Auto za ok. 10 tys. pln

26 Gru 2013, 03:01

Witam wszystkich.
Wstepuję do grona zmotoryzowanych (prawko świezutkie). Potrzebuję porady jakie auto nabyć. Budżet wynosi ok 10 tys. Nie zalezy mi na wielkich osiągach oraz oryginalności (tańsze naprawy popularnych aut). Chciałbym solidne auto, w miarę tanie w utrzymaniu i bezawaryjne (nie chciałbym ponosić kosztów napraw rzędu tysięcy zł). Nie zależy mi na dobrym wyposażeniu (choć klimę musi miec). Zwykle wpisuję w wyszukiwarkę golf IV, astra II, Focus (sedan). Podobają mi się mondeo (z większych aut), a3 (trochę droższe) oraz peugeoty (rózne opinie na temat tej marki). Zamierzam robić ok 1500km miesięcznie, głownie w mieście (w tym raz na miesiąc dłuższy wypad - 500km). Jeździł będę zwykle sam. Nie chciałbym płacić za przejechanie 100km 40pln, Wolalbym w granicach 30 zł więc chętnie rozważę diesla lub auto zagazowane (do zagazowania). Proszę o porady jakie silniki benzynowe z w/w modeli najlepiej współpracują z gazem, ew. które diesle z tych modeli są najmniej awaryjne, a po ewentualnej awarii nie zrujnują mnie finansowo. Nie zamykam się na inne opcje.
zwobot
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 10 12 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: nie mam

26 Gru 2013, 03:11

Co powiecie o tym autku?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Btw handlarze i komisy nie mają dobrej opinii. Ten daje gwarancję, co o tym myślicie? Jaką ona może miec wartość?
zwobot
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 10 12 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: nie mam

26 Gru 2013, 09:59

To A3 odpuść ze względu na silnik. Nie jedzie a dużo pali. Do tego ten przebieg cos mały.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

05 Sty 2014, 06:26

Co sądzicie o tym autku?
http://www.lm.pl/ogloszenie/84/4756006/ ... 6_v8_+_lpg
Podejrzany przebieg, coś jeszcze zwraca waszą uwagę?
zwobot
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 10 12 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: nie mam

05 Sty 2014, 10:56

Przebieg jak przebieg ale jak w dobrym stanie to warto sie zastanowić,jak masz blisko to jedz obejrzyj. Dużym plusem jest silnik który sie bardzo dobry do gazu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wyprzedzanie na czas
    Wyprzedzanie, szczególnie, gdy jest związane ze zmianą pasa ruchu na pas o przeciwnym kierunku, jest niebezpiecznym manewrem. Jeśli dodamy do tego pośpiech i zimowe warunki pogodowe, to otrzymamy okoliczności, które ...