+- 70tys zł nie nudne, pakowne, mocne

07 Mar 2020, 17:36

Cześć,
Szukam auta po Lexusie IS250 2006r luxury line (dla nieznających auta V6 2.5l 208km najbogatsza wersja wyp.).

Wymogi:
-2+0+pies
-Musi się zmieścić duży pies do bagażnika tzn duża klatka dla psa.
-Czy to będzie suv czy kombi nie ma znaczenia.
-Auto ma komfortem dorównywać ISowi, i musi mieć sportowa stylistykę. Jeśli diesel to tylko Euro 6.
-moc 200km+
Ok 20tys km rocznie
Budżet ok 70tys może być mniej, za 50 też się uciesze.

Post powstaje z powodu zakłopotana tym co oferuje rynek. Codziennie inny model w głowie.

Najbardziej pożądane Infiniti FX37 do gazu, ale boję się kosztów utrzymania opony, hamulce mają swoje ceny do tej kobyły. Wiem, że bagażnik mały, dla psa starczy.
Infiniti EX trochę zbyt mało zacięty wygląd.

Nie chciałbym skończyć w A4 bo na niemieckich drogach tego multum a tu żyje, ale też biorę pod uwagę jakieś Sline quattro. Po 2012 nie trzeba się bać TFSI.

Volvo V60 Rdesing powiem, że daje rade po lifcie z tymi nowymi zegarami. Najpewniej D5 bo ich najwięcej na rynku. Czarne jakieś dokładki, ładna felga i ok.

Audi A6 C7 stylistycznie jak najbardziej ok. Najchętniej 3.0 diesel ale to euro5 a tu jest cyrk z dieslami i potem będzie ciężko sprzedać. Więc 2.0 190km clean diesel musiałby starczyc. I tak by ciągnął lepiej niż mój IS.

Seat Leon Cupra St 280km zachęca, stylistyka w sumie też, tylko jak to porównać do ISa, który jest jakby nie patrzeć premium?

I w sumie się łapie na tym, że moje typy to ponad mój budżet w większości przypadków.
BMW jak się słucha o tych awariach to się odechciewa. Lexus przyzwyczaił do bezawaryjnej jazdy.

Chciałbym się przesiąść na ładne, niecodzienne auto do którego będę się odwracał po zaparkowaniu. Szkoda, że suvy lexusa za drogie, a poprzednie generację brzydkie.

@ w sumie to chciałbym też kanapowca płynącego z wygodnymi fotelami
Ostatnio edytowany przez Piuke, 07 Mar 2020, 22:30, edytowano w sumie 1 raz
Piuke
Początkujący
 
Posty: 73
Prawo jazdy: 01 09 2012
Auto: Nie mam

07 Mar 2020, 19:41

Piuke napisał(a):Najbardziej pożądane Infiniti FX37

Oj powiem Ci że korcił mnie tylko wersja V8. Zrezygnowałem bo za dużo jeżdżę ale jest gitarowe autko... ciekawe jak z techniką czy bliżej mu do Dżaponi czy do Franc-oni :?: :D

RX mk3 jest dla Ciebie be? Z wyglądu fajny... kupisz sobie kapelusz psa przyodziejesz w smoking i będzie git :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10403
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Mar 2020, 20:34

Dużo się nasłuchałem, że 3.7 jeździ przyjemniej od tego V8 i jakoś 3.7 mniej przeraża od 5.0

Co do RXa to zostałby lexus w rodzinie, z przyjemnością bym wtedy łapał 450h ale kurde czego by nie zrobić z tym autem z zewnątrz to nadal jest brzydalem dla dziadka. Choć auto chwalone bardzo tym co oferuje za te pieniądze.
Piuke
Początkujący
 
Posty: 73
Prawo jazdy: 01 09 2012
Auto: Nie mam

08 Mar 2020, 14:53

Piuke napisał(a):Dużo się nasłuchałem, że 3.7 jeździ przyjemniej od tego V8 i jakoś 3.7 mniej przeraża od 5.0

Niestety nie wypowiem się bo nie jeździłem inf v8. 3,7 jest tańszy w zakupie i w razie godziny W łatwiej pewnie coś zaradzić.
Ogólnie fajne wizualnie autko.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10403
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    40-lecie Renault w Formule 1
    Renault informuje, że w ten weekend, w ramach Grand Prix Monako, uroczyście rozpocznie obchody 40 rocznicy zaangażowania marki w wyścigi Formuły 1. Renault rozpoczęło przygodę z Formułą 1 wraz z udziałem kierowcy Jean-Pierre ...
    Jak poruszać się po kierownicy?
    Prawidłowe ułożenie rąk na kierownicy ma zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ponieważ właśnie dzięki niej kierowca ma kontrolę nad układem kierowniczym i zawieszeniem. Tylko prawidłowe trzymanie koła kierownicy umożliwia ...