Regeneracja koła dwumasowego warto czy nie ?

14 Paź 2015, 13:08

Witam mam pytanie czy ktoś z forumowiczów korzystał z takiej usługi jak regeneracja dwumasy i czy ma jakieś doświadczenie w tym temacie np.
- czy dwumas po regeneracji dobrze się sprawuje
- czy taka naprawa jest trwała
- jeśli tak to gdzie najlepiej oddać do naprawy
- czy to jest lepszy pomysł niż kupno używanego
- co sądzicie o tej firmie http://kolo-dwumasowe.pl/
roziom3388
Początkujący
 
Posty: 170
Zdjęcia: 39
Auto: Honda Prelude
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

16 Paź 2015, 10:20

Chyba nikt się nie spotkał z problemem. Dzięki za zaangażowanie :)
roziom3388
Początkujący
 
Posty: 170
Zdjęcia: 39
Auto: Honda Prelude
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

17 Paź 2015, 20:00

Nie warto,po prostu nie warto,dwumas się kupuje nowy gdyż regeneracja raczej daje mierne efekty.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

19 Paź 2015, 08:34

No właśnie dlatego chciałem poruszyć ten temat z tego względu, że zdania są podzielone. Podobno jak dwumas dobrze zregenerowany to potrafi przejechać koło 100 tys. i dopiero zaczyna coś się dziać (cykanie itp). Jestem ciekaw ile na nowym się przejdzie jak np. kupi się u Niedziałka.
roziom3388
Początkujący
 
Posty: 170
Zdjęcia: 39
Auto: Honda Prelude
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

19 Paź 2015, 17:50

Jeśli kupisz dwumas solidnej firmy wytrzyma 200tyś km,jeśli jednak będziesz umiejętnie jeździł to wytrzyma nawet 300tyś km.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

19 Paź 2015, 19:27

[link do Intercars wygasł]

Widzimy cenę ( PIĘĆ TYSIĘCY TRZYSTA SZEŚĆDZIESIĄT SZEŚĆ ZŁ ) samego KOŁA DWUMASOWEGO bez sprzęgła.
Komplet ze sprzęgłem do Hyundaia H1 kosztuje ponad 7 OOO zł.
Chciałbym zobaczyć minę właściela takiego auta gdy usłyszy koszt wymiany takiego sprzęgła.
andrzej_124
Stały forumowicz
 
Posty: 1704

20 Paź 2015, 08:00

I o to chodzi :) regeneracja kosztuję 800 zł i jak dzięki temu mam przejechać 100 tyś. i może w tym czasie jeszcze sprzedam samochód to po co mam pchać 5 tys.
roziom3388
Początkujący
 
Posty: 170
Zdjęcia: 39
Auto: Honda Prelude
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

02 Lis 2015, 09:41

Nie wiem kto kupuje części za takie kwoty, chyba człowiek, który kompletnie nie potrafi się poruszać po internecie.
Sprzęgło i koło do tego Hyundaia można kupić o połowę taniej.
Co do regeneracji, różnie z tym bywa. Ja osobiście mam złe doświadczenia z tym związane, więc jeżeli różnica między nowym a regenerowanym wynosi kilkaset zł, to lepiej kupić nowe.
Zdania są różne. Albo niech zamieni na tańszą alternatywę, np. sztywne koło zamachowe zamiast dwumasowego:
http://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-porady/kola-dwumasowe/sztywne-kolo-zamachowe-zamiast-dwumasowego/
Strimi
Początkujący
 
Posty: 79
Prawo jazdy: 04 05 1985
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford S-MAX
Silnik: 2,5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: MPV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

30 Sty 2019, 15:11

Warto jeżeli masz sprawdzoną firmę. Regeneracja kół dwumasowych wymaga specjalistycznego sprzętu, a ten jest bardzo drogi. Najlepiej pytać o takie usługi w renomowanych serwisach.
Ostatnio edytowany przez Kao, 30 Sty 2019, 15:36, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
boguslaw91
Obserwowany
 
Posty: 1

01 Wrz 2021, 14:56

Mogę cos powiedziec ze swojego doswiadczenia. Mam Mitsubishi l200 ktore uzytkuję na budowach jako kierownik budowy. gdy dwumasa padła podjechałem do ASO i szok. Nowe kolo dwumasowe ponad 12 tysiecy zlotych ....... zamiennik Luka niecale 6 tysiecy zl. Razem ze sprzegłem naprawa wyniosłaby w ASO 28 tysiecy zl u mechanik niecałe 9000 zł.

Osobiście nie mialem w zasadzie zadnych obiekcji jak uslyszalem ze regeneracja dwumasy wyjdzie mnie niecale 900 zl. razem z nowym sprzegłem i robotą 2600 zł. Robilem w regeneruj.pl bo mam blisko i widzialem jak oni robia taką regeneracje w tym artykule

http://dailydriver.pl/porady/technika/r ... ym-polega/

cudów nie oczekuje ale gwarancja jest na rok bez limitu kilometrów. zobaczę ile wytrzyma. narazie jezdze miesiąc i jest spokoj. ale zrobiłem tylko 3 000 kilometrow.
LKempinski
Początkujący
 
Posty: 115
Zdjęcia: 2