Auto za 9-10 tys. Co polecacie?

15 Mar 2014, 18:31

Tak jak napisałem w temacie interesuje mnie auto za 9-10 tys. Musi spełnić dwa podstawowe warunki czyli ekonomiczność oraz bezawaryjność. Na razie się uczę więc automatycznie nie mam za bardzo kasy na to aby utrzymywać mechanika. Jeśli chodzi o rodzaj paliwa raczej benzyna. Osiągi nie są ważne. Nie potrzebuje rajdówki tylko normalny samochód do jazdy. Oczywiście jeśli samochód który muli jest mniej ekonomiczny to mogę zgodzić się na auto trochę mocniejsze. Osobiście bardzo podobają mi się Kia Rio (II generacja), Peugeot 307 oraz Audi A3 (I generacja). Co o nich sądzicie? Który najlepszy? Te samochody które podałem nie spełniają zapewne moich wymagań czyli ekonomiczności i bezawaryjności więc jak macie lepsze propozycje to będę bardzo wdzięczny za informacje. Pozdrawiam.
kamil95
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

16 Mar 2014, 09:03

Ja posiadam od niedawna Peugeota 307 1.6 16V jest w miarę oszczędny ponieważ mam założoną instalacje gazową. Lub Peugeot 406 1.8 16V dużo osób je chwali, jest wygodny, miałem okazję przejechać nim ok 2000 km i prowadził się bardzo dobrze, jeżeli założył byś instalacje gazową lub kupił już z założoną to był by w miarę oszczędny. Części w obu przypadkach są tanie i jest duża dostępność. Awaryjność mają bardzo małą. W linku poniżej wysyłam Ci porównanie obu samochodów.

http://opinie.auto.com.pl/opinia_porown ... 6a=&b_por=
konio1konio
Początkujący
 
Posty: 79
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 09 03 2006
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: KIAOptima
Silnik: 2.0DOHC
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

16 Mar 2014, 11:13

Na A3 troche mały budżet.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Mar 2014, 11:41

307 - nie wiem jak z cenami części, ale same wizyty nie są tanie w serwisach (np.samo podłączenie do komputera zaczyna się od 200 zł)
a kontrolki dość często się zapalają
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

16 Mar 2014, 12:09

A3 bym odpuscil bo dużo złomow w tym budżecie.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

16 Mar 2014, 12:26

307 to fajny samochód, do awaryjnych nie należy ale jak już coś chlaśnie to można to odczuć po kieszeni.
Jak ma być to samochód dla młodego człowieka to polecam MG:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Zwrócisz na siebie uwagę podjężdżając pod szkołę i kumple bedą zazdrościć :mrgreen:
Samochód prosty i tani w naprawach.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Fiat 500 - samochód do miasta
    Włoska propozycja ma w 2019 roku ponad 13-procentowy udział w rynku. Od stycznia do kwietnia 2019 roku zarejestrowano 756 samochodów. Fiat 500 to odpowiedź na potrzeby osób poszukujących aut, które wyróżniają ...

16 Mar 2014, 12:52

Tak jak już pisałem interesuje mnie przyzwoicie tani benzyniak. Nie montował bym gazu. Zapytacie dlaczego? Ponieważ ja nigdy bym nie kupił samochodu z zamontowanym już gazem no chyba że gaz został zamontowany fabrycznie to zupełnie inna sprawa. I obawiam się, że jak będę sprzedawał za kilka lat samochód ludzie myśleli by tak jak ja teraz tzn. woleli by kupić samochód i dopiero samemu by zamontować sobie gaz, niż kupić samochód z zamontowanym gazem bo to nie wiadomo kto i jak montował ten gaz pewnie najmniejszym kosztem nie myśląc o przyszłości. Co do MG to nie kupiłbym takiego samochodu. Co to w ogóle jest. Pierwszy raz słyszę o takiej marce i sądzę, że nie tylko ja. To już chyba bym wołał Dacie lub Daewoo. Wygląd fatalny. Tak na siłę upchnięty, z próbą jakiegoś wiejskiego tuningu. To już chyba Colt jest lepszy. I przynajmniej jakaś marka.
kamil95
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

16 Mar 2014, 12:56

A3 będzie palić jak smok i nie będzie jechać- mowa o 1.6. Widzę ze w ogóle nie chcesz się wyróżniać wiec polecam Passka w TDI-ku..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

16 Mar 2014, 13:20

A może Volkswagen Golf IV 1.8 w benzynie? Części też są w miarę tanie i jest ich duża dostępność. Awaryjność też jest niska. Szukaj najlepiej kupionego w salonie w Polsce lub co już jeździł w Polsce. Oto moje propozycje:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]
konio1konio
Początkujący
 
Posty: 79
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 09 03 2006
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: KIAOptima
Silnik: 2.0DOHC
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

16 Mar 2014, 13:24

A myślałeś może nad Renault Thalia? Jest duża szansa żeby trafić egzemplarz od 1właściciela i z polskiego salonu.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Mar 2014, 14:41

Widać, że dzieciak jeszcze nie ma pojęcia o czym pisze. W niewielkich odstępach czasu to już jego 4 temat na forum. Chciał kupować alfe 147 :mrgreen: , chciał kupować lagune II :mrgreen: , później mazde 323f .
Tak jak kon146, polecam paska bądź golfa w tedeiku :ok:
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

16 Mar 2014, 15:50

Wszystko się zgadza kirin88. Napisałem już czwarty temat na forum, ale jak nie pisać skoro człowiek wciąż ma nadzieję, że znajdzie się tu ktoś inteligentny kto może pomóc w kupnie samochodu. Jednak zapewniam Cię, że to mój ostatni założony temat. Właśnie straciłem nadzieję na to, że ktoś tu może pomóc. Piszę właściwie w każdym temacie po kilka razy, że interesuje mnie samochód benzynowy, ale mimo to znajdują się osoby które nie wiem robią to specjalnie czy może nie potrafią czytać i podają do propozycji diesle. Oczywiście nie wszyscy, są osoby które naprawdę pomogły i dzięki nim zrezygnowałem z Alfy 147 czy Laguny II. Osobą które pomogły wielkie dzięki, a tym co nie ... ehhh
kamil95
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

16 Mar 2014, 16:41

Trochę nie napiszę w stylu forum :D
Jeśli piszesz, że "co to za marka" i że "nikt pewnie nie słyszał" to sam zrozum komentarze.
Chłopaki proponują Ci tanią alternatywę, która pomimo że nie jest znana w świece z 3 paskami może być warta rozważenia.

Jeśli tego nie rozumiesz to polecam jeszcze Audi A3 w tedeiku, ale deiku musi być na czerwono, bo samoi iku to zło :lol:
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

18 Mar 2014, 11:25

Przebieg tych Golfów to prawie 240 tys a wiec naprawdę sporo,szukałbym czegoś mniej zajechanego, Musi być kompakt czy może być również sedan w kwestii nadwozia?
Alkomaty
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 376
Miejscowość: Warszawa

18 Mar 2014, 11:39

Alkomaty napisał(a):Przebieg tych Golfów to prawie 240 tys a wiec naprawdę sporo

przecież to jest normalny przebieg i tak pewnie skręcony. Jakby był prawdziwy to jest bardzo mało na polskie realia więc nie wiem jak można twierdzić, że to dużo chyba, że ktoś na życzenie chce być oszukany i mieć auto poniżej 200tys. km na liczniku... jakie to polskie :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010