Hybrid Assistant dla Toyota

26 Kwi 2023, 18:11

Toyota auris touring sports 1.8 hybrid od roku 2015, witam zainstalowałem aplikacje do androida hybride assistant i potrzebuje pomocy jaki adapter OBD2 z bluetooth jest najbardziej polecany i sprawdzony. Proszę o pomoc.
Jeśli macie lepszą aplikację to proszę o podpowiedź. Z góry dziękuję.
ChrisW
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0

26 Kwi 2023, 19:37

Lepszej aplikacji nie znajdziesz :wink: sam z niej korzystam ale musisz posiadać szybkie urządzenie do komunikacji pod OBDII. Nawet nie próbuj przy zwykłych ELM327 bo nie zadziała zrywa co chwila połączenie itd. Listę dedykowanych urządzeń masz na stronie http://hybridassistant.blogspot.com/p/obd.html?m=1 i z nich coś wybierz. Ja od siebie polecam OBDLink np. LX lub jakąś wyższą wersję.

Na forum w tematach o spalaniu hybrydy w trasie i w mieście masz sporo zrzutów z tej aplikacji.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

26 Kwi 2023, 20:02

Dzięki, zaraz sprawdzę.
ChrisW
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0

27 Kwi 2023, 09:02

Daj znać na co się zdecydujesz.

Tu masz temat o hybrydowym Aurisie i w nim klika linków do tematów związanych z hybrydą i jej użytkowaniem.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

27 Kwi 2023, 09:22

Wczoraj zamówiłem OBDLink MX+, zobaczymy jak śmiga, dam znać czy warty zakupu.
ChrisW
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0

27 Kwi 2023, 09:42

To chyba najlepszy wybór, sam mam taki od dwóch lat i nie miałem z nim problemów. Dodatkowo ma całkiem dobre parametry jak byś chciał wykonywać jakąś diagnostykę przez OBD .
Hybrid Assistant dla Toyota
Jak masz smartfona z ekranem OLED to uwaga na wypalanie ekranu ja u siebie po dwóch latach widzę już pierwsze oznaki. W aplikacji można włączyć ochronę wyświetlacza AMOLED ale nie wiem czy jest skuteczna bo jeździłem bez włączonej tej funkcji.

Ma on znikomy pobór prądu jak go zostawiasz podłączonego w wyłączonym samochodzie ale nie polecam go zostawiać na dłuższy postój samochodu bo i tak w hybrydzie masz mały akumulator o niewielkiej pojemności.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Adaptacyjne światła drogowe
    System automatycznych świateł drogowych automatyzuje – jak sama nazwa wskazuje – przełączanie świateł z drogowych na mijania i odwrotnie. Nie eliminuje jednak problemu, jakim jest gorsza widoczność wynikająca ...

27 Kwi 2023, 09:50

Czy on posiada jakiś przycisk do włączenia / wyłączenia czy trzeba wyciągać kość z portu OBD?
ChrisW
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0

27 Kwi 2023, 12:02

Przycisk taki mały ma ale tylko do resetu jak by był problem z połączeniem z BT. U mnie kiedyś siedział 7 dni jak auto stało bo zapomniałem i było ok ale warto mieć na uwadze że jakiś znikomy prąd na pewno pobiera choć producent opisuje że jest on na tyle mały ze nie wymaga wyjmowania z gniazda OBD.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

27 Kwi 2023, 12:26

Super, dzięki wielkie. :ok:
ChrisW
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0

06 Cze 2023, 09:45

Znalazłem jeszcze w swojej galerii zrzut z aplikacji Hybrid Assistant więc załączam żeby było widać jak wygląda aplikacja podczas pracy.
Hybrid Assistant dla Toyota
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

06 Gru 2023, 12:39

Artek pozwolisz, że spytam obd nie zapisuje na sobie zadnych danych więc jeśli chcemy miec informacje z hybriassistant to musimy za kazdym razem odpalac aplikacje przy wsiadaniu do auta ?
e0hater
Początkujący
 
Posty: 214
Auto: Toyota Corolla TS
Silnik: 1.8 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

06 Gru 2023, 13:44

e0hater napisał(a):jeśli chcemy miec informacje z hybriassistant to musimy za kazdym razem odpalac aplikacje przy wsiadaniu do auta ?
Tak, z tego co wiem może ona sobie działać w tle ale musi być odpalona podczas użytkowania auta żebyś miał dane z podróży.

Szkoda, że takiej aplikacji nie mamy na wyświetlaczu multimedialnym bo to by była fajna sprawa podejrzeć sobie takie parametry nie musząc nic dodatkowego podłączać.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016