Auto sprowadzone z Włoch

Auto sprowadzone z Włoch

18 Maj 2016, 23:03

Witam, mam takie pytanie. Kupiłem od handlarza auto sprowadzone z Włoch bez żadnej umowy kupna sprzedaży. Po prostu dostałem tylko akt własność i dowód rejestracyjny gdzie jest adnotacja ze auto zostało wyrejestrowane z powodu wywózki go do innego kraju UE w 2012r. I teraz jeżeli chciałbym je zarejestrować to potrzebuje umowę kupna sprzedaży z tym Włochem? jeżeli tak to jaką datę mam w umowie napisać skoro od wyrejestrowania auta we Włoszech minęło 4 lata ?
naimadadlav
Obserwowany

Auto: Audi A4 B5

Re: Auto sprowadzone z Włoch

18 Maj 2016, 23:13

Aby było legalnie to musisz mieć fakturę (marża/fv23%) między handlarzem (mającym działalność gospodarczą) a Tobą. Inaczej nie zarejestrujesz go w PL.

Jak nic nie dostałeś to musi być ciągłość umów między Włochem a Tobą - odpowiedni urząd może sprawdzić poprawność dokumentów i możesz mieć problemy jak zrobisz umowę in blanco.

Masz ogłoszenie w PL?
Było: '02 Laguna IIphI 2.2dCi, '99 Astra F 1.6 8V, '05 Vel Satis 2.0T, '02 Laguna IIphI V6 24V, '06 Laguna IIphII 2.0dCi
Jest: '06 Vel Satis 2.0T, '06 Laguna 2.0dCi 173KM GT
Roadkiller
Aktywny

Zdjęcia: 3
Miejscowość: GCH
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Laguna IIphII
Silnik: 2.0dCi 173KM GT
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka? Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka?
    Przygotowałem dla Was instrukcję według której można samemu wyczyścić przednie lampy i halogeny wewnątrz razem z odbłyśnikami. Nie jest to trudne zadanie trzeba jednak uważać żeby nie uszkodzić lampy podczas rozbierania, ...
    Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki
    Dążąc do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla związanej z działaniem firmy, Toyota uzupełniła system zasilania zakładu Honsha w prefekturze Aichi o pionierskie rozwiązanie wykorzystujące stacjonarne wodorowe ogniwa paliwowe. ...

•  
    • Ford Mustang 5.0 V8 GT 421KM, przód
      Sobota w terenie, 17
      VW Polo R WRC z numerem 8, Rajd Szwecji 2013
      Subaru Impreza STI