Auto w granicach 25-35tyś

Re: Auto w granicach 25-35tyś

12 Lut 2019, 13:49

Jeśli masz taką możliwość to jak najbardziej, a najlepiej to od osób prywatnych, bo tylko wówczas można trafić jakąś perełke. Handlarz potrafi wycenić ile jego auto jest warte, dlatego od handlarzy nie ma okazji, skoro tyle kosztuje to pewnie tyle jest warte.
Na Zachodzie występuje też pewien rodzaj paradoksu w odniesieniu do rynku polskiego, mianowicie auta od 1-go właściciela to często te najtańsze, z dwóch głównych powodow:
1. Już swoje straciły na wartości i sprzedający przy ich sprzedaży nie liczy każdej zlotowki
2. Kto kupuje nowe auta ma przeważnie kasę. A kto kupuje używane od dealera płaci za nie krocie, a sprzedaż później takiego auta na rynku prywatnym może wywołać u takiej osoby szok. W Niemczech jak i Danii handlarze dają gwarancję na auta, przez co te na rynek wewn. mają konkretne ceny, szczególnie jeśli przebieg jest niski a auta zadbane.

Ewentualnie popatrz co jest na otomoto przy założeniu Kraj pochodzenia - Dania, je można prześwietlić na stronach internetowych, na www.samochodyzdanii.pl jest darmowy poradnik.
A od 3 września 2018 zmieniły się przepisy eksportowe i od tej daty każde eksportowane z Danii przechodzi badanie techniczne przed eksportem, dla mnie nie ma drugiego tak pewnego rynku.
tomekdk
Stały forumowicz
 
Posty: 1568
Rejestracja: 20 Maj 2016, 17:16
Miejscowość: Dania
Auto: Civic VIII, C4 II, C5 III

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Citigo - samochód do miasta Skoda Citigo - samochód do miasta
    Do miejskiego malucha z Czech należy około 17 proc. rynku. Od stycznia do kwietnia 2019 zarejestrowano 961 egzemplarzy. To najmniejszy samochód czeskiej marki, produkowany od 2011 roku w Bratysławie, razem z VW up! ...
    Mille Miglia 2017 - najpiękniejszy rajd na świecie Mille Miglia 2017 - najpiękniejszy rajd na świecie
    Po 4 dniach i tysiącu mil kierowcy startujący w Mille Miglia dotarli do Brescii! Najpiękniejszy rajd na świecie dobiegł końca. Prawie pół tysiąca zabytkowych aut wyścigowych, co najmniej drugie tyle samochodów ...

  •