Auto mało chlejące ale nie żółw za 30-35 tyś. najlepiej 3-4 letnie

12 Wrz 2015, 21:38

Witam, pozwoliłem sobie założyć ten temat w nadziei, że ktoś bardziej doświadczony ode mnie laika w kwestii motoryzacji pomoże w wyborze albo przynajmniej podpowie co brać w ciemno a co obchodzić szerokim łukiem.
Zamierzam zmienić obecne autko seata ibize IV 1.4 85KM z 2006 r. na coś mniej paliwo żernego najlepiej 5-6 l/100 ponieważ teraz jest 8-12 l/100 oczywiście w zimę najwięcej zanim silnik się rozgrzeje to ja już dojeżdżam do pracy .
Auto potrzebne na dojazdy do pracy (20 km w obie strony) obrzeża miasta czasami po mieście itp. okazjonalnie jakiś większy wypad ale ogólnie krótkie trasy rocznie ok.10 tys. km .
Najlepiej gdzieś w województwie mazowiecki .
Jakiś specjalnych preferencji do wyposażenia zbytnio nie mam najważniejsze sprawna klima i ogrzewanie szyb i lusterek, bo autko niestety będzie stało pod chmurką cały czas a nie chciał bym godziny ze skrobaczką spędzić :no: .

W tym przedziale cenowym tyle co się z orientowałem
Suzuki Swift
Fajna wersja i najmłodsza z tych wszystkich ciut za drogi no i sprowadzony z Francji [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ten trochę tańszy ale też sprowadzany
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Skoda Fabia
[link do oferty na Allegro wygasł]


Hyundai I30
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
albo
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Kia cee'd
[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Kia Rio
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Tylko ten przebieg podejrzany
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ford Focus
Forda z mniejszym przebiegiem niż 150-200 tyś trudno trafić wiec nie wiem czy się opłaca nim w ogóle interesowć
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

VW Golf
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jak dla mnie to wszystkie wyglądają na dobre więc będę wdzięczny za pomoc bardziej doświadczonych użytkowników w odrzuceniu szrotu :ok:
DzonLejn69
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: W fazie poszukiwań :D
0

12 Wrz 2015, 21:48

DzonLejn69 napisał(a):na coś mniej paliwo żernego najlepiej 5-6 l/100


Z benzyn tyle pali Yaris I 1.0 i Swift 1.0.

Widzę, że patrzysz na stan licznika w dieslach. Od razu mówię, że realny przebieg w tych autach to co najmniej +100 tysięcy kilometrów.

Na 10 tys.rocznie nie ma sensu kupować diesla. Kup Civica VIII 1.8. Spali Ci 7l/100km, a będziesz miał 8.9 do setki.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
0

12 Wrz 2015, 21:58

Ossy napisał(a):Na 10 tys.rocznie nie ma sensu kupować diesla. Kup Civica VIII 1.8. Spali Ci 7l/100km, a będziesz miał 8.9 do setki.
Popieram :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

13 Wrz 2015, 11:38

Ossy napisał(a):Z benzyn tyle pali Yaris I 1.0 i Swift 1.0.

Widzę, że patrzysz na stan licznika w dieslach. Od razu mówię, że realny przebieg w tych autach to co najmniej +100 tysięcy kilometrów.

Na 10 tys.rocznie nie ma sensu kupować diesla. Kup Civica VIII 1.8. Spali Ci 7l/100km, a będziesz miał 8.9 do setki.


Może przesadziłem z tym spalaniem, ale Yaris a z silnikiem 1.0 będzie miała z 60 KM wiec odpada .
Może lepiej coś w gazie wybrać albo jakieś auto, które bardzo dobrze radzi sobie z gazem i nie ma problemów, czy któreś z wymienionych nadaje się do tego ?

Masz racje co do kilometrów przede wszystkim patrzę na przebieg i rocznik , bo zdjęcia niestety nic innego mi nie mówią a za bardzo nie wiem, na co zwracać uwagę i tak pewnie będę jechał na oględziny z jakimś mechanikiem, aby sprawdził wszystko.

Co do kupna Civica to niestety nie jest możliwe w tym przedziale cenowym kupić 3-4 latka, a nie za bardzo chciał bym wymieniać 9 latka na 8-9 latka wolałbym kupić coś nowszego.

A tym Aurisem warto się interesować
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
DzonLejn69
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: W fazie poszukiwań :D
0

27 Wrz 2018, 15:55

Witam. Moim zdaniem diesel nie jest głupim pomysłem. Mniej od benzyny pali. Ja szukałbym Opla Astry J z 2014 roku z 2.0 CDTI 165KM.
de345
Początkujący
 
Posty: 66
2

27 Wrz 2018, 17:12

DATA !
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0