Automatyczna skrzynia biegów w Dodge Durango.

22 Paź 2008, 09:42

kilka dni temu z moja polowica i dwojka naszych dzieci wybralismy sie na długa wycieczke w bory tucholskie. bylismy tam kilka dni. w drodze powrotnej powrotnej postanowilismy wybrac sie do władyslawowa. wybralismy trase typowa dla samochodu terenowego. zabawa byla super. a blotko na calym samochodzie dodalo uroku samochodzikowi. dodam ze ja jestem kierowca tego samochodu.
po wjezdzie na droge normalna automatyczna skrzynia biegow jakby sie zaciela i nie przezucala biegow. momentami bylo wszystko normalnie i z powrotem to samo. w gdyni zajechalismy do autoryzowanego serwisu. podobnierz jakies czujniki poszly, cos tam jeszcze wymienili olej i beklo 1200 zł. oczywiscie kazali jeszcze zajechac do serwisu zeby rozebrali skrzynie i dokladniej ja sprawdzili. ( naprawa musiala byc ekspresowa ze wzgledu na malutkie dzieci a i tak spedzilismy dobe w gdyni) w drodze powrotnej do domu bylo wszystko super. az mi kamien z serca spadl ze nie bede musiala sie wlec 40km/h w okolice warszawy z powodu skrzyni biegow.
dzis z samego rana kiedy zawozilam moja polowke do pracy (4:00 rano) w drodze powrotnej bylo to samo.
jakas godzine temu przejechalam sie sprawdzic czy jest wszystko ok. i bylo wszystko ok. biegi wskakiwaly normalnie.
anena31
Nowicjusz
 
Posty: 3

22 Paź 2008, 21:48

moze byc za malo oleju w skrzyni
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 663

23 Paź 2008, 08:24

odstawilismy samochod do naprawy. biegi raz wskakiwaly raz nie w drodze do naprawy automatycznych skrzyn biegu.
gosciu byl przez kogos polecany. zobaczymy jak sie sprawdzi.
sama mysl o kosztach az mna trzesie.
u niego zaczynamy od 800 zł, inny zaspiewal zaczynamy od 2 tys. :shock:
anena31
Nowicjusz
 
Posty: 3

23 Paź 2008, 10:10

Sprawdź olej. Nie każdy olej ATF pasuje do Dodge. Miałem też problem ze skrzynią w Dodge Caravan. Zadzwoń do serwisu i zapytaj o olej ATF +4 Chrysler/Dodge/Jeep.
riko12
Nowicjusz
 
Posty: 4

23 Paź 2008, 10:26

riko12 napisał(a):Sprawdź olej. Nie każdy olej ATF pasuje do Dodge. Miałem też problem ze skrzynią w Dodge Caravan. Zadzwoń do serwisu i zapytaj o olej ATF +4 Chrysler/Dodge/Jeep.


no, olej wymienili w autoryzowanym serwisie dodga wiec nie wydaje mi sie zeby wcisneli jakas lipe.

podejrzewam ze w zwiazku z tym ze samochod musial byc gotowy na "wczoraj" ze wzgledu na male dzieci 4 miesiace i 2,5 roku. wiec zrobili tak aby dojechac do warszawy. a i tak musielismy spedzic noc w hotelu.
a w drodze powrotnej w momencie wyprzedzania przewaznie tirow z pedalem w podlodze mialam wrazenie jakby samochod nie mial takiego przyspieszenia jak wczesniej. przed ta awaria samochod od razu dawal zaru, a teraz z dlugim opoznieniem przyspieszal.

w serwisie powiedzieli ze znalezli jakies metalowe opilki w oleju, ten gosciu mowi ze skoro znalezli opilki to powinni rozkrecic skrzynie, a po drugie nie opilki a jakis osad sie robi ktory jest zecza normalna.

obecny facet ktory ma rozkrecic skrzynie na szczecie swoj warsztat ma przy trasie krakowskiej wiec bedzie smialo mogl sie rozpedzic i przetestowac pozadnie samochod. mam nadzieje ze ze przetestuje go na dluzszym odcinku a nie na 1 km.
nie wiem jak tamci w serwisie testowali gdyz serwis prawie w centum miasta, co 50 m swiatla i korki, wiec nawet podejrzewam nie mogl sie rozpedzic pozadnie do 50km/h. a conajmiej trzeba do 120km/h.

jesli w serwisie oszukali na czyms zlozymy reklamacje. mamy fakture
anena31
Nowicjusz
 
Posty: 3