Brak hamulca ręcznego z jednej strony

21 Cze 2010, 22:55

Problem wygląda następująco:

W moim Punciaku koło lewe jest wg pomiaru pozbawione ręcznego. Od pewnego czasu piszczy z bębna w tym samym kole przez cały czas jazdy.
Chciałem wymienić bębny i klocki przy okazji zerknąć co z tym ręcznym, ale pojawił się kolejny problem mianowicie bęben spiekł się z tarczą mocującą - na tyle poważnie ,że nawet stukanie młotkiem nie daje najmniejszych rezultatów (z prawego koła bęben zszedł bez problemu)
Co radzicie ,żeby zdjąć ten bęben? Co może powodować piszczenie? Czy ma to związek z brakiem w tym kole hamulca ręcznego? Co może być przyczyną jego braku? (pomiar wskazał hamowanie bardzo minimalne , które nie powoduje praktycznie zatrzymywania koła , więc chyba to nie pęknięta linka)
Ron_Carlos
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość:

21 Cze 2010, 23:05

może szczęki się rozlazły i blokują bęben,
inaczej niż przez zdjęcie bębna nie dojdziesz co padło, niestety
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

21 Cze 2010, 23:12

Ron_Carlos napisał(a):więc chyba to nie pęknięta linka)

Prędzej zapieczona i dlatego hamulec ręczny na to koło nie dziala..
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6173
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

24 Cze 2010, 21:40

Po długim waleniu młotkiem w bęben ,żeby nie uszkodzić pozostałych części, udało się go ruszyć. Niestety nie moge go zdjąć, zapewne powierzchnia trąca już tak się zdarła ,że szczęki blokują ją. Próbowałem podwarzać bęben, przez otwór w bębnie odsunąć szczęki , ale bez skutków. Pozostaje gumówka czy macie inne mniej destruktywne pomysły na zdjęcie tego upartego bębna?
Ron_Carlos
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość:
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Badanie sprawności amortyzatorów
    Oj podnieśli mi ciśnienie . Nie wiem czy niektóre stacje SKP mają nieskalibrowane maszyny do badania sprawności amortyzatorów czy jest jakiś knif ? Bo tak . Miesiąc przed przeglądem okresowym pojechałem na stację ...