Regeneracja koła dwumasowego warto czy nie ?

14 Paź 2015, 13:08

Witam mam pytanie czy ktoś z forumowiczów korzystał z takiej usługi jak regeneracja dwumasy i czy ma jakieś doświadczenie w tym temacie np.
- czy dwumas po regeneracji dobrze się sprawuje
- czy taka naprawa jest trwała
- jeśli tak to gdzie najlepiej oddać do naprawy
- czy to jest lepszy pomysł niż kupno używanego
- co sądzicie o tej firmie http://kolo-dwumasowe.pl/
roziom3388
Początkujący

Zdjęcia: 39
Auto: Honda Prelude
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

16 Paź 2015, 10:20

Chyba nikt się nie spotkał z problemem. Dzięki za zaangażowanie :)
roziom3388
Początkujący

17 Paź 2015, 20:00

Nie warto,po prostu nie warto,dwumas się kupuje nowy gdyż regeneracja raczej daje mierne efekty.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: Z prawdy :)

19 Paź 2015, 08:34

No właśnie dlatego chciałem poruszyć ten temat z tego względu, że zdania są podzielone. Podobno jak dwumas dobrze zregenerowany to potrafi przejechać koło 100 tys. i dopiero zaczyna coś się dziać (cykanie itp). Jestem ciekaw ile na nowym się przejdzie jak np. kupi się u Niedziałka.
roziom3388
Początkujący

19 Paź 2015, 17:50

Jeśli kupisz dwumas solidnej firmy wytrzyma 200tyś km,jeśli jednak będziesz umiejętnie jeździł to wytrzyma nawet 300tyś km.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: Z prawdy :)

19 Paź 2015, 19:27

[link do Intercars wygasł]

Widzimy cenę ( PIĘĆ TYSIĘCY TRZYSTA SZEŚĆDZIESIĄT SZEŚĆ ZŁ ) samego KOŁA DWUMASOWEGO bez sprzęgła.
Komplet ze sprzęgłem do Hyundaia H1 kosztuje ponad 7 OOO zł.
Chciałbym zobaczyć minę właściela takiego auta gdy usłyszy koszt wymiany takiego sprzęgła.
andrzej_124
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kultowe japońskie silniki
    Kultowe japońskie silniki nie bez powodów zdobyły na świecie rzesze fanów, którzy doceniają nie tylko ich niezawodność, ale również dużą podatność na modyfikacje. Oto kilka świetnych japońskich ...
    Jak bezpiecznie korzystać z pobocza?
    Pobocze zajmuje trzecią pozycję wśród miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych(1). Choć przepisy jasno określają, kto i w jakiej sytuacji może poruszać się po poboczu oraz kiedy można zatrzymać ...

• 20 Paź 2015, 08:00

I o to chodzi :) regeneracja kosztuję 800 zł i jak dzięki temu mam przejechać 100 tyś. i może w tym czasie jeszcze sprzedam samochód to po co mam pchać 5 tys.
    roziom3388
    Początkujący

02 Lis 2015, 09:41

Nie wiem kto kupuje części za takie kwoty, chyba człowiek, który kompletnie nie potrafi się poruszać po internecie.
    Sprzęgło i koło do tego Hyundaia można kupić o połowę taniej.
    Co do regeneracji, różnie z tym bywa. Ja osobiście mam złe doświadczenia z tym związane, więc jeżeli różnica między nowym a regenerowanym wynosi kilkaset zł, to lepiej kupić nowe.
    Zdania są różne. Albo niech zamieni na tańszą alternatywę, np. sztywne koło zamachowe zamiast dwumasowego:
    http://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-porady/kola-dwumasowe/sztywne-kolo-zamachowe-zamiast-dwumasowego/
    Strimi
    Początkujący

Prawo jazdy: 04 05 1985
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Ford S-MAX
    Silnik: 2,5
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: MPV
    Rok produkcji: 2007

30 Sty 2019, 15:11

Warto jeżeli masz sprawdzoną firmę. Regeneracja kół dwumasowych wymaga specjalistycznego sprzętu, a ten jest bardzo drogi. Najlepiej pytać o takie usługi w renomowanych serwisach.
    Ostatnio edytowany przez Kao, 30 Sty 2019, 15:36, edytowano w sumie 1 raz
    Powód: Reklama
    boguslaw91
    Obserwowany

01 Wrz 2021, 14:56

Mogę cos powiedziec ze swojego doswiadczenia. Mam Mitsubishi l200 ktore uzytkuję na budowach jako kierownik budowy. gdy dwumasa padła podjechałem do ASO i szok. Nowe kolo dwumasowe ponad 12 tysiecy zlotych ....... zamiennik Luka niecale 6 tysiecy zl. Razem ze sprzegłem naprawa wyniosłaby w ASO 28 tysiecy zl u mechanik niecałe 9000 zł.

Osobiście nie mialem w zasadzie zadnych obiekcji jak uslyszalem ze regeneracja dwumasy wyjdzie mnie niecale 900 zl. razem z nowym sprzegłem i robotą 2600 zł. Robilem w regeneruj.pl bo mam blisko i widzialem jak oni robia taką regeneracje w tym artykule

http://dailydriver.pl/porady/technika/r ... ym-polega/

cudów nie oczekuje ale gwarancja jest na rok bez limitu kilometrów. zobaczę ile wytrzyma. narazie jezdze miesiąc i jest spokoj. ale zrobiłem tylko 3 000 kilometrow.
    LKempinski
    Początkujący