Błąd w dowodzie rejestracyjnym - warto prostować?

Błąd w dowodzie rejestracyjnym - warto prostować?

24 Lip 2014, 15:16

Najpierw witam wszystkich :)

W czym rzecz:
Kupiłem ok. miesiąc temu używany samochód, Opla Corsę B 1999r, zarejestrowany pierwszy raz w 2000r w Żorach. Druga rejestracja (moja) w Rudzie Śląskiej. Dwa dni temu odebrałem "twardy" dowód rejestracyjny i zauważyłem w nim, że zamiast 48 kW, mam wpisane 65 kW. Jest to oczywista urzędnicza pierdoła pisarska, zwana pieszczotliwie pomyłką, gdyż 65 to ten samochód ma koni.

Telefon do UM w RŚ:
"Tak było wpisane w poprzednim dowodzie. Musi Pan dostarczyć albo zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdów, albo dokument homologacyjny."

Telefon do SKP:
"Zaświadczenie płatne jest 60zł"

Telefon do Opel Polska:
"Dokument homologacyjny jest płatny." (Nie dowiedziałem się ile.)

Ponowny telefon do UM RŚ:
"Proszę zadzwonić do Żor, ale prawdopodobnie dokumenty źródłowe zostały zniszczone po 5 latach od pierwszej rejestracji."

W Żorach telefony przestaje się odbierać co najmniej 15 minut przed końcem pracy, więc się nie dodzwoniłem.

Telefon do ubezpieczyciela (Korzystam z polisy poprzedniego właściciela, gdyż została w całości opłacona.):
"Moc w dowodzie nic nie zmienia, proszę się nie martwić, Pańskie OC jest ważne."

I w końcu pytanie, czy warto to rozgrzebywać, czy po prostu to olać, ewentualnie poczekać do przeglądu i spróbować załatwić jakiś papierek przy okazji?

Tak to jest, niektórzy kupują sportowe części, żeby podnieść moc, a mnie samochód stuningował jakiś ignorant z urzędu.
margry
Obserwowany

Prawo jazdy od: 21 05 2008
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Corsa B 3d
Silnik: 1.2 16v 65km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Błąd w dowodzie rejestracyjnym - warto prostować?

24 Lip 2014, 16:35

Niby pierdoła ale...
margry napisał(a): ewentualnie poczekać do przeglądu i spróbować załatwić jakiś papierek przy okazji?
Oczywiście na razie daj na luz ale jak napisałeś z okazji NTBT niech diagnosta wystawi Ci zaswiadczenie gdzie będziesz miał poprawioną moc silnika bez dodatkowej opłaty/bynajmniej ja tak robię/.Na podstawie tego wtedy WK poprawi moc silnika w DR i po zawodach... :wink:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak marki premium zmieniają motoryzację Jak marki premium zmieniają motoryzację
    Niegdyś rola producentów samochodów ograniczała się niemal wyłącznie do produkowania aut. Ale to już przeszłość. Dzisiaj największe marki nie tylko dają nam coraz bardziej zaawansowane pojazdy, ale również ...
    Transport ładunków sypkich Transport ładunków sypkich
    Do przewozu sypkich i suchych produktów luzem niezbędny jest odpowiedni sprzęt oraz wykwalifikowana kadra. Ważne jest także wieloletnie doświadczenie pozwalające odpowiednio transport przygotować oraz przewidzieć prawdopodobne ...

•