Zmiana ilości miejsc w dowodzie rejestracyjnym

11 Gru 2012, 15:53

Witam!!
Mam pytanie odnośnie liczby miejsc wpisanych w dowodzie rejestracyjnym a konkretnie o ich zmianie. Przykładowo posiadając prawo jazdy kategorii D1 (do przewozu 17osób łącznie z kierowcą) kupuję auto zarejestrowane na 18 osób, ale wchodząc do owego minibusa licząc liczbę miejsc jak byk widać że jest ich łącznie 17 razem z fotelem kierowcy. Teraz pytania:
-czy w takiej sytuacji udając się do stacji kontroli pojazdów uzyskam pozwolenie na zmianę liczy miejsc z 18 na 17 ??
-czy w busach do 17 miejsc do użytku tylko i wyłącznie prywatnego muszę mieć zamontowany tachograf ?? (nadmieniam, że w w/w busie jest tachograf)

Nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu adekwatnego do mojego pytania to wrzuciłem tu
dzięki z góry za odpowiedzi !! :)
johnny007
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: --

11 Gru 2012, 18:10

johnny007 napisał(a):czy w takiej sytuacji udając się do stacji kontroli pojazdów uzyskam pozwolenie na zmianę liczy miejsc z 18 na 17 ??

Musisz udać się na OSKP i tam dostaniesz konkretna odpowiedz na nurtujące Cię pytanie.Myślę ze będzie potrzebne przeprowadzenie dodatkowego bad.tech/tzw. szumnie zmiany konstrukcyjne/..
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014