Bravo czy clio, disel czy benzyna? pomocy!!!

12 Lut 2009, 09:53

W clio zapewne masz motor 8v dlatego przez jeden wałek jest prostsza budowa i rozrząd zapewne jest bezkolizyjny dlatego nie ma problemu, Wg mnie Clio jest fajnym autkiem i można się za nim śmiało rozejrzeć - nie orientuję się w cenach czy za tyle można dostać Clio II, można wziąść pod uwagę jeszcze Corolle
Kto za młodu głupim nie był ten na starość nie zmądrzeje...
bbr86
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 308
Miejscowość: Wałbrzych

12 Lut 2009, 09:56

A najważniejsza kwestia jest taka. Wiem że fiat ma zabezpiczenia i jak pęknie pasek to się nie powinno nic stać. a co do łańcuszka to wiem że głowica dostaje mocno, zawory się gną i może też pęknąć wałek rozrządu.

Mechanicy przy takim zdażeniu tylko zacierają rączki bo to jest naprawdę ogromny koszt. :)

A tak jak kolega wczśniej wspominał pasek wymienił sobie sam. Gwarantuje, że z łańcuszkiem by tego nie zrobił, bo po pierwsze trzeba mieć do tego specjalistyczne narzędzia a po drugie znać się na tym. Bo wystarczy złe ustawienie o "pół zęba" i albo silnik Ci nie odpali albo coś rozwali :) i dalej będzie trzeba robić
bartek_remix :)
bartek_remix
Początkujący
 
Posty: 102
Miejscowość: Kamionka / Kwidzyn

12 Lut 2009, 10:13

Dokładnie - trzeba mieć specjalne podkładki blokujące itd. wymiana rozrządu w 16v - czy to paska czy łańcuszka jest bardziej skomplikowana i wiążę się z większym ryzykiem niż w ośmiozaworówce.
Kto za młodu głupim nie był ten na starość nie zmądrzeje...
bbr86
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 308
Miejscowość: Wałbrzych

12 Lut 2009, 17:07

Jechales kiedy Cliówką? Nie chwale dlatego,że mam,mam bo ja lubie gdybym nie lubil to bym sie jej pozbyl,zreszta brat moj tez ma tylko ,że Clio II a drugi Fiata Bravo,no wiesz Fiat jednak swoje spali bo ciezszy jest,na to tez trzeba patrzec!Jazda jest podobna w Clio i we Fiacie ,tylko Fiacior jest wiekszy,oczywiscie komfort jazdy jest dobry.Cliowke lubie bo sie fajnie wysoko siedzi a w 190tce szoruje tylkiem po asfalcie.Kobietom Cliowki sie podobaja a wiesz Kobiety jednak maja lepszy zmysl estetyczny chociaz projektuja samochody faceci.Mnie Fiat zawsze kojarzy sie ze słabym sprzeglem,wytrzymuje to ok 120kkm,takie mamy doswiadczenia,Clio moje ma juz 180kkm i nie zanosi sie jeszcze na remont sprzegla przez kilka lat.Francuzy to tez niezle samochody tylko potrafia je trapic drobnostki w zawieszeniu.Fiat w sumie tez taki jest,no co ci sie moze psuc w prostym samochodzie?
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

12 Lut 2009, 18:05

Panowie ale chyba mamy koleżance pomóc w wyborze samochodów a nie roztrząsać jak i co jest potrzebne do wymiany rozrządu, bo raczej żadna niewiasta nie będzie tego robić sama. Ja wiem, że Micra jest mniejsza i pewnie mniej komfortowa ale to jest samochód typu lej benzynę i jedź, a do mechanika zagląda się tylko na okresowe przeglądy. Do Fiata nic nie mam, ale nie jest to tak bezawaryjny samochód jak Micra usterki to zwykłe pierdoły z którymi poradzi sobie średnio rozgarnięty mechanik amator no ale koleżanka chyba po nocach ma lepsze zajęcia niż czytanie pism motoryzacyjnych. Dlatego moje zdanie jest takie, Fiat ładny i całkiem ciekawy samochód no ale nie dla osoby która nie ma pojęcia o samochodach.
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

12 Lut 2009, 19:29

czyli że nadal mam mętlik, ale wnioskuje ze każdy chwali to auto z jakim kiedyś miał do czynienia, dlatego myślę, że bravo, clio, nissan... co bym nie kupiła to będzie dobre i będę zadowolona bo będzie moje :D
viki
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    "Pudzian" i Actros - Prawdziwy Wojownik i jego Team
    Mariusz "Pudzian" Pudzianowski jest w Polsce i na świecie świetnie znany jako kilkukrotny mistrz World’s Strongest Man, a obecniecnie pięściarz federacji KSW. Nie każdy wie jednak, że prowadzi on również firmę ...
    Subaru Crosstrek plug-in hybrid - kompaktowy SUV
    Subaru Crosstrek, w Polsce znany pod międzynarodową nazwą Subaru XV, to kompaktowy SUV, który w wersji hybrydowej plug-in jest napędzany silnikiem typu bokser 2,0 l o mocy 138 KM i silnikiem elektrycznym o mocy 120 ...

12 Lut 2009, 19:32

Doradził bym ci clio na benzynę z dwóch powodów:
1.Sam mam renault, ale nie clio i jestem z renault zadowolony
2.Benzyna teraz tanieje
erykoski5
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 426
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Leszno

12 Lut 2009, 19:41

aha, no ale jak z częściami do tych samochodów, bo chyba do fiata są tańsze...?
viki
Nowicjusz
 
Posty: 4