Automat, skóra do 40 tys. - Suzuki Kizashi albo W211?

01 Cze 2021, 09:19

Witam wszystkich,

Szukam sedana z automatem i skórzaną tapicerką oraz silnikiem benzynowym. Mam kilka swoich typów i są to:

- Suzuki Kizashi
- Mercedes W211
- Chrysler 300C
- Mercedes W204
- Lexus IS
- Honda Accord

Auta wymienione są w kolejności od tych które najbardziej mi się podobają do tych które powiedzmy są ok.

Faworytem jest ww. Suzuki ale jest tego mało na rynku. Nie wiem czy warto to kupować. Nigdy nie widziałem tego samochodu na oczy. Co o nim sądzicie? Jak wygląda jakość wykonania wnętrza?

Drugi jest W211. Wiem, że to segment wyżej ale mam słabość do tego auta. Brać go w ogóle pod uwagę czy lepiej odpuścić temat bo to jest chyba ten sławny awaryjny okular?

Chyba najmniej rozsądna opcja czyli 300C. Czy jest się czego bać? Z tego co widzie wiele osób wypowiada się przychylnie o tych silnikach. Wyglądają na całkiem trwałe. Ale bliscy i znajomi mówią żeby nawet na to auto nie patrzeć.

Dalsze opcje czyli W204, IS i Accord to chyba najbezpieczniejsze wybory. Jeśli poprzednie auta to słabe pomysły to chyba na tych się skupie. Jak uważacie?

Z góry dziękuję za pomoc.
Mprada
Nowicjusz
 
Posty: 3

01 Cze 2021, 10:04

Mprada napisał(a):bo to jest chyba ten sławny awaryjny okular?
pierwsze słyszę o sławnosci awaryjności Mercedesa E który gen by to nie był. Bardzo dobre auta, świetnie wykonane i naprawdę twarde, jedyna większa usterkowość tego modelu to pompa SBC, nowa kosztuje ok 4 tys ale jest pełno firm które regenerują.
Mprada napisał(a):Chyba najmniej rozsądna opcja czyli 300C. Czy jest się czego bać? Z tego co widzie wiele osób wypowiada się przychylnie o tych silnikach. Wyglądają na całkiem trwałe. Ale bliscy i znajomi mówią żeby nawet na to auto nie patrzeć.
bo nie mają o tym aucie zielonego pojęcia, jedna ich styczność z tym samochodem to obejrzenie amerykonskiego filmu. Tutaj najlepiej brać pod uwagę 5.7, ostatecznie 2.7 ale odrazu uprzedzam ze jest za słaby do tego auta i mocy bardzo brakuje ale są ludzie którzy to akceptują. Auta te są solidne ale warto też zwrócić uwagę na korozję.
Mprada napisał(a):Faworytem jest ww. Suzuki ale jest tego mało na rynku.
i między innymi przez to pownienes odpuścić temat że względu na ograniczony dostęp do gratów a kolejna sprawa to auto to tandeta na kółkach, już jeden tu taki był co takowe miał i nie mógł się go pozbyć prawie przez rok w dość niskiej cenie. Ja do Accorda mam mieszane uczucia bo auto drogie w zakupie drogie w eksploatacji, zardzewiałe i w zasadzie to zwykle auto, ratuje go silnik 2.4 ale i trzeba go dobrze serwisować i olejo i paliwożerny, niby fajne auto ale bez emocji. Lexus IS to takie zrównoważone auto, są minusy ale przykrywają je plusy więc auto jak najbardziej na tak. Warto wspomnieć o super prowadzeniu nastawionym na sport nie na komfort.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16210
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

01 Cze 2021, 10:30

W takim wypadku odpuszczam Accorda i Kizashi. Rozumiem, że W204 też jest wart uwagi?
Mprada
Nowicjusz
 
Posty: 3

01 Cze 2021, 11:07

W204 jak najbardziej, polecam v6 lub c200 kompresor, szukać egzemplarza który miał częste wymiany oleju to ominie Cię wymiana łańcucha rozrządu, to w zasadzie jedyna rzecz na jaką trzeba zwrócić szczególną uwagę. Bardzo fajne auto według mnie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16210
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

01 Cze 2021, 11:16

Dziękuję serdecznie za pomoc.
Mprada
Nowicjusz
 
Posty: 3