Blokada drzwi po przekroczeniu określonej prędkości

19 Mar 2019, 16:50

Posiadam Focusa MK2 2004r 2,0tdci
Pytanie do was brzmi:
Czy idzie jakoś włączyć żeby drzwi automatynie się zakluczały podczas jazdy? Po przekroczeniu pewnej prędkości? Niby mały szczegół a jednak fajnie to się słyszy ;) jeżeli jest to możliwe to w jaki sposób to zrobić? Oraz czy idzie jakieś tego typu smaczki dodać do mojego focusa?
Mi3W
Początkujący
 
Posty: 102
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Fiat Marea
Silnik: 1.6 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

19 Mar 2019, 19:40

Auto zamykanie da się włączyć w twoim Focusie MK4 ale musisz to zrobić poprzez interfejs np. ELMconfig lub typowym do Forda.

Z tego co wiem Ford nie ustawiał tej opcji w konfiguracji przy sprzedaży samochodu ponieważ system nie ma możliwości automatycznego odblokowania zamków po kolizji/wypadku. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sobie ustawił takie automatyczne zamykanie.

Z ciekawostek w Mondeo MK4 można było ustawić otwieranie tylko drzwi kierowcy z pilota przy pierwszym naciśnięciu i to można było zrobić przytrzymując przyciski otwierania i zamykania razem przez około 5 sek. aż samochód mrugnie światłami :) Pamiętaj że wszelkie modyfikacje robisz na własne ryzyko bo przy takich zmianach zawsze może pójść coś nie tak.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!