Benzyna do 10-12 tysięcy

04 Sie 2021, 18:43

Ogólnie myślałem, że temat wyboru samochodu już mam zamknięty. Kiedyś w rodzinie mieliśmy Mondeo mk3(co prawda 2.0 tddi),a ja miałem zamiar szukać wersji benzynowych 2.0, lub 2.5 v6. Gdzieś jednak trafiłem na jakieś negatywne opinie w internecie, co w pewnym stopniu wyhamowało mój entuzjazm.

Podstawowym kryterium wyboru auta jest to, aby posiadało silnik benzynowy(posiadanie dodatkowo lpg nie jest koniecznością)
Jeśli chodzi o nadwozie to szukam sedana/coupe.
Z dodatkowego wyposażenia oczekuję chyba tylko klimy, ale w przypadku ,gdy trafię na super egzemplarz danego auta jestem w stanie sobie to odpuścić.
Co do miejsca z tyłu dla pasażerów. Nie jest to dla mnie istotną kwestią. Na zasadzie będzie miejsce z tyłu okey, nie będzie tego miejsca wystarczająco na dłuższe podróże nie będę ubolewał.

Gdzieś w gronie aut nad którymi się zastanawiam jest:
- Wcześniej wspomniany Ford Mondeo MK3
- Mitsubishi Galant
- Peugeot 406 coupe
- Honda Accord coupe
- Opel Astra H gtc
- Mercedes w208

Jak oceniacie Forda Mondeo na tle "konkurecji"? Co Waszym zdaniem byłoby najsensowniejszym wyborem. Z samym zakupem auta mi się mega nie spieszy, także jestem w stanie poświęcić więcej czasu na szukanie wybranego modelu.
mati96
Nowicjusz

Prawo jazdy: 08 03 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: NIE MAM

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jazda pod prąd - niezgodnie z obowiązującym kierunkiem ruchu
    Jazda niezgodnie z obowiązującym kierunkiem ruchu ma różne przyczyny. Wielu kierowców robi to, będąc pod wpływem alkoholu. Niektórzy są zbyt zmęczeni, aby dostrzec znaki drogowe. Innych gubi dekoncentracja ...
    Auta do driftu za rozsądne pieniądze – które wybrać?
    Z czasem czy innymi kierowcami możemy ścigać się praktycznie każdym samochodem. Ale kiedy chodzi o drift, to bez napędu na tył i odpowiedniej mocy nawet nie ma co stawać na torze. Popularność jazdy bokiem w Polsce stale rośnie, ...

•