Mało palące, mało awaryjne i ładnie wyglądające autko do 4000

22 Sty 2019, 22:52

Witam, szukam dla siebie samochodu, budżet to 4000 zł + 2000 na ew. naprawy. Nie chcę małego samochodu typu seicento, wstępnie myślałem nad Astrą G lub Bertone, fajnie by było mieć 4/5 drzwi, klimatyzacja i ogrzewanie to must have. To ma być pierwsze autko więc nie wiem jaka pojemność/moc mi wystarczy. Dziennie będę pokonywał około 30 km na dojazdy do szkoły w jedną stronę + czasem jakieś wycieczki, nie wykluczam jakichś dłuższych tras typu 250 km w jedną stronę, ale to raczej rzadko. Raczej celuję w auta, które już mają założone LPG, ale nei wykluczam niskiego spalania w benzynie. Matiz odpada z miejsca przez wygląd
kubulwg
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Nie mam

22 Sty 2019, 23:56

Astra Bertone to budżet x2 (tak, wiem, widziałeś na ogłoszeniach za 4...)

Za 4k szuka się auta w najlepszym stanie, które jest blisko Twojego miejsca zamieszkania. Skąd jesteś, to może coś poszukamy
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

23 Sty 2019, 00:21

Jestem z okolic Poznania. Za 4-5k jest pełno Bertonek, co z nimi nie tak?
kubulwg
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Nie mam

23 Sty 2019, 00:30

To samo co ze słynnym 1,8T VW/Audi, znaleźć możesz ale jak kupisz to może się okazać że za chwilę włożysz kolejne 4 tys w serwis.
To są auta wykatowane bo wyglądają jak "Sportowe"
Kupuje się tyra i sprzedaje.

Szukaj zwykłej Astry G, Renault Megane 1, Golf III (może IV chociaż nie odważył bym się albo jak już to bezsens bo silnik 1,4..), potem mniejsze Punto 2, Corsa, Clio 2...
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

23 Sty 2019, 10:45

kubulwg napisał(a): Za 4-5k jest pełno Bertonek, co z nimi nie tak?
cokolwiek - mogą być zgnite (podłoga), zaniedbane mechanicznie, po prostu zużyte... możliwości jest sporo
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

23 Sty 2019, 16:14

Upolowałem Astrę g jak... Jest temat w tym dziale i mniej więcej 4k dałem.
Ogólnie do 2000r całe cynkowali jak czytałem. Nadkola to chyba wszędzie już mi korodowały. Jedynie audi 80 b3 się trzymała kupy.
No i wziąłem bo motor 1.6 8v ponoć się nie rypie i jest bezkolizyjny.
Komfort jakiś tam jest ale to auto ekonomiczne i budżetowe.Mechanik Miecio w szopie zrobi w razie czego ;-)
Za ok 4k już coś w miarę możesz upolować z klimą.
Myślałem nad Clio, ponoć też autka fajne
Golf 4 to szroty w tej kasie a 3 to i tak zacznie gdzieś gnić.
dernel
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 38

23 Sty 2019, 17:20

kubulwg napisał(a):klimatyzacja to must have


Większość i tak będzie miała ją niesprawną i w tym budżecie stanowczo ogranicza kupno auta..

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - masz na miejscu,5lat w jednych rękach,dość świeży gaz,długi przegląd oraz opłaty no a 1.6 na początek wystarczy.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]? - też masz pod nosem tylko trzeba sprawdzić czy podłoga bagażnika nie ucierpiała.
[link do oferty na Olx wygasł] - autentyczny przebieg (napis total przy przebiegu),nowe opony,jest klima i sądząc po tablicach długo w jednych rękach a za resztę kasy doprowadzisz do ładnego stanu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Mar 2019, 23:53

Miałem inne priorytety, ale wracam z nowym pomysłem. Co sądzicie o Alfie Romeo 147 1.6 105 km, 2003 rok, przebieg 143kkm, mogę ją kupić od swojego dziadka za 1500 (w jego rękach 3-4 lata, około 10k km temu remont głowicy, w zasadzie robione wszystko na bieżąco, jest mechanikiem), wszystko sprawne oprócz klimy (rozszczelniona), podwozie zdrowe bez korozji tylko zderzak po stłuczce parkingowej. Założyłbym do niej od razu LPG. Jak ten silnik znosi gaz, która instalacja, jaki koszt i spalanie? OC i przegląd ważne do lipca, nie będzie rekalkulacji składki w PZU?
kubulwg
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Nie mam

22 Mar 2019, 06:43

Serio chcesz zakładać gaz do auta za 1500zł :shock:
Te silniki maja bardzo kiepska opinie..
Rekalkulacja w PZU będzie na pewno..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Mar 2019, 12:24

Aaa to może inaczej. Dam dziadkowi 5000 za alfe - wtedy będzie się opłacało zakładać gaz? :) Pomyśl rozsądnie 1500 za całą zrobioną alfe, bez rdzy z 2 kompletami alusow, rocznik 2003. Doliczając koszt instalacji to mam powiedzmy za 4k całość, znajdź mi samochód za 4000 ktory jest w takim roczniku, z takim przebiegiem, wyposażeniem, wnętrzem i wyglądem.. no i żeby instalacja nie była przypadkiem założona przez mirka, bo tego nie sprawdzisz a tu wszystko bym wiedział co mam
kubulwg
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Nie mam

23 Mar 2019, 06:59

Jak masz pewność co do auta to bierz a tak tylko zapytam dlaczego tylko 1500zł chcę jak jest takie doinwestowane?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Mar 2019, 08:33

Autor napalony na auto jak piec hutniczy. Po pierwsze nie wspomniałeś że pracujesz a tyko sie uczysz. Masz kasę na serwis? Jestem niemalże pewien że będziesz pałował to auto od czasu do czasu więc autko też się odwdzięczy. Jeszcze w dodatku alfa... :roll: po drugie mierz siły na zamiary. Nikt nie sprzedaje auta (nawet dziadek jakby był taki dobry to by Ci za darmo dał bo co to za różnica dla mechanika mieć w portfelu 1500zl więcej) w takiej cenie bo jest wszystko ogarnięte. Może się okazać że z takiej rzadkiej wycieczki wrócisz na lawecie. Dobrze Ci podpowiadają to słuchaj.
legler
Aktywny
 
Posty: 404
Prawo jazdy: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

23 Mar 2019, 08:36

A jeszcze trzeba dodać ze szewc w dziurawych butach chodzi
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16208
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Mar 2019, 15:43

Nie znacie mnie ani mojego dziadka, więc w kwestie rodzinne nie wchodźcie, nigdzie nie powiedziałem że auto będę pałował jak i nie powiedziałem że się uczę lub pracuję. Ja tylko zapytałem czy to dobry wybór, a Wy już szukacie dziury w całym.. Mówisz że co to takiego 1500 więcej w kieszeni dla mechanika? A no może to że dziadek ma 70 lat i na emeryturze dostaje marne 2000, po co ma oddawać auto w które włożył kilka tysięcy za darmo nawet wnukowi jak musi co roku płacić OC?
kubulwg
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Nie mam

23 Mar 2019, 15:47

Btw. Dziadek musiał się przesiąść rok temu na automat bo miał problemy ze zdrowiem, a że nie chce się bawić w sprzedawanie po internecie to zaproponował swoją cenę.. ja nie wiem jakie Wy macie kontakty w rodzinie, ale jeśli mówicie że "Nikt nie sprzedaje auta (nawet dziadek jakby był taki dobry to by Ci za darmo dał bo co to za różnica dla mechanika mieć w portfelu 1500zl więcej) w takiej cenie bo jest wszystko ogarnięte. Może się okazać że z takiej rzadkiej wycieczki wrócisz na lawecie." To widzę że u Was z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach..
kubulwg
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Nie mam