Nowy Driving Excitement Analyser w aplikacji MINI Connected

27 Mar 2013, 05:16

Najnowsza wersja aplikacji MINI Connected wyposażona jest w nową funkcję, niespotykaną na świecie – podczas przyspieszania, przełączania biegów, kierowania i hamowania naliczana jest odpowiednia punktacja dla kierowcy. Funkcja obsługiwana jest intuicyjnie dżojstikiem, a wyniki pokazywane są na monitorze pokładowym o wyglądzie typowym dla MINI.

Nowy Driving Excitement Analyser w aplikacji MINI Connected

Każde MINI oferuje doskonałe warunki na przeżycie porywającej frajdy z jazdy – do zadań kierowcy należy ich maksymalne wykorzystanie. Dzięki nowej funkcji Driving Excitement Analyser w aplikacji MINI Connected można teraz po raz pierwszy ustalić, czy kierowca potrafi bezpiecznie i po mistrzowsku wykorzystać potencjał swojego MINI. Ta innowacyjna i unikalna funkcja ocenia bezpieczne manewry przyspieszania i kierowania oraz przewidujące procesy przełączania biegów i hamowania, pokazując wynik punktacji na monitorze pokładowym. Sportowy, a jednoczesne bezpieczny styl jazdy, nagradzany jest punktami: Experience Points (XP). Driving Excitement Analyser jest kolejną, nową funkcją z pakietu już dostępnych opcji Driving Excitement oraz częścią bieżącej wersji aplikacji MINI Connected, z której kierowca MINI może korzystać w aucie poprzez podłączenie do niego swojego iPhone'a. Bezpłatna aktualizacja dostępna jest od marca 2013 r, w Apple App Store. Można ją pobrać za pomocą iPhone'a do systemu samochodu.

Driving Excitement Analyser jest kolejnym przykładem charakterystycznej radości jazdy, wynikającej z inteligentnego połączenia sieciowego pomiędzy kierowcą, samochodem i światem zewnętrznym. Aplikacja MINI Connected rozszerzana jest regularnie o innowacyjne funkcje, wzbogacające pakiet informacji i rozrywki, radość z jazdy i dostęp do sieci społecznościowych. W samochodach wyposażonych w radio MINI Visual Boost lub w system nawigacyjny MINI aplikacja MINI Connected zapewnia już teraz dostęp m.in. do radia internetowego, usług Google Local Search i Google Send to Car, portali społecznościowych (Facebook, Twitter i Foursquare), usług AUPEO! i Stitcher oraz umożliwia odbiór kanałów informacyjnych RSS, korzystanie z funkcji kalendarza iPhone oraz funkcji Driving Excitement, Mission Control, Dynamic Music i MINIMALISM Analyser. Obsługa wszystkich funkcji odbywa się intuicyjnie za pomocą znanego z MINI dżojstika, przycisków na kierownicy oraz monitora pokładowego.

Driving Excitement Analyser pozwala na jeszcze intensywniejsze przeżywanie tak typowej dla MINI radości z jazdy. Dodatkowo do funkcji Condition Check, Force Meter i sportowych przyrządów cyfrowych, które były już wcześniej elementami aplikacji Driving Excitement w MINI Connected, po raz pierwszy możliwe jest zbieranie punktów za sportową czy bezpieczną jazdę MINI według określonego schematu punktacji. Honorowane jest w szczególności płynne przyspieszenie, precyzyjna zmiana biegów, kontrolowane hamowanie oraz harmonijne pokonywanie zakrętów i zawracanie z zastosowaniem odpowiedniej prędkości. Przykładowo największą liczbę możliwych punktów Experience Points system nadaje za przełączanie na wyższy bieg w idealnym zakresie obrotów i w czasie poniżej 1,2 sekundy. Wskazówka pojawiająca się na monitorze pokładowym "Fenomenalne przejście na wyższy bieg" potwierdza doskonałą precyzję pilota. Również "Fascynujący manewr zawracania" oraz spokojne hamowanie ("Doskonale wyważone hamowanie") nagradzane są maksymalną punktacją i pozytywnymi komentarzami w typowym stylu MINI. Punkty nie są przydzielane za potencjalnie niebezpieczne manewry. Nagłe hamowanie oraz niedostateczna kontrola podczas nierównomiernie pokonywanego zakrętu powodują pojawienie się ostrzeżenia na monitorze.

POLECAMY MINI John Coper Works Paceman nowe standardy radości z jazdy

Długofalowa bezpieczna i spokojna jazda pozwala na stałe zwiększanie swojego pakietu punktów. Po osiągnięciu 100 punktów w jednej z czterech kategorii styl jazdy kierowcy MINI przeskakuje na kolejny, wyższy poziom. Ponadto kierowca może zbierać tzw. znaczki podczas "Specjalnych testów", pokazując w nich swoje mistrzowskie umiejętności przyspieszania, przełączania biegów i jazdy na zakrętach. Specjalną premię kierowca otrzymuje za znaczki współpracujące z nawigacją. Pojawiają się one na monitorze pokładowym, kiedy MINI dotrze do niezwykle atrakcyjnego celu jazdy, zdefiniowanego w aplikacji – np. do fabryki MINI w Oksfordzie.

źródło: BMW Group
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3747
Zdjęcia: 13014
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator jednostek prędkości
    Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia prędkości jest kilometr na godzinę "km/h" lub mila na godzinę "mph". Obiekt poruszający się z prędkością 1 km/h w ciągu 1 godziny przebędzie drogę 1 kilometra - tak ...
    BMW X4 M40d - dynamiczne proporcje i atletyczne kształty
    Nowe BMW X4 demonstruje swój indywidualny charakter poprzez istotnie zwiększoną dynamikę jazdy, oryginalny, sportowy wygląd zewnętrzny, jeszcze bardziej szlachetne wnętrze premium oraz nowoczesne systemy wspomagające ...