Auto segmentu B do 15 tys . zł

22 Sty 2020, 23:27

Witam potrzebuję porady w wyborze auta segmentu B do 14 tys zł na samo auto . Samochód będzie drugim w rodzinie przebieg około 6 -7 tys km rocznie oczywiście benzyna , jazda po małym mieście i okolicach .
Auta które wytypowałem :
Opel Corsa D
Skoda Fabia II
Fiat Grande Punto
Volkswagen Polo IV
Ford Fiesta mk 6 (2002-2008)
Seat Ibiza III
Toyota Yaris 2
Roczniki 2006-2008
Zależy mi na aucie które będzie tanie w utrzymaniu będą niedrogie części zamienne . Najmłodsze byłoby pewnie Grande Punto i mam pytanie czy jest ono bardziej awaryjne od wyżej wymienionych aut bo można naczytać sie o duźej ilości drobnych usterek , odnośnie Toyoty Yaris to wiem że jest z nich najdroższa i czy warto dołożyć jeszcze na 15 tys by ją kupić czy będą do niej części w zamiennikach bo obawiam się że oryginalne będą drogie .
Darek1983
Nowicjusz
 
Posty: 3

23 Sty 2020, 00:26

Corsa D 1.2

Z tym Grande Punto to chyba wszyscy oszaleli na jego punkcie, przecież dobre egzemplarze już teraz trudno znaleźć.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

23 Sty 2020, 16:57

Marcel2727 napisał(a):Z tym Grande Punto to chyba wszyscy oszaleli na jego punkcie, przecież dobre egzemplarze już teraz trudno znaleźć.
:?:

Grande Punto spokojnie do kupienia za 15k, powoli można nawet myśleć o Punto Evo. Corsa to ta sama płyta podłogowa. W obydwu szukaj 1.4 PB.
Na Fiestę mk6 i Ibizę III jak dla mnie szkoda kasy, to auta dobre do 10k. Za 15 można się już rozglądać za kolejnymi generacjami (choć Fiesty będą w większości po flotach i ze słabymi silnikami oraz wyposażeniem, co nie oznacza, że nie da się niczego wybrać).
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Sty 2020, 00:44

Witam akurat Opel Corsa D i Fiat Grande Punto podobają mi się najbardziej z tych aut myślę jeszcze o Skodzie Fabii mimo że wizualnie podoba mi się średnio ale nie chcę jej z tego powodu odrzucać . Mając do wyboru te nowsze generacje aut to czy rozpatrywanie Vw Polo IV ma sens ?
Darek1983
Nowicjusz
 
Posty: 3

10 Lut 2020, 14:03

Witam postanowiłem poczekać jeszcze by nazbierać więcej kasy na auto zwiększam budżet do 17 tys obok Opla Corsy Skody Fabii myślę jeszcze o Fiescie mk 7 tylko nie wiem czy nie za mały budżet , w dobrym roczniku i cenie jest jeszcze Renault Clio III czy warto czy te pozostałe auta będą lepsze ? chodzi mi o jak najniższe koszty utrzymania części zamiennych co proponujecie ?
Darek1983
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najwyższy czas na zmianę opon z letnich na zimowe
    Dla kierowców, którzy korzystają z opon sezonowych, najwyższy czas na zmianę ogumienia z letniego na zimowe. Kierujący w Polsce mają obowiązek dbania o stan techniczny pojazdu, a jego istotnym elementem jest ...
    Koncepcyjny uBox - samochód generacji Z
    Toyota i zespół studentów Uniwersytetu Clemson przedstawili uBox, samochód koncepcyjny zaprojektowany z myślą o młodych właścicielach start-upów. Współpraca uczelni z dużym partnerem biznesowym ...