GOLF 4 Automatyczna skrzynia biegów - "przeciąganie" biegów

28 Cze 2012, 22:24

Witam.

Mam od jakiegoś czasu (3-4 miesiące) problem z samochodem. Mam Golfa 4 z silnikiem 1.6, rok produkcji 1998. Jestem jego 3 właścicielem, samochód, jak w temacie, ma automatyczną skrzynię biegów (samochód dla osoby niepełnosprawnej).

Problem mój polega na tym, że samochód przy większych obrotach silnika "przeciąga" biegi, nie przekłada ich od razu. Dopiero po zwolnieniu (i to też jakiś czas), skrzynia zmienia bieg.

Sprawdzałem elektronikę w warsztacie, i to jest bez zarzutu, to nie jest elektroniczna usterka.

Ktoś ma pomysł, czym może być to spowodowane? Olej w skrzyni zmieniałem w zeszłym miesiącu, więc to też nie to. Proszę o odpowiedzi, samochodem jeździ moja niepełnosprawna córka, dlatego zależy mi na tym, aby wóz był w stanie bez zarzutu. Dziękuję.
mazix5
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Golf 4

29 Cze 2012, 10:16

Czy na wszystkich biegach występuje taki sam problem?

Sprawdzałeś czy automatyczna skrzynia inaczej pracuje w załączonym trybie "sport"? Być może ona cały czas pracuje w takim trybie, a w takim przypadku błędy mogą się nie wyświetlić.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

29 Cze 2012, 20:47

Ciężko jest mi odpowiedzieć na to pytanie, bo aż takim znawcą nie jestem, także nawet nie bardzo wiem, o czym kolega mówi;) Mogę podać jeszcze dodatkowe informacje: filtr i olej był wymieniany., LPG nie ma, przebieg 166, do tej pory nie miałem takiego problemu z nim, dopiero od jakiegoś czasu.
mazix5
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Golf 4

29 Cze 2012, 23:27

Sprawdź czy masz taki przycisk "S" tzw. Sport (po włączeniu którego samochód przy większych obrotach zmienia biegi, łatwiej się wtedy np. wyprzedza jak trzeba szybko to zrobić)

Czy na wszystkich kolejnych biegach jest ten problem?
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Światowa premiera Volkswagena cross up!
    Volkswagen rozszerza ofertę samochodów cross o nowego członka New Small Family, o cross up!. To miejskie auto pojawi się na rynku już latem i obok CrossPolo, CrossGolfa i CrossTourana będzie czwartym zindywidualizowanym ...