Blokada na koło - mandat

26 Paź 2009, 13:55

Witam;

Wczoraj straż miejska założyła mi blokadę na koło. W konsekwencji ta przyjemność kosztowała mnie 100 PLN i jeden punkt.

Stróż prawa :lol: był nie ugięty i stwierdził, że mam tydzień na zapłacenie mandatu.

Pytanie, jak wygląda cała procedura jeżeli nie zapłacę?

Będą mi przychodziły upomnienia? Uruchomią komornika?

Czy jest szansa że, nie przyślą mi żadnego wezwania i że sprawa się przedawni?

Jak to wygląda? może się orientujecie

Pozdrawiam
superges
Początkujący
 
Posty: 89
Miejscowość: Śląsk

26 Paź 2009, 15:01

Jest temat w którym ludziska opisują, że zapłacili mandat dopiero po 2 latach, w momencie gdy przyszedł komornik. nie mam podstaw by w to wątpić. Przy 100 zł to Ci się chyba jednak nie opłaca, pamiętaj, że komornik generuje koszty. Dla ciebie dodatkowe 30-40 zł to dużo... .

Gdybyś miał mandat 500 zł to możesz sobie na dodatkowe 30 zł pozwolić.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

26 Paź 2009, 15:08

A przed komornikiem nie wysyłają jakiegoś ponaglenia? Bo gdyby tak było to bez żadnych konsekwencji można poczekać na takie ponaglenie i zapłacić wtedy.
superges
Początkujący
 
Posty: 89
Miejscowość: Śląsk

26 Paź 2009, 16:01

Ponaglenie przysłać mogą,ale nie muszą.Mogą od razu skierować sprawę do US,a ten ściągnie ci z wypłaty(pisemko o zajęciu 100 zł z wynagrodzenia pójdzie do pracy,ZUS) lub komornik skarbowy zablokuje ci konto bankowe.(oczywiście otrzymasz stosowne pisemko z US o tym fakcie).A tak zazwyczaj komornik robi.Jeżeli nie masz na koncie 3 razy więcej niż comiesięczne wpływy(jeżeli np. na konto co miesiąc wpływa ci 3 tyś,to musiałbyś mieć 9 tyś),to konto zostaje zablokowane do czasu aż spłacisz mandat.Tylko,że nie jest to takie proste.Bank nie informuje o zablokowaniu konta.Dowiadujesz się o tym dopiero wtedy jak chcesz płacić kartą w sklepie albo pobrać kasę z bankomatu.Bank też nie może bez twojej zgody pobrać pieniędzy na ten mandat z twojego konta.Tak więc musisz iść do banku,napisać prośbę żeby ci pobrali te 100 zł plus koszty z konta.Wówczas bank kasuje ci te pieniąze i wysyła do komornika skarbowego info,że mandat został spłacony.I dalej komornik skarbowy sprawdza to i jak jest ok,to wysyła info do banku,że mogą ci konto odblokować.Oczywiście ta procedura trwa około tygodnia.
Problem może się pojawić,jak się okaże,że po wpływie pieniędzy na konto,nie będziesz miał pokrytego debetu(np. masz 5 tyś. zł debetu i z jakiegoś powodu ten debet wykorzystałeś do kwoty powyżej np. 3 tyś).Na konto wpłynęło ci 3 tyś zł,więc debet się nie pokrył lub wyrównał i nie masz na plusie 100 zł plus oczywiście koszta.Musisz czekać na kolejny wpływ,żebyś był na plusie.
Tak więc dla tych 100 zł warto robić sobie takie problemy?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Paź 2009, 17:46

MotoAlbercik napisał(a):Ponaglenie przysłać mogą,ale nie muszą.Mogą od razu skierować sprawę do US,a ten ściągnie ci z wypłaty(pisemko o zajęciu 100 zł z wynagrodzenia pójdzie do pracy,ZUS) lub komornik skarbowy zablokuje ci konto bankowe.(oczywiście otrzymasz stosowne pisemko z US o tym fakcie).A tak zazwyczaj komornik robi.Jeżeli nie masz na koncie 3 razy więcej niż comiesięczne wpływy(jeżeli np. na konto co miesiąc wpływa ci 3 tyś,to musiałbyś mieć 9 tyś),to konto zostaje zablokowane do czasu aż spłacisz mandat.Tylko,że nie jest to takie proste.Bank nie informuje o zablokowaniu konta.Dowiadujesz się o tym dopiero wtedy jak chcesz płacić kartą w sklepie albo pobrać kasę z bankomatu.Bank też nie może bez twojej zgody pobrać pieniędzy na ten mandat z twojego konta.Tak więc musisz iść do banku,napisać prośbę żeby ci pobrali te 100 zł plus koszty z konta.Wówczas bank kasuje ci te pieniąze i wysyła do komornika skarbowego info,że mandat został spłacony.I dalej komornik skarbowy sprawdza to i jak jest ok,to wysyła info do banku,że mogą ci konto odblokować.Oczywiście ta procedura trwa około tygodnia.
Problem może się pojawić,jak się okaże,że po wpływie pieniędzy na konto,nie będziesz miał pokrytego debetu(np. masz 5 tyś. zł debetu i z jakiegoś powodu ten debet wykorzystałeś do kwoty powyżej np. 3 tyś).Na konto wpłynęło ci 3 tyś zł,więc debet się nie pokrył lub wyrównał i nie masz na plusie 100 zł plus oczywiście koszta.Musisz czekać na kolejny wpływ,żebyś był na plusie.
Tak więc dla tych 100 zł warto robić sobie takie problemy?


Masz racje, chyba nie ma sensu dla 100 zł mieć tyle zamieszania, problemów etc.

Trzeba to będzie zapłacić i tyle.
superges
Początkujący
 
Posty: 89
Miejscowość: Śląsk

26 Paź 2009, 20:08

US ściąga ci kasę z konta bez pytania się o zgodę.
Nagle widzisz na koncie transakcję na rzecz US + dodatkowo prowizja banku za takie zajęcie - spotkałem się osobiście z taką sytuacją jak nie zapłaciłem podatku, potem zmieniłem adres i urząd wysłał mi zawiadomienie ale go nie odebrałem - bo mnie tam nie było a potem zajęli mi kasę z konta i problem z głowy.........

pozdrawiam
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczeństwo pieszego na drodze
    Według statystyk, w 2012 roku doszło do 10 309 wypadków z udziałem pieszych, w wypadkach tych zginęło 1 167 osób, a rannych zostało 9 945 osób. Wypadki z udziałem pieszych stanowią prawie 33% wszystkich ...

26 Paź 2009, 20:59

Zgadza się - US ściąga kasę z konta bez pytania,czy może.Ale bank już tego zrobić sam nie może tego zrobić.Musi być zgoda właściciela konta.Takie weszły przepisy bankowe.No i sprawa debetu - bank nie może ściągnąć mandatu z debetu.Musi być te 100 zł na plusie.A sprawy podatkowe,to co innego.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000