BMW, opel a może mazda? 30-40 tysięcy

25 Lut 2020, 22:32

Witam szukam auta w przedziale 30-40 tysięcy. 5 razy w tygodniu pokonuje trasę 25km, a w wakacje częste wypady do różnych miast. Aktualnie posiadam mazde 6 2005 rok poliftowy 1.8 120 koni. Korozja zaczyna łapać blachy więc póki jest tego mało będę chciał sprzedać.
Szukam auta, które szybciej się zbiera no i żeby zwracało na siebie uwagę(wymienić wydech na sportowy, jakoś fajnie okleić etc)
Oto moje propozycje:

1. BMW sedan f30(diesel/benzyna) lub f10(diesel/benzyna). Cena ich oscyluje między 35 a 60 tysięcy o ile się nie mylę, dlatego trochę się obawiam kupna za cenę z niższej półki. Z tego co czytałem często psuje się pasek rozrządu no i bmw jak to bmw jest droga w utrzymaniu, ale to jest mój numer jeden.

2. Kolejnym autem nad którym się zastanawiam to opel astra najlepiej K benzyna silnik 1.4 lub 1.6 +150koni turbo, którego moim zdaniem też trudno wyhaczyć w cenie poniżej 40 tysięcy. Fajne lekkie auto z dużą mocą :)

3. Trzecim moim wyborem jest mazda albo 3 III kompakt (benzyna/gaz) albo mazda 6 III (benzyna/gaz/diesel) tylko się tutaj martwię o korozję.
Yuuki
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Mazda 6
Paliwo: Benzyna + LPG

25 Lut 2020, 22:53

Masz za mały budżet na każde z tych aut. Możesz kupić wyłącznie totalne ulepy.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Lut 2020, 22:56

Dorzuć jeszcze z 15k to dopiero możesz coś powoli myśleć o tych autach
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Lut 2020, 22:57

Yuuki napisał(a):Trzecim moim wyborem jest mazda albo 3 III kompakt (benzyna/gaz) albo mazda 6 III (benzyna/gaz/diesel) tylko się tutaj martwię o korozję.
ja bym się bardziej martwił o możliwość montażu gazu... i o za mały budżet :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Lut 2020, 16:22

Co do bmw się zgodzę, bo ciężko jakieś znaleźć w tej cenie, ale trafiają się jakieś egzemplarze w dieslu. Cóż tak sądziłem, że na bmw f10/f30 nie ma co liczyć w tej cenie. Natomiast astra k czy mazda 3 kompakt/sedan myślę, że jest w zasięgu tej ceny(37-40tyś), bo akurat tych modeli sporo ofert widziałem od 2014 do 2017 roku. Tylko nie mam pojęcia czy w mazdzie poprawili blachy czy dalej są liche i nie opłaca się kupować. Ewentualnie myślałem nad bmw e90 po lift 2010-2011 rok.
Yuuki
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Mazda 6
Paliwo: Benzyna + LPG

26 Lut 2020, 16:47

Zaznacz sobie w kryteriach wyszukiwania magiczną opcję "bezwypadkowy" i sprawdź co zostanie. Nooo chyba, że nie przeszkadza Ci jeżdżenie autem ze stanow poskładanym z trzech innych.

Jesli chodzi o E90 to kiedy zaczniesz czytac o awaryjności to lekturę masz na ładnych kilka miesięcy. Chyba najmniej najgorszy byłby jakiś przedliftowy benzyniak r6, po lifcie weszły silniki z bezpośrednim wtryskiem i lista występujących usterek się wydłuża.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mercedes Klasy V z pakietem AMG
    Mercedes Klasy V z pakietem AMG - sportowy styl w segmencie vanów, będzie miał swoją polską premierę podczas VII Ogólnopolskich Targów Motoryzacyjnych i Biznesowych Fleet Market, które odbędą się ...

26 Lut 2020, 17:37

Yuuki napisał(a):Co do bmw się zgodzę, bo ciężko jakieś znaleźć w tej cenie, ale trafiają się jakieś egzemplarze w dieslu. Cóż tak sądziłem, że na bmw f10/f30 nie ma co liczyć w tej cenie. Natomiast astra k czy mazda 3 kompakt/sedan myślę, że jest w zasięgu tej ceny(37-40tyś), bo akurat tych modeli sporo ofert widziałem od 2014 do 2017 roku.
z całym szacunkiem, ale skoro wiesz lepiej, to po co pytasz? :sly:

W ogłoszeniach wszystko wygląda fajnie, ale jeśli zagłębić się w historię i stan techniczny takich najtańszych egzemplarzy, to może okazać się ciekawie.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Lut 2020, 18:27

@Invi
tak, tak brałem własnie bezwypadkowy i nieuszkodzony. Co do e90 to rozumiem, nie zagłębiałem się aż tak.

@mike
nie mówię, że znam się lepiej po prostu stwierdzam fakt po ogłoszeniach, że np asterka 2014-2016 sporo ofert w takim przedziale jak wyżej napisałem, a 2017-2019 to ceny już koło 50-75 tysięcy.

W takim razie może jesteście w stanie polecić jakieś autko. Najlepiej takie żwawe, przyzwoicie wyglądające, które nie będzie brała rdza tak jak mazdy, a no i w eksploatacji nie był bardzo drogi. Najlepiej sedan lub kompakt.
Yuuki
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Mazda 6
Paliwo: Benzyna + LPG

26 Lut 2020, 18:39

Yuuki napisał(a):Najlepiej sedan lub kompakt.


"Kompakt" określa segment/wielkość auta a nie rodzaj nadwozia.
Taka astra jest kompaktem niezależnie od tego czy występuje w nadwoziu hatchback, sedan czy kombi


Kup sobie astrę ale nie K a J 1.4T albo 1.6T
1.6T nie występowało w sedanie, chyba
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

06 Mar 2020, 23:35

Witam ponownie. Znalazłem aukcje z mercedesem tylko nie pasuje mi cena jak na ten model i niski przebieg. Poprosiłem o dodatkowe zdjęcia ale jakoś nie przekonuje mnie ta aukcja. Co sądzicie?

[link do oferty na Allegro wygasł]

Może ktoś mieszka blisko i ma możliwość podjechać tam i sprawdzić a nie wygórowane pieniądze do tego jakieś zdjęcia porobić.
Yuuki
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Mazda 6
Paliwo: Benzyna + LPG

08 Mar 2020, 11:00

NIe bądź frajerem.. i nie szukaj okazji ...takie auto to cena X2 ...albo dokładka 15-20 tys minimum.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Więc od razu widać że to wałek i przekręt ..a powyżej dowód...
Zadzwoń ... o ile się dodzwonisz....widać świeżo założone ,...zapewne fikcyjne konto ...lub skradzione...
Ja obstawiałbym 99% Zaliczka :lol:

Temat z cyklu...uzbierałem troche grosza...i chce za to kupić jak najnowsze i z jak najniższym przebiegiem....i z jak największym wyposażeniem...takie typowe polskie szukanie samochodów.

Można w ten sposób łatwo umoczyć.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

08 Mar 2020, 11:25

Masz kwotę X to nie szukaj najtańszego auta z danego modelu tylko odpal allegro/otomoto i zobacz sobie ile kosztuje ŚREDNIO model, który Cię interesuje. Jeżeli średnia jest w okolicach 40 tys. to wtedy możesz zacząć rozglądać się za danym modelem. Takie okazje jak ten Mercedes to wałek (auto nie istnieje w rzeczywistości). Ale jeśli trafisz na BMW F10 za 40 tys. to jest duża szansa, że auto będzie powypadkowe (i nie mam tu na myśli jakiejś szkody parkingowej tylko solidny dzwon), licznik będzie cofnięty o kilkaset tys.km albo silnik będzie do remontu (co w wypadku tak nowoczesnego auta nie będzie się wiązać z kosztem kilku lecz kilkunastu tys. złotych). Jeśli chcesz w miarę nowe auto to musisz szukać mniejszego auta i nie-premium (gdyż te są zawsze najdroższe). Moje propozycje (tak na szybko), daj znać co Ci się podoba:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

08 Mar 2020, 14:39

Z tych aut co wysłałeś najbardziej uwagę zwróciła moją uwagę kia
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Czyli w tej cenie z powyższych podanych samochodów najlepiej szukać albo bmw e90, która oscyluje w cenie od 25 do 40tyś, ale eksploatacja jest droga(liczę się z tym).


A jeszcze jeden taki samochodzik jak seat leon cupra lub ibiza cupra?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Wiadomo nie chodzi mi o konkretnie te ogloszenia a o model.
Yuuki
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Mazda 6
Paliwo: Benzyna + LPG