Auto tylko na 2 tygodnie, jak ominąć papiery? PILNE :!:

Auto tylko na 2 tygodnie, jak ominąć papiery? PILNE :!:

21 Gru 2008, 01:23

Witam serdecznie i prosze o mala porade "prawną" :D

(przedstawiona sytuacja jest czysto hipotetyczna)

Potrzebuje samochod na dokladnie 12 dni. Taniej bedzie mi kupic cos do 1000zł niz wynajmowac/pozyczac.
Chce nabyc cos co bedzie mialo OC i przeglad na przyanjmniej nastepne 2 tygodnie bo chce tym legalnie jezdzic. I przez te 12 dni bedzie to legalne bo najkrotszy termin to 14 dni na podatek.
Po tym czasie skonczy sie legalnosc i pojazd zostanie porzucony lub oddany komus za darmo. Zadnych papierow nie bede nigdzie nosil ani nic nie bede rejestrowal. I teraz czy dobrze rozumuje:
- obowiazek rejestracji to martwy obowiazek - nie martwie sie nim
- OC nie przejdzie na mnie i nie bedzie mi rosl dlug bo niby jak firma ubezpieczeniowa sie dowie, ze to wlasnie ja jestem teraz wlascicielem jesli nie zarejestruje pojazdu?
- o niezaplacony podatek nikt sie nie upomni poniewaz pojazd nie zostanie zarejestrowany wiec nie zostanie wyslana kopia umowy z data sprzedazy do US.
- brak przegladu kiedy nie bede juz autem jezdzil tez nie bedzie mial znaczenia.

Obawiam sie o OC.
Sprzedajacy zaniesie swoja kopie umowy do wydzialu komunikacji w celu wyrejestrowania sprzedaego pojazdu - czy kopie tej umowy zawedruja do firmy ubezpieczeniowej, ewentualnie rowniez US?

Jesli tak to czy istnieje jakas sprytna metoda na ominiecie tego? Slyszalem o metodzie na zula - daje sie gosciowi spod sklepu flaszke i on kupuje auto na siebie a potem i tak nic mu nie zrobia bo od takiego menela i tak nikt nic nie wyciagnie. Nie podoba mi sie jednak pomysl wchodzenia w spolke ze wspomnianym zulem.
Czy moge poprostu podsunac sprzedajacemu napisana wczesniej umowe z nieprawdziwymi danymi? Wtedy jednek moge miec problem podczas ewentualnej kontroli drogowej poniewaz zapewne bede musial pokazac umowe? Czy starczy, ze pokaze wazne papiery i nie beda mnie pytac dlaczego ja jade a nie wlasciciel?

Albo jak mozna to poprostu zalatwic legalnie?

W skrocie chce sie poruszac zupelnie legalnie kupionym pojazdem z waznymi papierami przez 2 tyg a potem nie martwic sie o papierkowa robote i nie miec z tego powodu prolemow. Sa jakies sztuczki?

Auto chcialem kupic w poniedzialek wiec prosilbym o szybka rade, ewentualnie czy menel ucieszy sie z 0,7 wyborowej? :twisted:
tamiass
Nowicjusz

Re: Auto tylko na 2 tygodnie, jak ominąć papiery? PILNE :!:

22 Gru 2008, 16:07

1. OC - dowiedzą się o Tobie od tego, który Ci sprzedał bo sam się do nich zgłosi, żeby nie kazali mu płacić OC za auto, którego nie ma. Pokaże umowę i już Cię mają.
2. US - jeżeli wartość rynkowa samochodu nie przekracza 1000 zł (jeden tysiąc) nie płacisz podatku więc możesz się nie martwić, chyba, że będzie drożej.
3. Komunikacja - 30 dni to martwy przepis, możesz jeździć bez rejestracji na siebie ale musisz mieć ze sobą umowę w razie kontroli i nie wiem czy np. Policja nie może Cię jakoś ukarać za nie załatwienie sprawy w terminie.
4. Podanie nieprawdziwych danych - za to można dostać wyrok do 3 lat
5. Na żula - wydaje się proste tylko, jak na siebie nie zarejestrujesz to nie możesz też w komunikacji zgłosić sprzedaży na niego. Na pewno możesz tą umowę pokazać w ubezpieczalni. Umowę musisz gdzieś w razie czego zachować bo jak coś się stanie z takim pojazdem to Policja dojdzie jak po sznurku od tego co Tobie sprzedał do Ciebie i dalej....

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

Re: Auto tylko na 2 tygodnie, jak ominąć papiery? PILNE :!:

25 Gru 2008, 23:50

Dziękuję za rady. Masz rację, nie pomyslalem, ze przeciez sprzedawca sam zaniesie informacje do firmy ubezpieczeniowej.
Stanęło na tym, ze pozyczylem wiekowa Vectre za dosc mala kwote - najtansze auto jakie znalazlem w wypozyczalni.
Nastepnym razem moze poprobuje z metoda na zula ;P
Nie bede sie martwil potem sprzedaza bo odsprzedam komus auto na czesci bez papierow.
Pozdrawiam
tamiass
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Martwe pole w lusterku wstecznym - ukryte niebezpieczeństwo Martwe pole w lusterku wstecznym - ukryte niebezpieczeństwo
    Siedząc za kierownicą widzimy to, co dzieje się przed nami, a dobrze korzystając z lusterek widzimy także co dzieje się z tyłu pojazdu. Czasem jednak nie wszystko możemy dostrzec na pierwszy rzut oka. Wówczas mamy ...
    Audi A5 Cabriolet otrzymało nowatorski składany dach od Webasto Audi A5 Cabriolet otrzymało nowatorski składany dach od Webasto
    Specjaliści Webasto we współpracy z Audi stworzyli składany dach do nowego, czteromiejscowego kabrioletu A5, opracowanego na bazie coupe. Miękki dach łączy wyrafinowaną technologię i zaawansowane materiały z emocjonalnym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      MINI Clubman Bond Street, tył