BMW Serii 1 - 1.6 (E87) - wymiana sprzęgła i koła dwumasowego

25 Kwi 2015, 20:01

Dwa dni temu pozostawiłam samochód u mechanika pod kątem wymiany sprzęgła - co się okazało po kilku godzinach zalecana była również wymiana koła dwumasowego. Zdecydowałam się na wymianę aby za kilka miesięcy nie płacić znowu za robociznę. Auto miało być do odbioru dzisiaj ale wystąpił Problem uniemożliwiający odbiór. Mechanik po złożeniu wszystkiego do "kupy" nie mógł odpalić samochodu. Co mogło pójść nie tak? Czy coś innego mogło się zepsuć i mechanik zażyczy sobie z racji tego dopłatę? Samochód jeździł i odpalał bez zarzutu.
Kinga
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 18 08 2005
Przebieg/rok: 22tys. km
Auto: BMW serii 1 (E87)
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005
  • 25 Kwi 2015, 20:38

    Przepatrzeć wszystkie bezpieczniki i przekaźniki, czy szlag nie trafił. Następnie wszystkie czujniki, czy są podłączone prawidłowo i czy masy wszelkie są podłączone.
    Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 5044
    Miejscowość: Rumia
    Auto: BMW

    09 Maj 2015, 21:04

    No to bez komputera to sobie można tylko popatrzeć na ten wóz. Może przy zakładaniu skrzyni podszedł jakiś przewód i po przykręceniu skrzyni został przytrzaśnięty. I don't know :?:
    wsiadając do samochodu włącz silnik i nie zapomnij włączyć myślenia ...
    smailer
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 106
    Miejscowość: ok Kalisz

    17 Maj 2015, 11:24

    Okazało się, że (nowe) koło dwumasowe było uszkodzone, czego Mechanik na pierwszy rzut oka nie zauważył. Czterokrotnie rozbierał części aż postanowił ponownie wymienić koło dwumasowe i samochód odpalił bez problemu. Jednak mam problem z tym samochodem (widocznie poprzedni właściciel na nim oszczędzał i teraz wszystkie wydatki niestety spadają na mnie). Sprzęgło i koło dwumasowe wymienione. Komfort jazdy troszkę się poprawił ale nadal coś w tym samochodzie nie gra tak jak trzeba. Może ktoś mi powie (kto ma doświadczenie z jazdy tym samochodem w 1.6) czy on jest wyrywny? Mam problem z ruszeniem. Szarpie. Jak dodaję więcej gazu to czuję, że silnik się dusi. Nie mam możliwości energicznego ruszenia z miejsca. Raczej bardzo powolne i z wyczuciem żeby tylko płynnie było a też nie zawsze płynnie wychodzi zwłaszcza na górce. Zastanawiam się co mogło by być przyczyną - bo nie chce mi się wierzyć że ten typ tak ma. Czy to może tylko Sonda Lambda czy może przyjdzie mi wymieniać skrzynię biegów. Biegi lekko nie wchodzą zwłaszcza dużo siły trzeba włożyć do tego żeby wsteczny wrzucić bo duży opór jest na drążku. Co myślicie?
    Kinga
    Nowicjusz
     
    Posty: 5
    Prawo jazdy: 18 08 2005
    Przebieg/rok: 22tys. km
    Auto: BMW serii 1 (E87)
    Silnik: 1.6
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2005

    17 Maj 2015, 11:39

    Co do wstecznego to w każdym BMW trzeba użyć męskiej ręki.

    Co do problemów z autem to czujnik położenia wału/wałka albo temperatury. Ew. są inne opcje, podjedź na kompa z autem... i chyba lepiej do innego mechanika, bo ten wzbudza moje podejrzenia.
    Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 5044
    Miejscowość: Rumia
    Auto: BMW

    17 Maj 2015, 11:44

    Tak chyba zrobię. Po naprawie samochód również był sprawdzany przez komputer i żadnych problemów nie było. Problem z płynnym ruszaniem był jeszcze przed wymianą części dlatego też myślałam, że może to sprzęgło jest głównym źródłem problemu. Jak później się okazało sytuacja się minimalnie zmieniła ale tylko minimalnie.
    Kinga
    Nowicjusz
     
    Posty: 5
    Prawo jazdy: 18 08 2005
    Przebieg/rok: 22tys. km
    Auto: BMW serii 1 (E87)
    Silnik: 1.6
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2005
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Samochody z cyfrowymi lusterkami bocznymi
      Cyfrowe lusterka boczne – gadżet, czy realne ułatwienie dla kierowców? Na to pytanie najlepiej odpowiedzieć samemu, po przejażdżce samochodem z takim rozwiązaniem. Jakie modele dostępne w polskich salonach już ...
      Uważaj na czarny lód na drodze - niewidoczne zagrożenie
      Gdy temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi kilka stopni na plusie, a nocą spada poniżej zera, są to sprzyjające warunki do powstawania tzw. czarnego lodu, czyli prawie niewidocznej, cienkiej warstwy zamarzniętej wody pokrywającej ...