Baterie w Toyocie

25 Gru 2023, 18:51

Witam wszystkich.
Zakupiłem Toyote CHR 2023 Hybryde Pakiet Style czekam na odbiór, mam jedno pytanie czy ktoś z was może mi powiedzieć co jeżeli auto np całą zime będzie stało w garażu albo miesiąc jak gdzieś wyjade to czy stanie się coś z bateriami?
Patrykosss
Nowicjusz
 
Posty: 18

25 Gru 2023, 20:29

Takich aut nie kupuje się po to, żeby stały. Takimi autami trzeba jeździć. Akumulator ( każdy ) ma to do siebie, że musi być rozładowywany i ładowany. Jak nie jest używany traci swoją energię. Nikt ci nie zagwarantuje, że po miesiącu, a tym bardziej po całej zimie auto będzie sprawne. Musiałbyś zajrzeć do instrukcji co o tym mówi producent, bo to jak zrozumiałem będzie auto nowe? A w tym okresie lepiej stosować sie do instrukcji.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Gru 2023, 16:40

Tak to nowe auto, ale są różne opinie na temat stania i nie wiem gdzie jest prawda
Patrykosss
Nowicjusz
 
Posty: 18

26 Gru 2023, 17:41

Prawda jest zawsze między tym co pisze producent, a prawdziwym użytkowaniem. To tak jak ze spalaniem - producent podaje tyle, a auto pali tyle...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Gru 2023, 01:36

Co do baterii atrakcyjnej to najważniejsze jest to żebyś nie zostawiał jej rozładowane jak samochód ma stać dłużej. Najlepiej jak podładować przed takim postojem. Druga sprawa to akumulator rozruchowy czyli ten mały 12V on może nie wytrzymać miesiąca stania i tu trzeba o niego zadbać tak żeby go co jakiś czas podładować. Najlepiej jednak takim samochodem co dwa tygodnie przejechać się tak żeby podładować mały akumulator i żeby bateria atrakcyjna popracowała w ładując się i rozładowując.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34