Brak ogrzewania w kabinie FORD FOCUS MK2 1.6

24 Maj 2017, 17:13

Autko to Ford Focus 1.6 benzyna + LPG 100KM rocznik 2007.

Witam, parę dni temu przy podczas zimnego poranka postanowiłem się trochę dogrzać w autku i włączyłem ogrzewanie - niestety ciepłe powietrze nie zaczęło lecieć. Nie wiem dokładnie kiedy to się zepsuło bo było ciepło i nie używałem grzania, ostatnim razem pamiętam, że działało kiedy zmieniałem filtr kabinowy.
Od tamtej pory raz dolałem płyn do chłodnic bo brakowało ok. 0,5l. Samochód jest z LPG, nie wiem czy to może mieć jakiś związek z tą usterką.
Silnik trzyma temperaturę i się nie grzeje, dzisiaj po jeździe, na parkingu potrzymałem kilka minut obroty na poziomie 2,5tys, bo przeczytałem gdzieś, żeby doprowadzić do włączenia wentylatorów i wtedy się układ odpowietrzy - ale niestety nic to nie dało(chyba, że coś źle zrobiłem). Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? Może ktoś miał podobny problem? :(

P.S. Samochód ma klimatyzacje manualną.
Drwalu12
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Ford Focus 2
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

27 Maj 2017, 20:53

Spraqwdż, czy oba węże idące do nagrzewnicy są ciepłe. Jeżeli są, to wina lezy w sterowaniu klapą kierującą powietrze przez nagrzewnicę. Jakby układ był zapowietrzony, to byłyby problemy z temperaturą płynu w silniku. A jeżeli z tym nie ma problemu, to raczej wątpię, że to wina zapowietrzonej nagrzewnicy. Sprawdż, czy działa ci samo sterowanie ciepłe/zimne powietrze,.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Podsumowanie i wyniki Night Power 2016
    Kolejna impreza przygotowana przez Night Power już za nami. Organizatorzy tym razem przygotowali więcej atrakcji niż to było w latach ubiegłych, mogliśmy oglądać wyścigi na 1/8 mili które zostały zorganizowane na ulicy ...
    Czarna skrzynka w samochodzie będzie obowiązkowa
    Czarna skrzynka, znana także jako rejestrator danych zdarzeń (EDR - Event Data Recorder), to urządzenie instalowane w pojazdach samochodowych, które zbiera i przechowuje dane dotyczące pewnych zdarzeń, takich jak kolizje ...