Auto terenowe - początki - wyposażenie na bezdroża

06 Sie 2014, 19:43

Ja w większości przypadków mam otwarte okno, w wodzie w razie W i utonięcia sprzęta szybciej wygodniej się ewakuować niż pchać drzwi + metr wody za nimi, dobrze czasami przyobserwować koło w terenie, zamykam raczej tylko jak błoto większe i na bucie wchodzę, pomimo poszerzeń coś tam poleci spod koła.
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

16 Paź 2014, 10:30

Ostatnio zafundowałem sobie nowe wyposażenie do off-roadu. Kupiłem w Terenowcu wyciągarkę TigerShark od Superwincha, dołożyłem panel LED Powerlight'a i jeszcze kilka szpejów do wyciągarki. Wszystko kosztowało niewiele ponad 3 tys. zł. Do tego od razu te części założono mi do auta. Rewelacja.
ormaster
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Iveco

22 Paź 2014, 14:50

Też się nad takim superwinchem zastanawiam
Error404
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 95
Prawo jazdy: 19 06 2003

23 Paź 2014, 10:06

Fantastyczna wyciągarka! To nie jest plastikowy chińczyk, tylko porządnie wykonana winda
ormaster
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Iveco

24 Paź 2014, 13:58

Nie znam, ale doświadczenie uczy mnie, że wszyscy robią w chinach :/
Basta
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: patrol

10 Paź 2016, 12:26

powiedz mi co teraz nie jest robione w Chinach? o firmie pierwsze słyszę
ast0n
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 19 02 2003
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Honda
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Europejski Program PHEV Toyoty
    Toyota rozpoczęła projekt Plug-in Hybrid Electric Vehicle (PHEV) w roku 2007. W 2008 r. przeprowadzono próby drogowe prototypowych pojazdów we Francji i Wielkiej Brytanii. W roku 2010 w ramach drugiej fazy projektu ...

18 Paź 2016, 13:32

cześć wszystkim, mam sytuację taką że niedawno kupiłem suzuki grand vitarę. Auto nigdy nie było przerabiane, a ja chciałym troche w nie włożyć i przystosować do jazdy w terenie. na pewno chciałbym założyć wyciągarkę, zmienić opony i może w przyszłości jakieś reflektory. O czym jeszcze powinienem pamiętać żeby zrobić w pierwszej kolejności?
nambro
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Auto: suzuki

20 Paź 2016, 09:02

musisz nam najpierw powiedzieć do czego konkretnie Ci będzie to auto. jak masz zamiar jeździć nim wszędzie to co innego niż jak będzie tylko do rajdów.
ast0n
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 19 02 2003
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Honda

21 Paź 2016, 09:21

wybacz zapomniałem. auto na off road, mam drugie, które posłuży za auto na codzień. Jeszcze jedno, gdzie takie przeróbki moge zlecić w Krakowie?
nambro
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Auto: suzuki

21 Paź 2016, 14:27

Podstawowe pytanie - co rozumiesz przez jazdę w terenie? co dla ciebie oznacza to sformułowanie?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Paź 2016, 13:00

Jak tylko na rajdy do możesz zakres zmian trochę poszerzyć. Zawieszenie trzeba będzie przy montowaniu wyciągarki trochę przerobić ale to w sumie i tak bedzie Ci robił warsztat, wiec nie ma sensu klikać w klawiature. w Krk tych serwisów jest troche. ja korzystałem z usług spartan ast - jakiś czas temu przeprowadzili spore zmiany, zakupili nowe samochody, maja paru nowych mechaników. możesz spróbować tam. napisz do nich na fejsie albo na stronie i się dowiedz o ceny
ast0n
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 19 02 2003
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Honda

24 Mar 2018, 09:19

Jadąc w teren trzeba przede wszystkim wyposażyć się w wiedzę: czyja jest ziemia, którą będziemy rozjeżdżać.
torxxx
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6
Zdjęcia: 4
Miejscowość: Rusiec
Prawo jazdy: 13 12 1998
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Hilux
Silnik: 2.5 D 120 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Pickup
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

26 Lip 2018, 14:31

Dodatkowo można wyposażyć się w coś już nieco wyższej półki a mianowicie dobry namiot dachowy. Przyznam, że z tej firmy mnie nie zawiódł jeszcze ani razu. Jest w nim ciepło (przez gruby materac oraz podłogę z aluminium) i jest wytrzymały przez pokrowiec.
zbyszko12
Obserwowany
 
Posty: 1

23 Kwi 2021, 10:48

Warto zainwestować w dodatkowe oświetlenie, szczególnie jeśli planujemy jazdę w nocy ja z mojej strony mogę polecić ten panel LED OSRAM Lightbar SX180 SP Spot, 1300 LM.
Adoesik12
Obserwowany
 
Posty: 2