BMW E34 525i tankowany etanolem

26 Sty 2023, 20:41

Witam/siema, zastanawiam się nad jedną rzeczą, otóż tak jak w temacie samochód został kupiony przed świętami. Stał w szopie przez 8 lat a odpalany był ostatni raz dwa lata temu. Poprzedni właściciel tankował te 2,5 litra etanolem, a w zestawie dał "nowe" bo z innej E34 wtryski, przewód czy tam wężyk od zbiornika na paliwo do silnika też jest zrobiony po majstrowemu i nie jest orginalny (jeżeli to zmieni postać rzeczy). Potrzebuję ogólnie pomocy z tym jaki krok następny zrobić, czy tylko wtryski trzeba wymienić czy coś jeszcze? Nie jestem żadnym wielkim majstrem a doświadczenia nie mam. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru!
Olo55
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 0

26 Sty 2023, 21:25

Ciezko powiedziec co tam nakombinowane i po co bo tak naprawdę to stare auta nie potrzebują żadnych zmian żeby bezpiecznie jeździć na etanolu.
Mogła być wymieniona pompa w baku, wężyki i wtryski chodź zastanawiam się po co ale różne są pomysły. Auto jeździ?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Sty 2023, 22:01

Niestety auto stoi już 8 lat, ale podobno było odpalane dwa lata temu. Właśnie pomysł był taki czy bardziej plany są takie żeby to auto jeżdziło na benzynie (orginalnie) tylko tak jak napisałem nie jestem specjalistą i nie wiem czy tutaj trzeba ingerować coś w silnik czy nie. Ziomek coś tam mówił że na etanolu bo taniej czy coś ale dokładnie to nie wiem co i jak.
Olo55
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 0

26 Sty 2023, 22:22

No tylko dla oszczędności się zalewa etanol, wcześniej był prawoe 3 razy tańszy teraz ceny wszystkiego zwariowały.
Tu nie ma żadnej magii, zalewasz benzynę i sprawdzasz czy odpala, jak nie to niech sobie dalej stoi :ok: chyba że to jakaś wyszukana wersja.
Warte to auto coś czy to klocki lego?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Sty 2023, 22:41

Auto jest w bardzo ładnym stanie nadwozia, tylko przedni prawy błotnik do wymiany (ruda). 250 tyś przebiegu (orginalny) bo to Szwedzkie auto, ładne wnętrze i było bardzo tanie jak na ten stan. Felgi jakieś niestandardowe "Rondell" głębokie nie dostępne to same felgi warte zakupu. Wersja zwykła ale dalej dosyć niespotykana i niepopularna w Szwecji. Delikatny zestaw klocków lego ale dalej warte i będę coś działać :D Dzięki za pomoc i życzę miłego wieczoru!
Olo55
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 0

26 Sty 2023, 22:49

Jak masz motywację i zaplecze to atakuj a jak etanol dalej jest dostępny to wystarczy naprawić co jest i dalej śmigać tanio bo takie auto troszkę łyka. Podrzuć mi foty na pw jak mozesz, ciekawy jestem jak to sie zachowało przez 8 lat. Miałem 3 sztuki e34, miło wspominam.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

27 Sty 2023, 20:45

Niestety mam jakąś blokadę na wielkość pliku, chyba że to ja tylko mam ten problem.
Olo55
Nowicjusz
 
Posty: 4
Zdjęcia: 0