Bezpieczny przewóz psa w samochodzie

07 Wrz 2018, 13:06

Mam psa teriera walijskiego który jeździ z nami dość często autem. Nie ma żadnych problemów natury zdrowotnej ani przeciwskazań do jazdy. Obecnie posiadam auto typu sedan więc musi jeździć na tylnej kanapie. Ze względu na planowane dziecko będę musiał najprawdopodobniej zmienić auto, żeby psa móc przewozić w bagażniku. I teraz moje pytanie jakie macie z tym doświadczenia, w jaki sposób zapinacie psa w bagażniku. Najlepsze wydaje się kombi lub van. Czy liftbacka również brać pod uwagę ?
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Wrz 2018, 15:45

Myślę, że combi będzie najbardziej optymalne. Jest dość dużo miejsca, a van najpiękniejszy nie jest. Chyba, że nie masz problemu z jazdy vanem :D
RightTruck
Nowicjusz
 
Posty: 22

09 Wrz 2018, 15:02

Nie mam problemu, wręcz podoba mi się przestrzeń wewnątrz, np. Picasso C4. Chociaż najbardziej podoba mi się Mondeo mk4 litback.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

19 Wrz 2018, 11:31

mateusz9986 napisał(a):Najlepsze wydaje się kombi lub van. Czy liftbacka również brać pod uwagę ?
Tylko kombi lub van tu chodzi o przestrzeń nad głową psa żeby mu było wygodnie. Roleta w bagażniku zwijana a nie półka tak jak to bywa w liftbackach często.
mateusz9986 napisał(a):w jaki sposób zapinacie psa w bagażniku
Masz tam przeważnie takie uchwyty do mocowania bagażu po obu stronach więc kupujesz odpowiednie szelki najlepiej które mają możliwość mocowania na dwie strony tak żeby zapięty pies siedział po środku bagażnika i miał trochę luzu ale żeby nie miał możliwości dotykać głową do boczków w bagażniku. Oczywiście długość regulujesz tak żeby mu było wygodnie i do tego bezpiecznie. Tu masz przykładowe takie szelki.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Zerknij sobie też na forum było kilka artykułów o przewożeniu psa np. bezpieczna-podroz-twojego-psa-vt93555.htm
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

20 Wrz 2018, 09:54

W liftbacku w grę wchodził przy przewóz właśnie bez półki. Te zapięcie na karabińczyki jest dobrym wyjsciem.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Wrz 2018, 10:15

Możesz pomyśleć o liftbacku bo pies nie jest duży więc nie będzie mu przeszkadzało ale przy podróżach w lato warto pomyśleć o przyciemnieniu szyb z tyłu głównej tylnej.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niebezpieczne zderzenia boczne pojazdów
    Zderzenie się pojazdów w ruchu stanowiło ponad 55% wszystkich wypadków drogowych w Polsce w 2021 roku. Z tego najwięcej było zderzeń bocznych (7371), w których zginęło też najwięcej osób (443 osoby) ...
    Japońskich producentów hybryd czeka rekordowy rok
    W 2016 roku Toyota sprzedała na świecie 1,4 mln hybryd, zaś w tym roku jest na dobrej drodze do wyniku 1,5 mln egzemplarzy. Łącznie japońscy producenci, przede wszystkim Toyota i Honda, dostarczą w tym roku klientom prawdopodobnie ...

20 Wrz 2018, 11:39

Tak, to dobry pomysł. Tyle że nadal jeszcze nie zdecydowałem się co zakupić.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Wrz 2018, 11:46

mateusz9986 napisał(a):Tyle że nadal jeszcze nie zdecydowałem się co zakupić.
Czas na podsumowanie informacji które mamy do tej pory czyli: Samochód ma być dla trzech osób (dwie dorosłe i dziecko) plus psa, dalej wersja nadwozia którą się interesujesz to minivan, kombi lub liftback.

Ok, teraz brakuje nam do dalszej dyskusji budżetu jaki masz na samochód i wersji silnika czy ma to być diesel czy benzyna ja proponuję nie pchać się w diesla i wybrać benzynę.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

20 Wrz 2018, 12:25

Mam swoje typy, auto kupić planuje raczej dopiero na wiosnę przyszłego roku ale już się powoli rozglądam, za pewno napiszę wtedy w dziale jak kupić. Rozważam C4 picasso, Mondeo mk4, Croma, Laguna III, Volvo v50. Budżet chciałbym się zamknąć do 22-23 tys na zakup. W grę wchodzi raczej tylko benzyna.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Wrz 2018, 12:41

To pomyśl jeszcze o C-max bo w tej cenie warto go wziąć pod uwagę. Fajnym wyborem byłaby Toyota Verso 1.8 ale one są drogie i pewnie w tej cenie ciężko by było coś znaleźć.

Jak będziesz już szukał konkretnie to wtedy daj taki temat do jakie auto kupić i możesz wrzucić tam link do tego tematu, na pewno to pomoże w wyborze i doradzeniu.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

20 Wrz 2018, 13:07

Jasne. O C-max myślałem ale trochę mały wydaje mi się bagażnik. Corolla odpada, nie podoba mi się.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

21 Wrz 2018, 11:37

mateusz9986 napisał(a):O C-max myślałem ale trochę mały wydaje mi się bagażnik
Nie jest taki mały, jest dosyć wysoki i moim zdaniem z boku tego nie widać ale jak otworzysz tylną klapę to nie jest źle jak patrzysz na ilość miejsca ale to możesz sobie przy okazji zerknąć ja będziesz gdzieś oglądał samochody i trafi ci się taki model :)

Toyota faktycznie nie jest za piękna ale coś za coś :mrgreen:
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

21 Wrz 2018, 11:42

Przyjrzę się C-max. Obawiam się trochę w Fordach tych silników 1.8 i 2.0 w benzynie. Podobno mają problemy z olejem i tym klapkami w kolektorze.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007