Auto rodzinne, ale z jajem, do 50 tys zł max 3 letnie

29 Wrz 2012, 20:08

Witam w sobotni wieczór!
Szukam auta, które pomieści mnie, żonę, teściową, dwójkę dzieci, teściową/mamę i 2 wózki :yes: które pomimo przeznaczenia (wożenie rodzinki) nie budziło politowania u kolegów-kawalerów :P
Auto powinno być więc wygodne dla 5 osób, kosztować ok. 50.000zł, 2009/10 rocznik.
Oglądałem kilka SUVów:
Rav4, Grand Vitara, Outlander,
ale ciężko tam z miejscem na tylnej kanapie (z wyjątkiem "pseudo 7-osobowego" Mitsubishi).
Żona zachwyca się Grand Picasso, a mnie, choć środek ma imponujący, nie grzeje mnie zbytnio ten model.
Proszę, podrzućcie auta, które waszym zdaniem spełniają te warunki.
meehaueq
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Renault Megane II

29 Wrz 2012, 20:17

Dodam, że regularnie z rodziną robię nocne trasy (ok. 500km) stąd też zależy mi na względnym komforcie dla śpiących pasażerów...

...i drzemiącego kierowcy :wink:
meehaueq
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Renault Megane II

30 Wrz 2012, 20:55

Może Opel Antara cię zainteresuje np.[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

30 Wrz 2012, 21:05

kon146 napisał(a):Może Opel Antara cię zainteresuje np.[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


Przyjrzę się tematowi. Dzięki.
A Mondeo, którym jeździsz - dużo miejsca z tyłu? Trójka pasażerów ma wygodnie?
meehaueq
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Renault Megane II

01 Paź 2012, 18:25

Masz wozić 2 wózki. Sądzę że bagażnik ma być duży no i wnętrze. Szukaj superba kombi. Nie znajdziesz większego auta w środku. No i bagażnik 600 litrów. Z tej klasy to jeszcze mazda 6 i mondeo są duże. Przy zakupie superba trzeba uważać na stan silnika( w benzynowych tsi na turbine , napinacz rozrządu, rozrząd) , ( w dieslu tdi na dwumase, turbine,dpf, rozrzad). Ja osobiście jeśli chodzi o benzynę to brał bym mazde 6 kombi , a diesel tdi superb. Co do mazdy mogę Ci dac namiary na gościa który sprowadza auta z niemiec. Na forum mazdy wiele osób go chwali. Jak chcesz number to pisz na pw ; )
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

01 Paź 2012, 18:56

Również poleciłbym Superba. Wynalazki typu Antara sobie odpuść - to malutki SUVik, ani to ładne, ani wyjątkowo udane.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen zmienia plany dotyczące sportu samochodowego
    Marka Volkswagen zmienia swoje plany dotyczące aktywności w sporcie samochodowym. Od 2017 roku Volkswagen będzie koncentrował się na nowych technologiach oraz dyscyplinach angażujących klientów. Po czterech latach ...
    Jak uniknąć zderzenia samochodu z dziką zwierzyną?
    Zderzenie samochodu ze zwierzęciem wybiegającym na jezdnię może skończyć się tragicznie zarówno dla zwierzęcia jak i pasażerów pojazdu. W 2013 roku policja odnotowała aż 179 wypadków z udziałem zwierząt, ...

01 Paź 2012, 20:44

Tyle, że na popularnym portalu z ogłoszeniami znalazłem Superby po 2010 roku, przekraczające niestety mój budżet.
Druga sprawa, że za te pieniądze wybrałbym coś ładniejszego, co nie znaczy, że Superb jest brzydki. Po prostu w tej cenie są ładniejsze auta.
Tak czy inaczej dzięki :ok:
meehaueq
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Renault Megane II

01 Paź 2012, 22:08

No to przyjrzyj się mazdzie. Z tyłu miejsca wystarczająco. Syn (187cm) miał dużo miejsca na nogi. Poza tym benzyna jest nie zawodna. Żadnych turbin. A bagażnik 520 litrów mały nie jest. Stylistyka to już kwestia gustu ale kombi przez wielu jest chwalone. W tej kwocie nic lepszego nie znajdziesz. Najlepiej idź do salonu i zobacz. Przynajmniej będziesz wiedział ile miejsca jest.
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna