Auto segmentu B do 15 tys . zł

Auto segmentu B do 15 tys . zł

23 Sty 2020, 00:27

Witam potrzebuję porady w wyborze auta segmentu B do 14 tys zł na samo auto . Samochód będzie drugim w rodzinie przebieg około 6 -7 tys km rocznie oczywiście benzyna , jazda po małym mieście i okolicach .
Auta które wytypowałem :
Opel Corsa D
Skoda Fabia II
Fiat Grande Punto
Volkswagen Polo IV
Ford Fiesta mk 6 (2002-2008)
Seat Ibiza III
Toyota Yaris 2
Roczniki 2006-2008
Zależy mi na aucie które będzie tanie w utrzymaniu będą niedrogie części zamienne . Najmłodsze byłoby pewnie Grande Punto i mam pytanie czy jest ono bardziej awaryjne od wyżej wymienionych aut bo można naczytać sie o duźej ilości drobnych usterek , odnośnie Toyoty Yaris to wiem że jest z nich najdroższa i czy warto dołożyć jeszcze na 15 tys by ją kupić czy będą do niej części w zamiennikach bo obawiam się że oryginalne będą drogie .
Darek1983
Nowicjusz

Re: Auto segmentu B do 15 tys . zł

23 Sty 2020, 01:26

Corsa D 1.2

Z tym Grande Punto to chyba wszyscy oszaleli na jego punkcie, przecież dobre egzemplarze już teraz trudno znaleźć.
Głupi człowiek nie rozumie, że jego bezproblemowe auto może być problemowe dla innych.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mondeo Mk5/Yaris Hybrid
Silnik: 2.0 240KM/1.5 100KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014

23 Sty 2020, 17:57

Marcel2727 napisał(a):Z tym Grande Punto to chyba wszyscy oszaleli na jego punkcie, przecież dobre egzemplarze już teraz trudno znaleźć.
:?:

Grande Punto spokojnie do kupienia za 15k, powoli można nawet myśleć o Punto Evo. Corsa to ta sama płyta podłogowa. W obydwu szukaj 1.4 PB.
Na Fiestę mk6 i Ibizę III jak dla mnie szkoda kasy, to auta dobre do 10k. Za 15 można się już rozglądać za kolejnymi generacjami (choć Fiesty będą w większości po flotach i ze słabymi silnikami oraz wyposażeniem, co nie oznacza, że nie da się niczego wybrać).
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

25 Sty 2020, 01:44

Witam akurat Opel Corsa D i Fiat Grande Punto podobają mi się najbardziej z tych aut myślę jeszcze o Skodzie Fabii mimo że wizualnie podoba mi się średnio ale nie chcę jej z tego powodu odrzucać . Mając do wyboru te nowsze generacje aut to czy rozpatrywanie Vw Polo IV ma sens ?
Darek1983
Nowicjusz

10 Lut 2020, 15:03

Witam postanowiłem poczekać jeszcze by nazbierać więcej kasy na auto zwiększam budżet do 17 tys obok Opla Corsy Skody Fabii myślę jeszcze o Fiescie mk 7 tylko nie wiem czy nie za mały budżet , w dobrym roczniku i cenie jest jeszcze Renault Clio III czy warto czy te pozostałe auta będą lepsze ? chodzi mi o jak najniższe koszty utrzymania części zamiennych co proponujecie ?
Darek1983
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi i klub FC Bayern Monachium wspólnie zmierzają w przyszłość Audi i klub FC Bayern Monachium wspólnie zmierzają w przyszłość
    Audi i FC Bayern Monachium wspólnie zmierzają ku przyszłości. Obydwie marki premium już od roku 2002 tworzą mocny zespół. Teraz przedłużyły oraz rozszerzyły istotę swojej współpracy do roku 2029. Audi ...
    Mitsubishi Lancer najbardziej niezawodnym modelem Mitsubishi Lancer najbardziej niezawodnym modelem
    Mitsubishi Lancer zostało uznane przez specjalistów z firmy Warranty Direct za najbardziej niezawodny model ostatnich 15 lat. Obchodząca 15 urodziny firma poddała analizie ponad 200 tyś. aktualnych i wygasłych polis ...

•