: WV Sharanb
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Rok produkcji: 1999

17 Paź 2022, 06:50

Myślę, że ciekawą opcją będzie volvo s60/v60. Popatrzyłbym też na peugeota 508 i toyotę camry. W budżecie zmieści ci się też superb ale "reprezentacyjność" skody może być dyskusyjna
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2434
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Paź 2022, 07:49

Superb za to będzie rozwalać na łopatki ilością miejsca i ogólnie przestrzenią.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 682
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

17 Paź 2022, 08:12

Dzięki za propozycję.
Rozważałem zarówno 508 jak i camry - jednak obydwa to benzyniaki i np. w camry powyżej 140km/h wyłącza się wspomaganie hybrydowe - co skutkuje jazdą na samym silniku benzynowym i jak podejrzewam dużym spalaniu co skutkuje słabym zasięgiem biorąc pod uwagę niewielki zbiornik paliwa.... Chyba że się mylę.
508 było moim pierwszym pomysłem pod warunkiem silnika 2.0HDi jednak podobnie jak w camry obecnie nie ma tam żadnych diesli.
Nie brałem pod uwagę volvo - nie znam zasięgów - ciężko to wyczytać na stronie producenta ale z tego co widzę zbiornik paliwa ma większy bo chyba w camry było 45 a tu 60
Czy wiesz może coś więcej o zasięgach w wymienionych przez ciebie samochodach podczas jazdy autostradowej?
kapitan7
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: WV Sharanb
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Rok produkcji: 1999

18 Paź 2022, 10:48

A co sądzicie o Audi A4 lub BMW 3 w wersjach kombi z dieslem w automacie.
Poszukałem trochę opinii o volvo i raczej odpada.
Nie wiem jak SuperB ale na passata trzeba czekać rok.
Okazuje się ża A4 jest dość szybko dostępne.
Może ktoś ma jakiś lepszy pomysł....
kapitan7
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: WV Sharanb
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Rok produkcji: 1999

18 Paź 2022, 10:52

kapitan7 napisał(a):A co sądzicie o Audi A4 lub BMW 3 w wersjach kombi z dieslem w automacie.
Poszukałem trochę opinii o volvo i raczej odpada.


Czemu Volvo odpada?
Lepszy BMW?

Ekonomia z tytułu dalej obowiązuje, czy już nie?
Ostatnio edytowany przez Kao, 18 Paź 2022, 11:31, edytowano w sumie 1 raz
Powód: kultury trochę
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

18 Paź 2022, 12:14

Od strony wizualnej personalnie dla mnie Volvo albo Skoda.BMW totalnie do mnie nie przemawia.
haberma
Nowicjusz
 
Posty: 5

18 Paź 2022, 12:18

kapitan7 napisał(a):Poszukałem trochę opinii o volvo i raczej odpada.

Hmmm a tu już nie czytałeś opinii :?:

kapitan7 napisał(a): co sądzicie o Audi A4 lub BMW 3 w wersjach kombi z dieslem w automacie
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10398
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Paź 2022, 14:07

Znajomy jeździł nówka v60 i nówka Passatem i ocenił że przepaść na niekorzyść volvo. Podobne opinie znalazłem w internecie. Nie znalazłem takich opini o a4 a bmw raczej odpada bo mi się mocno nie podoba.
Co do ekonomii to się nie znam... dlatego pytam.
Szczerze mówiąc najbardziej mi się wyglądowi podoba volvo ale opinia znajomego który miał porównanie ma dla mnie dosyć mocna wagę.
Byłem jeszcze przed chwilą w salonie peugeota i mieli tam jakąś 508 z małym dieslem 1.5 130KM- w sumie to byłoby najtańsze rozwiązanie pytanie tylko jak to jeździ?(nie mieli demo) I czemu jest tak ciasny w środku....
kapitan7
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: WV Sharanb
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Rok produkcji: 1999

18 Paź 2022, 14:07

Volvo złe, ale BMW i 508 już bezawaryjne... Wysiadam :)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

18 Paź 2022, 14:16

galakty napisał(a):Volvo złe, ale BMW i 508 już bezawaryjne...
... zostaje Dacia :mrgreen:

kapitan7 napisał(a):Znajomy jeździł nówka v60 i nówka Passatem i ocenił że przepaść na niekorzyść volvo.
Hm... a coś więcej mówił, co brał pod uwagę itd.? Może miał różne wersje wyposażenia które ciężko porównać ze sobą i zupełnie inne nieporównywalne silniki. Rożnie to bywa z tymi porównaniami :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

18 Paź 2022, 15:01

Lepiej nie pytaj kolejnych znajomych o zdanie bo ci tylko hulajnoga zostanie
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2434
Przebieg/rok: >50tys. km

18 Paź 2022, 16:20

A macie Panowie jakiś konkrety czy będziecie tylko takie wypowiedzi puszczać jak cebulaki?

Kupujesz względnie nowe auto, poziom awaryjności lub jej brak jest na podobnym poziomie do tych ok 150 tyś km bez względu na markę czy model,
skupił bym się na obraniu kilku aut które Ci pasują a potem zorientował się na temat kosztów przeglądów, obsługi serwisowej jak i samego leasingu.
Zrobiłem z 5 tyś km volvo s90, bardzo fajne auto tylko trochę przy duże moim zdaniem.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16239
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Paź 2022, 17:00

kapitan7 napisał(a):np. w camry powyżej 140km/h wyłącza się wspomaganie hybrydowe - co skutkuje jazdą na samym silniku benzynowym i jak podejrzewam dużym spalaniu co skutkuje słabym zasięgiem biorąc pod uwagę niewielki zbiornik paliwa.... Chyba że się mylę.
Silnik w Camry benzynowy jest wystarczająco mocny i oszczędny na tyle że nie potrzebuje powyżej tej prędkości wspomagania ale swoją drogą nie słyszałem żeby przy określonej prędkości wyłączało się wspomaganie hybrydowe nie mówię tu o przechodzeniu w tryb EV. Moim zdaniem nawet jak masz trochę mniejszy zbiornik (50 litrów) to hybryda właśnie tak konkretna w tym przypadku wypada bardzo dobrze. Przy spalaniu rzędu 7-8 litrów na 100km zrobisz 500-600km i jeszcze zostanie rezerwa.

@kapitan7 umów się na jazdę testową taka Camry i sam się przekonaj czy do Ciebie pasuje. Sprawdź ją głównie w trasie bo na tym Ci zależy.

Kao napisał(a):Zrobiłem z 5 tyś km volvo s90, bardzo fajne auto tylko trochę przy duże moim zdaniem.
Jechałem i uważam również, że to bardzo fajne auto, a u autora było V60 więc trochę mniejsze które jest zgrabniejsze i sprytniejsze.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

18 Paź 2022, 21:15

Dzięki za kilka rzeczowych komentarzy.
Dziś byłem w salonie peugeota i okazało się że mają od ręki 508 z silnikiem 1.5 hdi 130KM - boję się że to mała moc ale w sumie wydaje mi się że to będzie ekonomiczne rozwiązanie. Ogólnie auto lekko "plastikowe" jak na mój gust -poza tym bardzo ciekawe. Tylko jedna duża wada -masakrycznie mało miejsca w drugim rzędzie. Jak w 308 lub gorzej - do tego jakieś takie małe te okna i ogólnie jakiś taki mały w środku. No i odkryłem jedna ważna cechę auta którego szukam -nie chce na nie czekać ponad pół roku. Więc na pewno rozważę to co będzie dostępne w ciągu 3 miesięcy.
Podjadę w wolnej chwili do volvo bo na zdjęciach bardzo mi się podoba no i do audi muszę skoczyć zobaczyć czy też jest taki ciasny w drugim rzędzie jak 508 - no nie spodziewalem się że auto tej klasy może dawać odczucie takiej ciasnoty. Obawiam się że na volvo będzie dłuższa kolejka - ale sprawdzę. Nie zmienia to faktu że rozważę każdą Wasza propozycję. Ostatnio doradziliście mi dobre rozwiązanie więc mam nadzieję że i tym razem się uda.
kapitan7
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: WV Sharanb
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Rok produkcji: 1999