Autostrada - z jakimi prędkościami jeździcie po nich?

28 Sie 2023, 12:16

MotoAlbercik napisał(a):Panowie, ale po co się przegadywać tyle czasu? Dajcie filmik z jaką prędkością jedziecie i jakie macie spalanie chwilowe oraz średnie. I wszystko będzie jasne


Najpierw mialem wstawic fote, wstawilem, teraz mam wstawic filmik....

Hmmm, ciezko bezdie bo w 2019 zostalem skasowany na wjezdzie na autostrade, szkoda calkowita.

:wink:

.
AndySL
Początkujący
 
Posty: 152
Zdjęcia: 3
Paliwo: Inne

28 Sie 2023, 14:58

AndySL napisał(a):Civic i jego bordcomputer pokazuje przy jakich obrotach masz zmienic bieg w trybie ECO.
To się nie sprawdza :mrgreen: i jest to dla strasznych laików :) no ale mniejsza o to.

AndySL napisał(a):W moim albumie masz co prawda poruszona fote, sprawdz sobie ile zasiegu pokazuje. Mge dodac spalanie 3,7 zaden problem
To nie problem coś takiego zrobić wystarczy odpowiednio przed tankowaniem przejechać kawałek samochodem po resecie średniego spalania :)

Zrób jakieś 80-100km i pokaż średnią spalania z tego dystansu i średnią prędkość lub czas pokonania tego odcinka. Będzie jasno i przejrzyście :ok:

MotoAlbercik napisał(a):Dajcie filmik z jaką prędkością jedziecie i jakie macie spalanie chwilowe oraz średnie. I wszystko będzie jasne
Dokładnie :ok:

AndySL napisał(a):Najpierw mialem wstawic fote, wstawilem
Autostrada - z jakimi prędkościami jeździcie po nich?
Słaba ta fotka nie mniej jednak da się odczytać tu zasięg, niestety uzyskanie takiego zasięgu najczęściej nie jest możliwe w realu przy normalnej oszczędnej jeździe.

Patrząc na pojemność zbiornika paliwa 50 litrów i zasięg 1368 km wychodzi że średnie spalanie powinno być w granicach 3,65 l/100km.

Znalazłem jeszcze coś takiego ze spalaniem minimalnie poniżej 5 litrów przy 135km/h ale warunki idealne bo w tunelu i nie wiadomo czy np. też nie lekko z górki ale to już pomijam.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Silnik jest oszczędny ale nie aż tak jak kolega @AndySL opisuje no chyba że będzie w stanie udowodnić spalanie o którym napisał. Niestety nikomu w necie nawet na forach Civic nie udało się osiągnąć takich wartości.
AndySL napisał(a):Honda na autostradzei przy 130 km/h pali niecale 4 litry ropy
Szukałem dokładnie bo temat mnie bardzo zaciekawił.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

28 Sie 2023, 15:26

Temat jest prosty można na S7 do Gdańska z Wawy jechać licznikowe 125kmh i mały diesel spali 5l on około a można jechać 85kmh i boksować się z TIRami o ich wyprzedzanie.
Do tego można dołożyć wszystkie manewry bez dodawania gazu wtedy mamy boksowanie się z tirem bo z górki jedzie 4,5kmh więcej a oszczędniś ma 5kmh zapasu i nie doda gazu bo średnia będzie kiepska.
A to że mrugają z tyłu to ich wina.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

28 Sie 2023, 16:15

Rokiko napisał(a):Słaba ta fotka nie mniej jednak da się odczytać tu zasięg, niestety uzyskanie takiego zasięgu najczęściej nie jest możliwe w realu przy normalnej oszczędnej jeździe.

Patrząc na pojemność zbiornika paliwa 50 litrów i zasięg 1368 km wychodzi że średnie spalanie powinno być w granicach 3,65 l/100km.

Dlatego najlepiej wstawić filmik zrobiony podczas jazdy. Pokazać prędkosć i spalanie chwilowe jak i średnie.
AndySL napisał(a):Hmmm, ciezko bezdie bo w 2019 zostalem skasowany na wjezdzie na autostrade, szkoda calkowita.

No przecież wiadomo, że nie ty masz kręcić filmik, tylko pasażer. Ty masz się zająć kierowaniem i utrzymaniem stałej prędkośći i obrotów, żeby było wiarygodne zużycie paliwa - że nie ma pod górkę czy z górki, bo wtedy spalanie jest przekłamane.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Sie 2023, 21:17

Rokiko napisał(a):To się nie sprawdza i jest to dla strasznych laików


Moge spytac ile masz lat ? W razie czego wyslij PW.

Chcialbym zapytac, co sie nie sprawdza, bo w tym momencie jakos nie kumam co masz na mysli ? Wiec moze rozwiniesz te „ To sie nie sprawdza “
Kocham takie texty, na zasadzie, jak ja nie potrafie, to nikt inny nie potrafi, a on, to juz napewno nie.

Widze, ze jeszcze duzo musisz sie nauczyc mlody padawanie !

Pomine juz fakt, jak auta ktorych filmiki byly wstawiane byly docierane, jaka byla pora roku, jaka temp. Powietrza, jaki wiatr i skad. To tak po krotce.

Rokiko napisał(a):Patrząc na pojemność zbiornika paliwa 50 litrów i zasięg 1368 km wychodzi że średnie spalanie powinno być w granicach 3,65 l/100km.


Czytanie zezrozumieniem na poziomie 3 – ciej klasy szkoly podstawowej sie klania ! Ja pisze,ze zbiornik Civic'a ma pojemnosc 42 litrow, bo tyle podaje producent a Ty piszesz o 50 litrach ?

Az dziw, ze nie podales 70 litrow pojemnosci zbiornika, spalanie wyszlo by na Twoja korzysc, bo bylo by ponad 7 litrow +

No ale zawsze mozemy to sprawdzic i wypijesz wszystko co jest powyzej 46 litrow piszesz sie ?

Jezeli nie to nie pisz dyrdymalow.

Rokiko napisał(a):Znalazłem jeszcze coś takiego ze spalaniem minimalnie poniżej 5 litrów przy 135km/h ale warunki idealne bo w tunelu i nie wiadomo czy np. też nie lekko z górki ale to już pomijam.


Tumelami nie jezdzilem. Z regoly status drog krajowych lub autostrady.

Nie podales, czy te 135 km/h byly licznikowe czy mierzone GPS'em. Predkosc 135 km/h nie jest predkoscia ekonomiczna, jest juz daleko poza jej zasiegiem. Nie ma prawa dzialac !

Rokiko napisał(a):Silnik jest oszczędny ale nie aż tak jak kolega @AndySL opisuje no chyba że będzie w stanie udowodnić spalanie o którym napisał. Niestety nikomu w necie nawet na forach Civic nie udało się osiągnąć takich wartości.
,

Ale ja juz to ta fota udowodnilem ! Ba, nawet zawyzylem to spalanie !

Fakt, ze Ty nie chcesz tego przyjac do swojej wiadomosci, to juz naprawde nie moj problem !

Poza tym, szanowny kolego, chyba troche w jakas manie popadles. Naprawde wychodzisz z zalozenia, ze ja mam cos udowadniac ? Komu ? Tobie, no chyba troche sie przeceniasz !

Prowadzisz dyskusje na poziomie przedszkola - udowodnij ! Wstawilem fote, nie pasi, moge wstawic druga, tez nie bedzie pasic, wiec na dziendobry sobie podaruje.

To, ze Twoim waflom czy ziomkom sie nie udalo to dla mnie zaden argument. Nikomu sie nie udalo a ja, robi to z przyslowiodym palcem w odbycie. Mysl co chcesz, mi to obojetne.

MotoAlbercik napisał(a):No przecież wiadomo, że nie ty masz kręcić filmik, tylko pasażer. Ty masz się zająć kierowaniem i utrzymaniem stałej prędkośći i obrotów, żeby było wiarygodne zużycie paliwa - że nie ma pod górkę czy z górki, bo wtedy spalanie jest przekłamane.


Zacznijmy od faktu, co mam w koncu utrzymac, stala predkosc, czy stale obroty ? Bo jednego i drugoego sie nie da ! ( no chba, ze jedziesz w prozni lub po idealnej plaszczyznie )

Powinienes o tym wiedziec ! Jedziesz z gorki predkosc stala, obroty maleja, Stale obroty, predkosc wzrasta.

Pod gorke, predkosc maleje, obroty wzrastaja. Predkosc stala, obroty wyzsze ( w zaleznosci od nachylenia ). To tak po pierwsze primo.

Po drugie primo, tak jak do kolegi, potrafisz czytac ze zrozumieniem ?

Civic zostal skasowany w 2019 roku na autostradzie. Ulegl szkodzie calkowitej wiec moze podasz w jaki sposob mam ten filmik nakrecic ? Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa, pewnie mam kupic Civic'a

Siory Winetou, mam inne auta, do Civic'a juz nie wroce, mimo, ze byl moim najbardziej oszczednym autem jakie zdarzylo mi sie miec.
Buziaczki, dla mnie temat jest zakonczony.


:wink:

.
AndySL
Początkujący
 
Posty: 152
Zdjęcia: 3
Paliwo: Inne

28 Sie 2023, 21:35

AndySL napisał(a):Prowadzisz dyskusje na poziomie przedszkola - udowodnij ! Wstawilem fote, nie pasi, moge wstawic druga, tez nie bedzie pasic, wiec na dziendobry sobie podaruje.
No i super bo to nie jest dowód :happy:
Nie jesteś w stanie udowodnic takiego spalania przy prędkości która podałeś i teraz nie wiesz co masz zrobić i piszeszesz punktujac każdego. Dopóki nie udowodnisz tego nie realnego spalania które podałeś nie ma o czym rozmawiać :wink:

To że wstawiłeś taka fotkę nie ma znaczenia bo mogłeś mieć wcześniejsze spalania na takim poziomie jeżdżąc bardzo ekonomicznie i wtedy po zatankowaniu mamy taki efekt więcej chyba nie muszę Ci pisać bo szkoda czasu na takie dyrdymały w przepychanie się z Tobą.

AndySL napisał(a):Civic zostal skasowany w 2019 roku na autostradzie. Ulegl szkodzie calkowitej wiec moze podasz w jaki sposob mam ten filmik nakrecic ?
Nikt z użytkowników w necie nawet nie zbliżył się do tego wyniku nawet na forach Civic bo sobie z ciekawości poczytałem trochę skoro to aż tak oszczędne auto :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

29 Sie 2023, 11:20

AndySL napisał(a):Zacznijmy od faktu, co mam w koncu utrzymac, stala predkosc, czy stale obroty ? Bo jednego i drugoego sie nie da ! ( no chba, ze jedziesz w prozni lub po idealnej plaszczyznie )

Jak to nie da się? Jedziesz stałą prędkością to i obroty silnika masz stałe. Np. Jedziesz na 5 biegu 100km/h i masz 3 tyś obr/min ( tylko przykład ). I jeżeli prędkość się nie zmieni, to obroty silnika również się nie zmienią. Nie może być tak ( i też nie ma ), że jadąc stale 100 km/h obroty ci rosną albo spadają ( oczywiście nie zmieniając biegów ).
Coś mi się kolego wydaje, że jeszcze masz mleczko pod nosem, nie masz nawet prawka i nie jeździsz samochodem. Bo gdyby było inaczej to nie pisałbyś takich dyrdymałów. Twoje śmieszne i wyssane z palca dyrdymały o twoim rzekomym spalaniu są...zgoła mówiąc śmieszne i nie realne.
Kolejna sprawa - wiem, że emocje, nerwy mogą cię ponieść, ale zanim napiszesz kolejny post to się zastanów, czy kliknąć "wyślij". Na naszym forum ( jak również na wszystkich innych szanujących się forach ) nie ma zgody na obrażanie i wyzwiska oraz krzyki. Na początek dostajesz ustne ostrzeżenie, potem będzie ban.
I jeżeli nadal chcesz kontynuować dyskusję, to nakręć filmik o który cię prosiłem - jazda ze stałą prędkością i stałymi obrotami oraz spalanie chwilowe jak i średnie. No i przydałoby się, żeby było widać drogę, czy nie jest z górki ani pod górkę. Osobiście proponuję wybrać się z drugą osobą na najbliższą dwupasmówkę, po której można jechać 100 km/h i nagrajcie filmik.
I wtedy skończy się ta niepotrzebna dyskusja.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Sie 2023, 22:23

Rokiko napisał(a):No i super bo to nie jest dowód


Miales wogole Civic'a ? ? ? :mrgreen:

Niech zgadne - NIE ! :mrgreen:

Reszta jak bede mial wiecej czasu bo jest gpdzina 23:24

:wink:

.
AndySL
Początkujący
 
Posty: 152
Zdjęcia: 3
Paliwo: Inne

30 Sie 2023, 07:44

@AndySL przecież wystarczy, że podasz przykład takiego spalania, skoro tobie tak palił to na pewno znajdziesz gdzieś nawet w necie podobny przykład ze spalaniem przy takiej prędkości. Jest sporo testów tego typu :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

30 Sie 2023, 12:35

Miales Civic'a czy jednak NIE ?

Konkrety !

Zaczynasz dyskusje nie majac tego auta, bo nie miales. I ratujesz sie obecnie netem porownujac.

Zupelnie nie realne ! :mrgreen:

:wink:
AndySL
Początkujący
 
Posty: 152
Zdjęcia: 3
Paliwo: Inne

30 Sie 2023, 12:57

AndySL napisał(a):Miales Civic'a czy jednak NIE ?

Konkrety !
Hondy Civic miałem dwie własne ale jeździłem ich większą ilością więc proszę nie rób offtopu i daj konkretną odpowiedź popartą faktami.

PS. To moja ostatnia odpowiedź w tym temacie chyba że udowodnisz swoje racje bo inaczej taka dyskusja nic nie wnosząca do tematu nie ma znaczenia.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

30 Sie 2023, 13:12

Miales Civic'a i nawet nie wiesz ile paliwa wchodzi do baku ?
Plisssssssssssssssssss ! Kto ma w to uwierzyc ?

Wstawilem fote i udowodnilem, ze spalanie moze byc nawet ponize 3 litrow ! Masz na to jakis konkretny argument ?

Czego jeszcze oczekujesz ? Manipulujesz pojemnoscia zbiornika paliwa, podajesz 50 litrow pojemnisci baku i tym sposobem zawyzyles spalanie do ponad 3,7 l/ 100 km.
Twoim jedynym argumentem jest wstawienie linkow od kogos, kto jak widac niema najmniejszego pojecia o eknomicznej jezdzie.

Ja pisze, ze w tym aucie mozna zmieniac biegi na wyzsze juz przy 1700 rpm a Ty podajesz, ze to sie nie sprawdza. No u Ciebie sie nie sprawdza a u mnie sie sprawdza.

I wlasnie m/i na tym polega ekonomiczna jazda, ze sluchasz tego co auto Ci komunikuje a co wazniejsze stosujesz sie do tego , nie stosujestz sie do tego, nie masz efektow. Dla mnie proste

Moge wstawic jeszcz jedna fote gdzie auto bylo uzywane do troche szybszej jazdy i w tym przypadku spalanie wzroslo do 4,4 l przy pojkonaniu ponad 700 km no ale to tez pewnie w/g Ciebie nieprawda.

Reasumujac, musisz jeszcze sporo w zyciu przezyc ! :mrgreen: i jeszcze wiecej sie nauczyc !

:wink:

.
AndySL
Początkujący
 
Posty: 152
Zdjęcia: 3
Paliwo: Inne

30 Sie 2023, 17:18

Ja raczej jeżdżę do 130km/h na autostradzie a częściej nawet 120 km/h tak jak na ekspresówkach bo płynniej się jedzie. Nie lubię ciągłego przyspieszania i hamowania.
Andy33
Początkujący
 
Posty: 51

31 Sie 2023, 13:16

Rokiko napisał(a):Nie jesteś w stanie udowodnic takiego spalania przy prędkości która podałeś i teraz nie wiesz co masz zrobić i piszeszesz punktujac każdego. Dopóki nie udowodnisz tego nie realnego spalania które podałeś nie ma o czym rozmawiać


Wstawilem dwa nastepne zdjecia tyle, ze predkosci nie byly juz ECONOMICZNE i dalej jestem ponizej podanych przez Ciebie i Twoich ziomali z YT i forow 5 litrow / km. :mrgreen:

Przypadek ? Nie sadze ? Ciekawe, co teraz wymyslisz ! :lol: :mrgreen: :happy:



.
AndySL
Początkujący
 
Posty: 152
Zdjęcia: 3
Paliwo: Inne

21 Wrz 2023, 15:47

Myślę, że ta prędkość przelotowa w dużej mierze zależy od samochodu. Jednym jedziesz spokojnie na luzie 140km/h a drugim już ciśniesz te 120km/h :)

Nie mam tak że jak jest 140km.h na ograniczeniu to muszę tyle jechać :mrgreen: jadę tak żebym się dobrze czuł za kierownicą.
blocke
Nowicjusz
 
Posty: 18