Auto do 12 - 13 tysięcy, benzyna, najlepiej ok. 10-letnie.

13 Lis 2017, 23:30

Witam wszystkich forumowiczów :) Jestem tu nowy i piszę z prośbą o doradzenie ;) Szukam pierwszego własnego auta w życiu (do tej pory jeździłem autem rodziny Skoda Fabia kombi w dieslu 1.4 tdi).
Auto służyłoby mi do poruszania się po mieście (Łódź), jakieś wypady weekendowe w letnie miesiące, wakacje ~ szacunkowo koło 10 tyś/rocznie.
Czy ktoś mógłby mi zaproponować konkretne modele?
Przyznam, że przyglądam się Chevroletom, ze względu na cenę i przestronne wnętrze.
Najbardziej zależy mi na niskiej awaryjności i taniej eksploatacji. Koniecznie z klimatyzacją, fajnie jakby był pierwszy właściciel. Raczej odpadają samochody sprowadzane i francuskie.
z góry dziękuję za rady :) i może jakieś przykładowe linki :) Pozdrawiam!
kial
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: skoda fabia

14 Lis 2017, 09:07

Chevrolety, którym się przyglądasz (zapewne Aveo/Lacetti) bezawaryjne nie są, pierdoły często odmawiają posłuszeństwa, za to faktycznie części tanie są jak barszcz, a auta w serwisowaniu bardzo przyjemne. Jeśli wymóg rocznika traktujesz sztywno to rzeczywiście jest to dobry wybór.
Francuskie auta w tym budżecie też bym odrzucił, bo Megane 2 czy Peugeot 307 nie mają nic wspólnego z niską awaryjnością.
Ode mnie Ford Focus mk2 1.6, Toyota Corolla E12 z początku produkcji, Opel Astra H z początku produkcji.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

14 Lis 2017, 18:43

dziękuję za odpowiedź! :)
a mógłbym jeszcze prosić kogoś o "konsultację" tego modelu :)?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

będę bardzo wdzięczny! :)
kial
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: skoda fabia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mitsubishi ASX, LANCER i COLT z instalacjami LPG
    W polskich salonach Mitsubishi Motors są już dostępne modele ASX, Lancer i Colt z instalacjami LPG z pełną gwarancją. W takie instalacje można wyposażyć zarówno nowe samochody, jak i używane modele marki Mitsubishi. ...